Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čudne naučne zanimljivosti
#61
Organ reda jede mozak.... Angel
Reply
#62
Evnuh jede kajganu od dva jaja ...
Reply
#63
Mene odmah ovo podseti na moj omiljeni specijalitet: goveđi rep u sosu...

Mada to može malo i dijalektički da se posmatra. Pošto to što jede negira čoveka koji to jede, onda bi jedan od odgovora mogao da bude da on ne jede ništa, te u skladu sa postavkom zadatka čovek postaje niko. Dakle, u stvarnosti, niko ne jede ništa (ako nisam pogrešio u silnim negacijama i nihilizacijama)...
Reply
#64
(08-16-2018, 10:14 AM)branko tod Wrote: Evnuh jede kajganu od dva jaja ...

Dopuna: ne mora da bude evnuh, može i žena.
Mada danas ima i svakakvih žena...
Reply
#65
Nijesu u pitanje rekli čoek ili ženetina, već samo čoek ...
Reply
#66
(08-16-2018, 10:46 AM)branko tod Wrote: Nijesu u pitanje rekli čoek ili ženetina, već samo čoek ...

Hm, ako se baš kruto drže čoveka, onda ni moj nihilizam ne prolazi. Bolje da se onda držim goveđeg repa. Lepše mi stoji...
Reply
#67
(08-16-2018, 10:33 AM)Millan Wrote: Mada to može malo i dijalektički da se posmatra. Pošto to što jede negira čoveka koji to jede, onda bi jedan od odgovora mogao da bude da on ne jede ništa, te u skladu sa postavkom zadatka čovek postaje niko. Dakle, u stvarnosti, niko ne jede ništa (ako nisam pogrešio u silnim negacijama i nihilizacijama)...

I ja sam prvo posmatrao na taj način, ali sam onda shvatio da ga je Macola svoim pitanjem, slučajno ili namerno, anulirao:
Sedi čovek i jede. Da ima to što jede ne bi bio to što jeste.

Znača da ako jede ništa, on onda i poseduje ništa, što ne znači da je niko, već da nema ništa.
On može u tom slučaju da bude beskućnik, a ne vlasnik kuće, recimo.

Što se repa tiče, budi čoek,zovi da malo čelabrcnem ... Smile
Reply
#68
He he.

S' obzirom na, a u vezi sa, imajući u vidu da, prema tome dabome, inače jok...

P.S.

Filozofija na panju za pragnje...

Masno zvuči, a?
Reply
#69
(08-16-2018, 11:21 AM)Macola Wrote: He he.
Filozofija na panju za pragnje...

Masno zvuči, a?
Jok, dobro ...
Reply
#70
(08-16-2018, 09:45 AM)Macola Wrote: Zagonetka:

Sedi čovek i jede. Da ima to što jede ne bi bio to što jeste.

Čovek je neuk. Sedne da uči. Da zna to što treba da uči, ne bi bio to što jeste - neuk :-)

Dakle čovek koji uči.
Reply
#71
Biti neuk nije isto što i biti glup.
Reply
#72
Istina. Ispravio.
Reply
#73
(08-16-2018, 07:52 AM)Millan Wrote: Odnos površina je 25. Čist Pitagora koji nas dovodi do kvadratne jednačine, čije rešenje kaže da je odnos stranica ova dva kvadrata jednak 5.
Meni se čini da je veći izazov geometrijska konstrukcija malog zelenog kvadrata. Pod "geometrijskom konstrukcijom" podrazumevam da se ne zna da je stranica zelenog 5 puta manja od stranice plavog kvadrata. Ha?

Nisam uspeo da dobijem resenje cistim pitagorom, verovatno ne vidim pravi deo. Kako god okrenem dobijem kvadratnu jednacinu zavisnosti y od r, odnosno od x i opet se vracam na ekstrem funkcije. Ako nije problem napisite resenje. Ja sam dobio i y i r u jednacini na kvadrat.
Reply
#74
(08-16-2018, 12:59 PM)Leonardo Wrote: Biti neuk nije isto što i biti glup.

nije direktna replika,već više da se nadovežem ; kod mene na Baniji u selima odakle
mi je otac pa i pola familije postojao je izraz za nekoga ko je gluplji od glupog - a sadrži 4/7 u već navedenom: ...glup
dakle fale prva tri slova.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#75
(08-16-2018, 07:21 PM)Jevrem Wrote:
(08-16-2018, 07:52 AM)Millan Wrote: Odnos površina je 25. Čist Pitagora koji nas dovodi do kvadratne jednačine, čije rešenje kaže da je odnos stranica ova dva kvadrata jednak 5.
Meni se čini da je veći izazov geometrijska konstrukcija malog zelenog kvadrata. Pod "geometrijskom konstrukcijom" podrazumevam da se ne zna da je stranica zelenog 5 puta manja od stranice plavog kvadrata. Ha?

Nisam uspeo da dobijem resenje cistim pitagorom, verovatno ne vidim pravi deo. Kako god okrenem dobijem kvadratnu jednacinu zavisnosti y od r, odnosno od x i opet se vracam na ekstrem funkcije. Ako nije problem napisite resenje. Ja sam dobio i y i r u jednacini na kvadrat.



crveno rijesenje nema smila jer duzina ne moze biti negativna, ostaje samo rijesenje da je x stranica 5 puta veca od y. Prema tome odnos povrsina je 25 kao sto je Milan napisao Smile
Reply
#76
Hvala. Sve sam isto radio samo nisam grupisao clanove (poslednji red), kako sam bio blizu a nije zavrseno. Eto sta se desi 35 godina posle skole, zaboravi
Reply
#77
Reply
#78
Stavite u zanrzivač čašu tople i čašu hladne vode.
Koja će prije zamrznuti?

Intuitivno znate odgovor jer inače nebi ovdje bilo napisano.

To se zove Mpemba efekt i nije ni tako trivijalno za objasniti.
I mojih pet para za temu Smile

Inače da se nadovežem na prijašnje rasprave moj profesor iz fizike je imao uvijek par brzopoteznih pitanja na početku ispita npr. "zašto Mjesec ne padne na Zemlju" ili " zašto je nebo plave boje". Padalo se bez ispaljenog metka Smile
Reply
#79
Ovo sam davno hteo da probam. Možda neko od vas proba i zakači na youtube.
Samo morate da uzmete odgovarajuću vodu, destilisanu ili demineralizovanu.
.

https://en.wikipedia.org/wiki/Supercooling

( Vidim da vam se tema sviđa, samo mi rokate pluseve )
Reply
#80
Ne mora voda. Desilo mi se pra puta u kaficu da mi konobar za sank izvadi koka kolu i kako lupi flasom od sank ona se smrzne. Ja je vratim, on izvadi drugu i druga isto uradi
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)