Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čudne naučne zanimljivosti
#81
Rakija neće Smile
Reply
#82
I voda isparava na različititim temperaturama pri različitim pritiscima... najpopularniji je ekspres lonac, suprotno njemu pivo ? / Coca-Cola sa par stepeni minusa ali pod pritiskom u boci. zeezaanje... Bravo ? branko za ovu temu,skroz!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#83
(08-16-2018, 07:32 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(08-16-2018, 12:59 PM)Leonardo Wrote: Biti neuk nije isto što i biti glup.

nije direktna replika,već više da se nadovežem ; kod mene na Baniji u selima odakle
mi je otac pa i pola familije postojao je izraz za nekoga ko je gluplji od glupog - a sadrži 4/7 u već navedenom: ...glup
dakle fale prva tri slova.

PRIglup - nedovoljno pametan da bi bio i glup.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#84
Može i ovako: glup, gluplji, političar ( ili možda elektroničar ) Sad
Reply
#85
Reply
#86
Reply
#87
Gravitacija

Reply
#88
Reply
#89
Reply
#90
Reply
#91
Reply
#92
Dakle prosecan amerikanski mamlaz moze da kupi zivu, a kod nas ne moze da se kupi lek koji ti treba, a da ne pricamo delovima za nas hobi.
Reply
#93
Naravno!

U nekim USA državama, malo prosečniji mamlaz može da kupi trocevni protiv avionski top 3x20mm.
Reply
#94
Sjećam se da su postojale gramofonske ručke koje su plivale na tekućoj živi....
Reply
#95
Prosečnom našem mamlazu i ne treba dozvoliti da kupi živu. Hoće da je malo sipa u septičku jamu da je "očisti". Gde sve ode živa posle i nije toliko bitno.
Reply
#96
Ja vjerujem da niti američanin nije bolji po tom pitanju.
Reply
#97
Ja sam ubedjen da su svi prosecni mamlazi isti u celom svetu od severnog do juznog pola ove planete.

Nego nije poenta bila u kupovini zive vec u dostupnosti stvari koje su sasvim normalne.

Kod nas je u slobodnoj prodaji dosta toga nedostupno cak i ako nije zabranjeno. Ali, i mnogo toga je zabranjeno sto takodje nema mnogo smisla.
Reply
#98
Slažem se da su mamlazi svugde isti nego mene interesuju ovi naši. Lako ću ja za njine Smile
Reply
#99
nije tacno da su mamlazi svugde isti, iz licnog iskustva ja sam 100% razlicit...
mislim da ima jos i vise...
razlicitijih...
Reply
ti si mamlaz samo i isključivo samo iz razloga što sam sebe tako smatraš. ja da ti kažem,ali taj i takav slučaj se NE računa... Wink to se zove (preterana) samokritičnost,i najčešće se javlja u intenzivnim situacijama. "... a svakom se desi da ispadne šaran..." kako kaže panonski mornar. situacija ne fali,Bogu hvala! ?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)