Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...a što činiš?!
#41
Ne, nije Arduino vec uP sistem koji smo Nebojsa Pejcic i ja dizajnirali a on napisao softver. Bazirano je na 16F887 i ima dosta funkcija osim pokazivanja temperature oba kanala. Displej ce ispisivati razne podatke i informacije o trenutnom statusu uredjaja.

Vise su me zanimala misljenja o vizuelnom utisku i estetskim momentima ove prednje ploce.
Reply
#42
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="14626" data-time="1386970884">

Ne, nije Arduino vec uP sistem koji smo Nebojsa Pejcic i ja dizajnirali a on napisao softver. Bazirano je na 16F887 i ima dosta funkcija osim pokazivanja temperature oba kanala. Displej ce ispisivati razne podatke i informacije o trenutnom statusu uredjaja.

Vise su me zanimala misljenja o vizuelnom utisku i estetskim momentima ove prednje ploce.

</blockquote>
Vizualno je odlicno! A jos ako daje i jos korisnih podata o statusu uredjaj, pa nema dalje za jedno pojacalo!
Reply
#43
Evo iskreno, posto znam da ce to biti opaka masina unutra, ja bih pre angazovao nekog ozbiljnog dizajnera da uradi ne samo dizajn prednje maske (Autocad, 3Dstudio i slicni programi) nego kompletnog kucista, cak dotle da kostur konstrukcije bude uradjen iz jednog ALU komada i da se na CNC to sve obradi. To jeste poskuplja investicija, posebno masinska obrada verovatno i peskarenje ali to bi bilo ono sto bi mladi rekli "sam vrh".
Ja bih u tom pravcu razmisljao da sam na vasem mestu.
Reply
#44
Slažem se. Pogotovo ako će se ići na neki pokazni model jer nažalost, čak ako i svira izvrsno, ako ne izgleda izvrsno ljudima to nije to.

Inače ja razmišljam zašto mi na izlazu Sigme piše 48V Sad.
Reply
#45
Od ukljucenja prvih nekoliko sekundi je test svih bitnih funkcija a na displeju je SISTEM TEST.
Kad ukljuci zvucnicke releje displej pokazuje SYSTEM READY a u donjem redu L## R## tj. temperatura levog i desnog kanala. To pokazivanje temperature postoji pri svim ostalim stanjima osim HIBERNATE i svim FAULT stanjima
STANDBY se ispisuje ako posle 10 minuta od ukljucenja nema nikakvog ulaznog audio signala. Tada iskljucuje zvucnicke releje.
HIBERNATE pise ako ni posle 30 minuta nema ulaznog signala. tada iskljucuje i mrezni napon tj. celokupno napajanje osim kontrolnog sklopa.

Displej pokazuje i sledece kvarove:
- DC SUPPLY SIMETRY FAULT
- DC SUPPLY VOLTAGE FAULT
- DC ON SPEAKER
- SPEAKER IMPEDANSE LOW OR SHORT
- OVERHEATING u drugom redu trenutne temperature L## R##

Uz svaku FAULT situaciju, sistem odradjuje i neke druge funkcije.
Reply
#46
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="14634" data-time="1386972137">

Evo iskreno, posto znam da ce to biti opaka masina unutra, ja bih pre angazovao nekog ozbiljnog dizajnera da uradi ne samo dizajn prednje maske (Autocad, 3Dstudio i slicni programi) nego kompletnog kucista, cak dotle da kostur konstrukcije bude uradjen iz jednog ALU komada i da se na CNC to sve obradi. To jeste poskuplja investicija, posebno masinska obrada verovatno i peskarenje ali to bi bilo ono sto bi mladi rekli "sam vrh".
Ja bih u tom pravcu razmisljao da sam na vasem mestu.

</blockquote>

Ma fantazija ideja ali mi je finansijski "prejako" Miki. Pokusacu da i ovako izgleda sto bolje tj. najbolje sto mi trenutne mogucnosti dozvoljavaju. Sasvim sigurno bi neko verziran za AutoCAD ili slicno dizajniranje uradio lepsi dizajn, ali ja ne znam nikoga u toj semi ko bi se ovome posvetio volonterski a pri tom predano!
Reply
#47
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ziki" data-cid="14636" data-time="1386972871">

Inače ja razmišljam zašto mi na izlazu Sigme piše 48V Sad.

