Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
web stranica posvećena Bori
#41
Da li neko zna zasto ne radi stranica posvecena bori preko mobilnog telefona.Ucita samo pocetnu stranicu i dalje nema
Reply
#42
(08-06-2019, 09:47 PM)ghostrider Wrote: Da li neko zna zasto ne radi stranica posvecena bori preko mobilnog telefona.Ucita samo pocetnu stranicu i dalje nema

Ne radi ni meni.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#43
https://bora.yu3ma.net/

Po želji Ronovara, dodati novi radovi u kategoriji "Pojačala":
20TT12
BYTHOS
CALOR-HT
CADENCE
SIGE
STYX

Javljajte ako ima nekih problema. Smile
Reply
#44
(08-06-2019, 09:47 PM)ghostrider Wrote: Da li neko zna zasto ne radi stranica posvecena bori preko mobilnog telefona.Ucita samo pocetnu stranicu i dalje nema

Ovo i dalje ne radi, pogledaću...
Reply
#45
Neradi na mobilnom zato jer pripadajuci meniji rade preko html i ccs da se otvore na onmousehover, progster ako imas vremena dodaj u ccs ili javascript code u html da kad je mobilni preglednik da se javascriptom aktivira prikaz li elemenata menija pozivajuci vec koristene ccs onhover.

Hvala progster na dopuni Borine Amaterske Svastare :-)
Reply
#46
(verovatno) nije problem tehnički rešiti da li se vidi na mobilnim uređajima ili ne - veći je problem što npr. SIGE ne znam da li je iko ikada pokrenuo iz Borine ideje,u provereni i testiran uređaj.
lično sam SIGE,T-Reference i Lambda pravio i nikada nisu proradili kako treba (postoje teme ovde na forumu),i to je bio jedan od razloga zašto ti projekti nikada nisu bili ni od strane Bore objavljeni ili dopušteni (SIGE,T-Reference) da se javno objavljuju kao provereno radni,u više primeraka pravljeni i provereni,već kao ideja za razradu.
da ne bude zabune - da nije bilo Borinih projekata - verovatno nikada ne bi napravio DOGC,DOGC-H,STANDARD predpojačalo,STUDIO SE,CLEPSIDRA,OME PROTECT(kao prva sveobuhvatna zaštita za koju sam saznao),STACATO... čovek me kroz proverene projekte uveo u ovo ludilo DIY audio sveta - ali.
za svaki projekat je naveo na BAS stranici da želi da lično odobri da li će neko nešto da radi ili ne - upravo iz razloga što su recimo neki navedeni projekti već bili provereni ,a ostali radne ideje koje mogu da uz njegovu pomoć razrade ljudi za koje on proceni da uz njegovu pomoć to mogu da urade.
tako je BAS funkcionisao,zato su na originalnoj BAS stranici i postojali javno odobreni i objavljeni projekti - ali su postojali i oni koji su naznačeni ali bez kompletne dokumentacije.
jesam itekako za to da se objave svi podaci kao što su bili kad je on bio živ,ali nikako nisam za to da se objavljuju ideje koje je imao spremne za razradu,njegovu lično ili uz pomoć prijatelja entuzijasta.
razlog je jednostavan - šta može ronovar da garantuje da će bilo ko,ko poskida potrebnu dokumentaciju na kraju svog uloženog truda vremena volje novca i na kraju ne dobije funkcionalan uređaj u okviru obećanih karakteristika,dobiti za uzvrat osim 🤔
DA,jesam za to da Bori treba i valja ostaviti u sećanje ono što nam je svesno dao kao proverene stvari,sve preko toga može samo dovesti do blaćenja nekoga koga se u dobrom svetlu sećam.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#47
Novi ampovi su dodani u zelji da Borino znanje i vlasnistvo bude i za nove generacije ljudi i forumasa koji pozele napraviti sebi pojacalo i da bude vjecno sjecanje na Boru posto je Bora ostavio svima u nama trag ljubavi prema elektronici i audio tehnici i hvala mu VELIKA na tome.

Posto su to prototipovi pojacala molim admina bas stranice da makne sa web stranice dodane nove ampove.

Zahvaljujem.
Reply
#48
navedii za svako od dodatih pojačala link ka pokrenutom uređaju na bilo kom forumu,ili bilo kojoj drugoj stranici i svako od tih uređaja može komotno da ostane tu gde je .
možeš i svoj SIGE da pokažeš sam kako radi,i pokazati merenja.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#49
Modus ili Techno ja sam napravio barem pet-šest komada. Mislim da svi još uvijek rade.

Sve te sheme će raditi onome tko ih zna napraviti i malo prilagoditi, a to se ionako treba naučiti, a ne samo lemiti.


Attached Files
.jpg   tehno.jpg (Size: 49,88 KB / Downloads: 25)
.jpg   tehno1.jpg (Size: 95,63 KB / Downloads: 19)
Reply
#50
moja greška-na T-Reference sam mislio.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#51
Evo još dva Tehna, a i T-reference je napravljen najmanje jedan što ja znam.

