Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...a što činiš?!
nego,šta si mu ovde merio,ili podešavao?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
'El prvi vlasnik bila kaluđerica i nije vozila brže od 80kmh Big Grin
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
(07-29-2020, 07:19 PM)ZASto Wrote: 'El prvi vlasnik bila kaluđerica i nije vozila brže od 80kmh Big Grin

Ahaaaa Tongue dabome  Big Grin

I ta ...  prva vlasnica ga mnogo lepo odrzavala , sta god joj se rasklimalo i olabavilo ona vcezivala zicicama i lepila izolir trakom  45
Nisam slikao al bacio sam punu kesu raaaznih traka , zica , vezica , koje kakvih pomagala ...
Ali najaca provala je izolacija glavnog voda od akumulatora najlon kesom !!! kako divno resenje materijom koja najlepse gori  102

Lm moja zelja da sredim ovo malo i pocnem napokon da se vozim na 2 tocka se transformisala u remont i popravku gotovo svega cega sam se dohvatio na ovom krsicu .
Dosad sam mu zamenio lezajeve tockova , bixne zadnje vile , svecice , komplet karburatore , prednju gumu , filter i ulje , zmigavce , zadnji stop , vizir .
Ispravljena kompletna instalacija po fabricki , odstranjene koje kakve kerefeke u vidu para vodova i nekih slepaka ... i sve to ponovo izolovano i provuceno de mu Japanac namenio.
Ostalo mi jos pola koje cega uglavnom su sitnice al zahtevaju paznju jbga .
Niko mi nije kriv sam sam ovo hteo ...

@HMAP tek sad videh tvoje pitanje iznad ...
Na taj nacin se radi sinhronizacija karburatora nakon pranja ciscenja i podesavanja , 4 vakummetra za 4 karburatora ... vrtis srafove za podesavanje leptira dok sva 4 ne pokazu isti vakum pri radu na ler .
Reply
gledajući razne emisije to mi je i palo na pamet,ali pošto gledam sa mobilnog nisam mogao videti jedinice mera na "metrima". postoji li način merenja i "curenja" goriva po cilindru uporedo sa merenjem vakuuma? tad bi stvar bila (bar teoretski) stvarno 100%
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(07-29-2020, 07:19 PM)ZASto Wrote: 'El prvi vlasnik bila kaluđerica i nije vozila brže od 80kmh Big Grin

"...I nemo' da te zmija ujede da ga teraš preko džombe!" 😀😀😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(07-29-2020, 10:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: gledajući razne emisije to mi je i palo na pamet,ali pošto gledam sa mobilnog nisam mogao videti jedinice mera na "metrima". postoji li način merenja i "curenja" goriva po cilindru uporedo sa merenjem vakuuma? tad bi stvar bila (bar teoretski) stvarno 100%
E vidis to je i meni palo napamet ali ne da merim 'curenje" nego kolicinu goriva posebno u svakom loncetu za svaki karburator.
Posto sam ja sva 4 karburatora osvezio novim o ring gumicama , novim plovak diznama ... pre sinhronizovanja sve je bilo ok , ali nakon sinhronizacije 3jka i 4ka su pocele da mi pustaju benzin na plovak tj ne zatvaraju gorivo .
Znaci da podesavanje plovka na 12mm po fabricki ne pije vodu kod polovnih karburatora nego ce morati da se meri kolicina uzetog goriva u loncetu za svaki.
Ideja mi je da nadjem 4 ista velika sprica kojima cu da povadim klipove a same spriceve uguram u 4 creveta pa na svaki karb posebno , tako cu tacno da vidim sta se desava ...
Reply
ma samo sam gledao neke emisije,pa mi palo na pamet... svakako ZNAM da ima ljudi na forumu koji bi mogli dati rešenja. sve u želji da zverka zasija u ono baš najpunijem sjaju! 😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(07-29-2020, 07:19 PM)ZASto Wrote: 'El prvi vlasnik bila kaluđerica i nije vozila brže od 80kmh Big Grin

Imala kraću desnu ruku, iz rata, pa nije mogla preko 5000 RPM :-)
Reply
(07-29-2020, 10:35 PM)Dackotronic Wrote:
(07-29-2020, 10:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: gledajući razne emisije to mi je i palo na pamet,ali pošto gledam sa mobilnog nisam mogao videti jedinice mera na "metrima". postoji li način merenja i "curenja" goriva po cilindru uporedo sa merenjem vakuuma? tad bi stvar bila (bar teoretski) stvarno 100%
E vidis to je i meni palo napamet ali ne da merim 'curenje" nego kolicinu goriva posebno u svakom loncetu za svaki karburator.
Posto sam ja sva 4 karburatora osvezio novim o ring gumicama , novim plovak diznama ... pre sinhronizovanja sve je bilo ok , ali nakon sinhronizacije 3jka i 4ka su pocele da mi pustaju benzin na plovak tj ne zatvaraju gorivo .
Znaci da podesavanje plovka na 12mm po fabricki ne pije vodu kod polovnih karburatora nego ce morati da se meri kolicina uzetog goriva u loncetu za svaki.
Ideja mi je da nadjem 4 ista velika sprica kojima cu da povadim klipove a same spriceve uguram u 4 creveta pa na svaki karb posebno , tako cu tacno da vidim sta se desava ...