</blockquote>

Nista ne razmisljaj.... ne radi ti zastita! Big Grin
Reply
#48
Ma izgleda da su falični 2sk1058, na izgled drukčiji od onih što su kod Vlade.
Reply
#49
I sa tim lateralcima je odavno pocela povelika igranka. Cak i neki originali nisu u praksi bas kako treba... rade, imaju prihvatljive karakteristike ali kazu ljudi sveukupno pojacalo ne zvuci do kraja kako treba.
Reply
#50
Mislim da ću probati prepakirati na To3 izvedbu jer je iskrsnilo nešto originalnih fetova.
Reply
#51
E to bi mogla biti druga pesma.
Reply
#52
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="14637" data-time="1386972889">

Od ukljucenja prvih nekoliko sekundi je test svih bitnih funkcija a na displeju je SISTEM TEST.
Kad ukljuci zvucnicke releje displej pokazuje SYSTEM READY a u donjem redu L## R## tj. temperatura levog i desnog kanala. To pokazivanje temperature postoji pri svim ostalim stanjima osim HIBERNATE i svim FAULT stanjima
STANDBY se ispisuje ako posle 10 minuta od ukljucenja nema nikakvog ulaznog audio signala. Tada iskljucuje zvucnicke releje.
HIBERNATE pise ako ni posle 30 minuta nema ulaznog signala. tada iskljucuje i mrezni napon tj. celokupno napajanje osim kontrolnog sklopa.

Displej pokazuje i sledece kvarove:
- DC SUPPLY SIMETRY FAULT
- DC SUPPLY VOLTAGE FAULT
- DC ON SPEAKER
- SPEAKER IMPEDANSE LOW OR SHORT
- OVERHEATING u drugom redu trenutne temperature L## R##

Uz svaku FAULT situaciju, sistem odradjuje i neke druge funkcije.

</blockquote>

Po meni je to vec sada vrh!

A spadam u mlade Wink

Bez sale to stvarno deluje odlicno ali na takav amp i ne ide drugacije Smile
Reply
#53
Hvala "mladi" drugaru i odskora sugradjanine moj!
THETA jeste strasno pojacalo i bas mi je merak (i oduvek bila zelja) da ga prati i jedan sofisticiran zastitni sistem.

Nisam to ranije napomenuo a u postu sam napisao "zvucnicki releji" ali nisam rekao da su to elektronski - MOSFET releji, a ne klasicni mehanicki. Besumni, bar 1000 puta brzi od mehanickih, seriski otpor 8mili-oma u provodnom stanju i mogu da propuste do 100A.
Reply
#54
[quote name="boraomega" post="14638" timestamp="1386973396"]Ma fantazija ideja ali mi je finansijski "prejako" Miki. Pokusacu da i ovako izgleda sto bolje tj. najbolje sto mi trenutne mogucnosti dozvoljavaju. Sasvim sigurno bi neko verziran za AutoCAD ili slicno dizajniranje uradio lepsi dizajn, ali ja ne znam nikoga u toj semi ko bi se ovome posvetio volonterski a pri tom predano![/quote]
Evo ja cu u ACADu da nacrtam sta treba, ali nemam bas vremena za dizajn. Mozes (da se ne persiramo Smile ) da postavis ovde ili da mi posaljes na PP neku skeniranu zvrljoku na papiru kako bi hteo a ja cu da prenesem to u ACAD i koliko mi vreme dozvoli da asistiram u dizajnu.
Reply
#55
Pa ako imas vremena i volje pokusaj. Ja pre nekoliko postova dadoh sliku kako bi ja voleo da to idejno izgleda ali nisam vest u tom HiEnd crtanju pa crtez vise lici na deciji kolaž nego na sliku prednje ploce. Ono sto je crno treba i da ostane mat-crno a ono sto je sivo trebalo vi da bude srebrno-fino mat. Displej je plavi sa belim slovima. Realne dimenzije ploce su negde 480mm x 130mm
Reply
#56
Video sam. Lepo. Samo mi nije jasno kako mislis da izvedes ovo fizicki. Farbanje?
Sto se tice izgleda probacu i 3D model da napravim samo da se izborim sa instalacijom solidworks-a.
Reply
#57
Pa ne bih farbao. Pokusacu da nadjem negde da mi na glodalici (CNC) skinu-upuste sve sto je na slici crno za nekih 1-2mm, onda da sve fino peskiram i na kraju da to sto treba da je crno eloksiram ili barem fino plastificiram (prah sistem).

Mislim, sve ce zavisiti od toga koliko budem mogao sve te ludorije da finansijski ispratim a i od toga sta mi od tih metoda bude na raspolaganju ovde lokalno.
Reply
#58
Uf. To bas i nije tako jednostavan zahvat. Pod uslovom da cnc da odlican kvalitet povtsine (sto i nije tako jednostavno ceonim glodalima jer ostavljaju krucne tragove) onda he procedura sledeca: cnc &gt; eloksiranje &gt; brusenje da one povrsine koje treba da budu sive ocistis od eloksaze do boje aluminijuma.
Da znas da idealnu povrsinu daje samo brusenje, a tom metodom tesko da mozes onaj dizajn za male pare da dobijes.
Reply
#59
Bora se bavi nekom tetom?
Izgleda da će stvarno da joj prekidač ubaci odpozadi... Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#60
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14621" data-time="1386970118">

Eto sinu mi ideja da ovo sa arduinom uradim i na svom H900. Prikazivao bi temperaturu oba kanala. Pored toga bi ispisivao i "DC fault" u slucaju aktiviranja zastite. To barem nije problem Big Grin

Malo programiranja nije na odmet.

</blockquote>
Moze i SMPS fault,kad proradi zastita Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)