T-reference je Tehno koje su na nekim mjestima tranzistorima dodane stabilizacije (current source, current mirror) i nema tu ništa epohalno sve je to isto pojačalo.

Ja sam te sheme u letu mijenjao pa i sada imam jedan hibrid Tehna i Symasyma koji mi svira u stanu...


Attached Files
.jpg   tehno3.jpg (Size: 94,59 KB / Downloads: 21)
.jpg   tehno2.jpg (Size: 103,91 KB / Downloads: 16)
Reply
#52
epohalno ili ne - pojačalo T-Reference proosciluje. lambda takođe,sige nije proradio.

ne bi se više natezao oko ovoga.

https://www.facebook.com/search/top?q=bo...0fb%20page

https://www.facebook.com/borina.predpojacala

tu sam postavio slike,ako je do slika...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#53
Evo i taj hibrid .


Attached Files
.jpg   tehno_sym1.jpg (Size: 73,77 KB / Downloads: 27)
.jpg   tehno_sym2.jpg (Size: 35,45 KB / Downloads: 18)
Reply
#54
Sva pojačala, a pogotovo audiofilska proosciliraju ako se neke stvari ne odrade kako spada. Neke od tih shema su na tehničkom limitu i to se događa. Zato treba koristiti forum da se ukaže kako to riješiti, a i to je neka škola... Smisao ovog hobija.
Najbolje zvučeća pojačala često su baš ta, na tehničkom limitu.
Reply
#55
slažem se,ali ne i postaviti kao krajnja idejna rešenja.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#56
Može pisati napomena da nije poznato da su sva napravljena pa će se netko potruditi i napraviti ako mu je stalo. Ja ću jednom napraviti Bythos jer mi je to želja i kazati što treba.

Npr. Theta je prekomplicirana za samograditelje pa iako jedna kod mene već deset godina sjajno radi nikome shema nije ni predložena osim onih kojima je podijelio Bora. Zato je ja nerado dijelim, čak i zainteresiranima iako je kod mene zadnja varijanta koja sigurno radi (ali se to malo teže postiže).
Reply
#57
"Može pisati napomena da nije poznato da su sva napravljena pa će se netko potruditi i napraviti ako mu je stalo. "
i sa tim se potpuno slažem,najbolje rešenje je napisati PROTOTIP pored svega što nije u više komada na više mesta napravljeno i provereno- u startu se zna čemu se pristupa a opet ostaje zabeleženo.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#58
U tijeku je izrada nove webstranice koja ce se lako odrzavati pa mi je potrebna Vasa pomoc, dragih forumasa.

Molio bih da u ovoj temi postavljate slike i u zagradi slike nick ciji je to uradak te URL sa teme foruma da mogu da postavim na stranicu, dodaju se ampovi a HMAP-a bi zamolio da mi napravi u ovoj temi popis pojacala koja su provjerena i koja su prototipovi kako bi na novom web site mogao dodati kategorije pojacala i prototipovi.

Evo i home page :-)

[Image: attachment.php?aid=42528]

[Image: attachment.php?aid=42529]


Attached Files
.png   website.png (Size: 271,02 KB / Downloads: 100)
.jpg   amp.jpg (Size: 315,32 KB / Downloads: 96)
Reply
#59
Odmah ću ti ispraviti gornji tekst. Najprije je napravljen Techno, koji je pojačalo audiofilskog tipa, ali je sve više samograditelja mislilo po imenu da je pojačalo za tulume pa je Bora (na Osječkom audiofilskom sajtu) predložio da forumaši daju pojačalu novo ime. Tada se razvila i diskusija o tome da se napravi i pojačalo s jednim parom izlaznih tranzistora jer je većina DIY članova smatrala da je manja snaga sasvim dovoljna. Smile
BTW ime Modus je bio moj prijedlog Smile Najbolje ti je ostaviti da piše Modus (Techno)
Reply
#60
(03-21-2024, 06:36 PM)zbotic Wrote: Odmah ću ti ispraviti gornji tekst. Najprije je napravljen Tehno, koji je pojačalo audiofilskog tipa, ali je sve više samograditelja mislilo po imenu da je pojačalo za tulume pa je Bora (na Osječkom audiofilskom sajtu) predložio da forumaši daju pojačalu novo ime. Tada se razvila i diskusija o tome da se napravi i pojačalo s jednim parom izlaznih tranzistora jer je većina DIY članova smatrala da je manja snaga sasvim dovoljna. Smile
BTW ime Modus je bio moj prijedlog Smile Najbolje ti je ostaviti da piše Modus (Tehno)

Svaka cast!

Ako mozes napisati text koji opisuje gore navedeni text da si dao ime, slobodno napisi ovdje pa samo copy paste na text ispod slika modusa :-)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)