Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W25Q32B SPI Flash
#1
Potreban mi je programator za IC iz naslova pa me interesuje koji preporučujete.Flash je iz Strong SRT8201  koji nakon stojanja u rezervi oko godinu dana po uključenju danas ispisuje ASH na displeju.Kada se pojavi ova poruka "kažu " da treba ubaciti novi bin file u flash I da to resave  problem.Ako neko ima iskustva sa programiranjem ovim flešića nek vikne koji programator da kupim.
Reply
#2
Ovo bi moglo da ti zavrsi posao .
CH341A
Reply
#3
hvala
Reply
#4
Ne mogu da nađem bin. fajlove za SRT 8201 nego samo abs. sa kojima se radi upgrade pomoću usb fleš-a pa je moje pitanje da li se može konvertovati abs. u bin. ?
Reply
#5
.abs je binarni fajl , s tim sto na pocetku fajla postoji dodatni sadrzaj zbog boot loadera.
Kada nabavis progrqamator mozes da iscitas sadrzaj flash-a , bez obzira sto je neispravan . Poredjenjem starog i novgo fajla se ukloni visak , a ostatak je binarni sadrzaj flash-a spreman za upis.
Koliko se ja secam , a davno sam to radio poslednji put , obicno prvih 7F hexa adresa su informacije za loader .
Reply
#6
Iščito sam stari fleš i on ima podatke boot loadera na početku.
Mogu li onda samo da promenim ekstenziju sa abs. na bin.?
Reply
#7
Sacuvas stari sdrzaj i on ti je backup da mozeas da vratis na staro .
A sa .abs mozes da radis i da probas sve sto ti padne na pamet dok ne ubodes dodatnu kombinaciju Smile
Reply
#8
Operacija uspela pacijent oživeo Big Grin
Fajlove sa ekstenzijom abs sam peimenovao u bin I tako učitao u spi flash .
Hvala na pomoći.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)