Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
peugeot 207
#1
Posto ja nisam nasao odgovarajuci podforum mozda moze ovdje.

Drugar ima pomenuti automobil, ali nema kljuc sa daljinskim, sto je jos gore nemamo ni semu centralnog zakljucavanja, a imamo jeftini kineski alarma sa mogucnoscu zakljucavanja.
E malo sam istrazivao po vratima i tamo ima 5 zica sa brave, i to:
1. stalni minus ( masa)
2. signal da su vrata otvorena ( masa kad su otvorena ) - triger za alarm.
3. Nekih 7V kad su vrata zakljucana
4 Kratak + kad se zakljucava
5 Kratak + kad se otkljucava

Pitanje, smijem li na zice 4/5 dovesti puls +12V iz alarma a da ne spalim kompjuter?
Ili postoji drugi nacin povezivanja.
Reply
#2
Ako je tvoj drugar vlasnik tog auta, treba da se obrati ovlaštenom servisu i traži
izdavanje dokumenta sa sekjuriti kodovima (PIN) za njegov auto prema VIN broju.

Ne znam koiliko to košta kod Pežoa ( ja sam u Opelu plaćao oko 30 eura ).
Kada dobije taj dokument treba da se obrati bilo kom servisu koji radi automobilsku
elektroniku i da mu naprave drugi ključ na osnovu kodova iz tog dokumenta.

Bilo bi pametno da iz predostrožnosti ne pokazuje druge kodove osim onog koji je neophodan a to je : "Key number"

Pozz
Reply
#3
Da, samo je to cirka 200E troska.
Mene brine situacija da ja na zicu 3 dovedem +12V a da njegov CPU posalje GND na tu zicu. E tu sam ohladio CPU.
Inace u neaktivnom stanju na obje zice mjerim nekih 4 Oma prema GND, ali koliko sam skontao sva tri motora ( 3 vrata) su u paraleli i lici da je motor sa 3 izvoda ( ako je motor ako nije solenoid) srednji na GND a duga dva komanda gore/dole.
Reply
#4
Može to sigurno manje od 200 e ..., zavisi gde si pitao ...
Nemaš rizika da sj***š motorni ECU, pa ćeš videti koliki je onda trošak.
A sve i da uspeš imaš improvizovano rešenje, i ko danas sutra da kupi "takav auto" kada ga bude prodavao ??

Ako je tvoj prijatelj imao novaca da kupi auto, imaće i za ta dva ključa da uradi kao čovek.

Pozz
Reply
#5
Možda se nadje neka ideja
207 wiring...
Monkey see, monkey do
Reply
#6
Lici, ali na zalost nije to ta sema. Ovo je sema 206-tice.
Reply
#7
Baš i ne kapiram najbolje tvoje pitanje. Da li taj kratki impuls na 4 i 5 dolazi sa računara
ili sa brave? Ako dolazi sa računara turi po diodu u te vodove i na računar neće moći
ništa da prođe.
Reply
#8
Impulsi dolaze sa racunara, ali imam osjecaj da su brave u paraleli, tako da ako stavim diode nece reagovati ostale brave.
Jedino da stavim diode na vozacka vrata a da ostala otkljucava tasterom iz kabine.
Na zicama 4 i 5 u neaktivnom stanju imam nekih 4 Oma prema masi sto bi lako moglo biti paralelni otpor tri motora.
Ne mogu da uhvatim da li u trenutku zakljucavanja/otkljucavanja druga zica ima masu ili je slobodna.
Nesto me vuce da u bravi i nije motor nego dva solenoida sa srednjim krajem na masi, a druga dva idu na 4 i 5.
To bi objasnilo relativno kratak impuls ( reda 0.2 - 0.3 sec po slobodnoj procjeni) i onda bih mogao ladno da zakacim alarm.
Ali me iskustvo naucilo da nista nije napravljeno da bi meni bilo lako nego naprativ da meni sto vise oteza.
Reply
#9
Brave jesu u paraleli. Ono što ne kapiram je ako nemate daljinski kako imaš pobudu na motorima?
Koliko vrata ima auto, jer su zadnje brave sa dve žice, i mora da se menja polaritet za motor u
bravama.
Reply
#10
Kad kljucem zakljucam vidim pulseve na zicama.
2+1 vrata.
Sad ja nema semu za 207, ali sam pronasao neke seme za 206 i tamo su tri zice na motoru, tomi se nekako uklapa u mjerenje.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)