recimo da odes negde gde mozes meriti izduvne gasove, neki tehnicki pregled pa da tu podesis stihometriju..
Reply
(07-18-2020, 09:03 PM)Аритон Wrote: [Image: pYl07Pp.jpg]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
sve to lepo,nego gde su one podnostojeće kutije sa pp?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
He heee  Rolleyes kako je to dobro ispalo  Smile svaka cast Aritone , majstorski odradjeno !!!
Reply
Blagodarim Dacko.
Ideja je bila da se nesto napravi sa trulim furnirom i prilagodi sadasnjosti.
Smirglaii, ofarbali, zamenili trule daske na kojima su bili originalni zvucnici, zamenili platno i tako je to krenulo...

HMAP, u podrumu pored kace sa kominom.
Mora tako, Gimba mi rekao za taj recept.
Reply
Prije koje dvije-tri godine pokupio sam jedan stari neispravni receiver kojemu je izlazni STK vrisnuo. Ništa posebno običan Sony BPC kategorija. Kod kuće imam nekoliko raznoraznih TDA čipova iz ranih 2000tih kada sam ih znao tu i tamo kupiti za nekavo pojačalce pa rekoh da složim nešto i ubacim u ovog Sonya.



Danas ja nacrtam lijepo PCB za dva komada TDA1514A, otvorim receiver i idem pogledati žice koje povezuju malu pločicu na kojoj je STK sa glavnom pločom da znam što i gdje spojiti. Gledam ja i čudim se koji je ovo kokošinjac,pa tu ima viška žica. Što su inžinjeri od Sonyja napravili je za nepovjerovati. STK kao i svaki integirac ima naravno povratnu vezu za naštelati pojačanje, frekventni opseg itd... E sada majstori su upravo tu povratnu vezu iskoristili za kontrole basa i visokih, može to proći sa ocjenom 3+, ali kako su to implementirali na PCB je za -1. STK sa hladnjakom je smješten u sredini kutije, oni su provukli izlazni signal od STK modula,preko glavne ploče skroz na desni kraj kutije do druge pomoćne ploče na kojoj su potenciometri, pustili kroz RC filtere za ton kontrole i onda takav signal vratili istim putem do STK modula... Znači povratna veza koja ujedno služi za ton kontrole je ukupno dugačka barem 50cm.

Sada si mislim što je meni ovo trebalo. Naravno najjednostavniji način bi bio ignorirati te dodatne žice prema novom TDA1514A modulu što znači ostajem bez ton kontrola, što nije neki gubitak ali gumbići su na prednjoj ploči tako lijepo smješteni i šteta je da ne rade. Volume,loudness i balans su smješteni tamo di trebaju biti između selektora ulaza i STK modula, pa mi je palo na pamet staviti tamo jedan OPamp i implementirati te kontrole uz njegovu pomoć. Tako da se jedan relativno brzi projekt pretvorio u mozgalicu sa nepoznatim vremenskim rokom završetka... Dodgy

Inače VFD display je kao nov, ima oštru sliku i stvarno mi je šteta da završi na otpadu iako uređaj kao takav ne vrijedi niti lipe uloženog vremena.
Reply
Hmm... nastakav na prošli post. Danas sam između ostaloga gledao kakve bi ton kontrole tutnuo između volume pota i TDA1514A. Gledao sam malo Draganovu temu o njegovoj 10 bandnoj  ton kontroli, pa zaključio da je to previše uskopojasno po jednom bandu, i onda sam naletio na jedan PDF od Texas instrumentsa, jednostavna ton kontrola bas/treble sa TL074,čak ima potove istih vrijednosti kao i ja u Sonyju za kontrolu tonova.Provukao na brzinu simulaciju u TinaTI i vidim da funkcionira kako treba.
E sada ide na red još malo mozganja, razmišljam ja da li da nekako iskoristim PCB u receiveru na kojemu su ton kontrole, sheme su jako slične ali čim sam više razmišljao vidio sam da ću imati više zezancije kako to povezati nego da napravim novi PCB i onda samo povežem potove,ulaz,izlaz i napajanje.


 PCB 4x4cm, ima malo THT kondova jer ne mogu nabaviti lokalno SMD  svim vrijednostima, sve ostalo SMD da stane na što manje prostora.



.pdf   sloa042.pdf (Size: 67,64 KB / Downloads: 9)
Reply
Ta shema je sa TLC074 a ne sa TL074 nisu to ista OpAmp-a. Mada.......
Reply
Promaklo mi je to slovo. Da,nisu niti približno isti ali za ovu svrhu bi trebao proći bez problema TL074.
Reply
Da ne kažete, da vas nisam počastio vinom za rođendan, ovih dana: 
Reply
Kakva je to skalamerija? Di je zidani podrum sa drvenim bačvama koje mirišu po vinu, ovdje vidim samo nekakvu plastiku, inox i sl. Tongue
Reply
To su "savremeni" vinari, sa sve analizom fakulteta Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)