Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AD9833 Waveform Generator
#21
Da li moze da se menja negde u programu baza sa clock, da se stavi da bude recimo 26MHz ili 27MHz?

Imam takve male kristale ali za 27MHz (od Si5351) a imam i isto tako malecke TCXO na 26MHz (1.8V) ako hoces da probas njih da ugradis?

https://forum.yu3ma.net/thread-700-post-...l#pid72283
https://forum.yu3ma.net/thread-700-post-...l#pid58441
Reply
#22
Ne možeš da ideš preko 25MHz kod AD9833. Baci pogled na datasheet strana 4 tabela 2.
Tačnije, može ali nemaš garanciju da će se i ponašati kako treba.
Reply
#23
Valja probati, mislim da ce to raditi OK, 25MHz = 40ns perioda, za 26MHz bi bila 38.4ns perioda, mala je to razlika, samo da moze u programu da se to prepravi jer jepotreban drugi odnos deljenja.
Reply
#24
Može da se proba. Jednačina za frekvenciju izlaznog signala je:

f = (delta) Phase * fMCLK / 2 na 28.
Reply
#25
Ja sam preturio sve od elektronike sto sam imao da probam da nadjem taj mali smd 25mhz al ga nisam nasao imam samo ove velike a oni su veci od same plocice na kojoj je AD cip, sto se tice nasih prodavnica ni tu ga nisam nasao kansije cu jos da kopam po netu da vidim imali ga gde .
Reply
#26
Nasao sam smd 24MHz ali je malo veci od onog njegovog fabrickog.
Reply
#27
Generator je dobio kutiju, malo lepse izgleda spolja nego unutra al sta je tu je, poceo sam da se igram  sa prepravljanjem programa: boje, velicine slova, pocetna frekvencija  itd.  videcemo na sta ce na kraju da lici Smile .


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#28
Liči, liči i samo neka se koristi! Smile
Reply
#29
(10-01-2018, 09:47 AM)mikikg Wrote: Valja probati, mislim da ce to raditi OK, 25MHz = 40ns perioda, za 26MHz bi bila 38.4ns perioda, mala je to razlika, samo da moze u programu da se to prepravi jer jepotreban drugi odnos deljenja.

Probao sam da stavim ovaj mali smd kristal oscilator sto sam nasao na nekoj ploci i samo u programu prepravio frekvenciju na 24mhz i radi bez problema, radi i kad neprepravim frekvenciju ali onda laze u merenju.

const float refFreq = 24000000.0;           // On-board crystal reference frequency


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#30
Evo i malo igranja sa programom da bude DSS varijanta Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#31
Hehe, super ti to napreduje, savladao si sve delove sad mozes da se igras kako hoces.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)