Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCB
#61
https://jlcpcb.com/

10 komada 10x10 sa shipping 11,88 Smile Mislim da povoljnijih nema... Smile
Reply
#62
Od JLCPCB-a sam porucivao 7-8 puta. Uvek dvostrane stampe - uvek perfektne.
Jednom prilikom su mi poslali jednu defektnu plocicu ( defekt je bio samo na silkscreen-u), ali su mi zato uredno poslali 10 dobrih plocica + ovu defektnu.
Cena postarine, kod mene, varira od 8$ pa do 14$ u zavisnosti od dimenzija ( tezine ) plocica.
Jednom sam radio i panelizaciju ( po dve ploce u panelu ) bez dodatne nadoknade - ali kada sam sledeci put pokusao to da uradim trazili su da se nesto doplati.
Inace, i meni se desilo da ne daju odmah popust, ali se odradi refresh stranice i dobije popust Smile
Reply
#63
Meni su upravo gotove u JLCpcb dvoslojne crne, sa silkscreenom na obe strane 100x100. 2 dolara su pločice, boja je 15 poštarina 17 dolara, jako zadovoljan.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#64
Mogu potvrditi da su cijene JLCpcb-a zastrašujuće niske i da sam za test dao da mi naprave jednu dvoslojnu da vidim o čemu se tu zapravo radi. To izgleda više nego solidno (pogledajte npr. ureze za "creepage"), nisam pronašao nikakve greške (sklop radi Smile), nisam je još maltretirao sa višestrukim odlemljivanjima/zalemljivanjima kao što sam recimo radio sa ALLPCB koje su to odlično podnosile. Ne znam je li ta cijena bila zato što sam prvi puta naručivao ili je to standardno. To bih mogao uskoro i doznati.

[Image: rvBx65O.jpg]
Reply
#65
Kako su radio ureze ? Koji program koristis za crtanje pcb-a ?
Reply
#66
(03-07-2019, 06:12 PM)prasimix Wrote: Mogu potvrditi da su cijene JLCpcb-a zastrašujuće niske i da sam za test dao da mi naprave jednu dvoslojnu da vidim o čemu se tu zapravo radi. To izgleda više nego solidno (pogledajte npr. ureze za "creepage"), nisam pronašao nikakve greške (sklop radi Smile), nisam je još maltretirao sa višestrukim odlemljivanjima/zalemljivanjima kao što sam recimo radio sa ALLPCB koje su to odlično podnosile. Ne znam je li ta cijena bila zato što sam prvi puta naručivao ili je to standardno. To bih mogao uskoro i doznati.

[Image: rvBx65O.jpg]

druže,molim te da slike postavljaš direktno na forum umesto preko uslužnih linkova,često nam na tim mestima ostaju prazna mesta...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#67
(03-07-2019, 06:26 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(03-07-2019, 06:12 PM)prasimix Wrote: Mogu potvrditi da su cijene JLCpcb-a zastrašujuće niske i da sam za test dao da mi naprave jednu dvoslojnu da vidim o čemu se tu zapravo radi. To izgleda više nego solidno (pogledajte npr. ureze za "creepage"), nisam pronašao nikakve greške (sklop radi Smile), nisam je još maltretirao sa višestrukim odlemljivanjima/zalemljivanjima kao što sam recimo radio sa ALLPCB koje su to odlično podnosile. Ne znam je li ta cijena bila zato što sam prvi puta naručivao ili je to standardno. To bih mogao uskoro i doznati.

[Image: rvBx65O.jpg]

druže,molim te da slike postavljaš direktno na forum umesto preko uslužnih linkova,često nam na tim mestima ostaju prazna mesta...

Ha, a ja baš iste krenuo koristiti ne bi li koliko toliko uštedio resurse foruma Smile. Imgur koji koristim nisam slučajno izabrao, pronašao sam da ga koristi stackexchange.com što bi trebala biti svojevrsna garancija da neće uskoro nestati. Nisam primijetio dosad da mi je išta nestalo ili javljalo "broken link".
Reply
#68
nemoj mi zameriti, ali bilo je u više navrata slučajeva da slike nestanu,ili da se promeni link ka njima u par slova,ili... pa kad je moguće onda izmenim link za tih par slova nego tih linkova bude...mnogo po jednoj temi,i to je bolji slučaj. lošiji je kad je slike nemoguće povratiti.
poštujem i zahvaljujem na želji da se rastereti forum za kapacitete slika,ali da bi se to ispoštovalo i da slike budu sigurn(ij)e,može se pre postavljanja smanjiti rezolucija u par klikova na računaru.
hvala na nameri,i ne zameri mi...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#69
(03-07-2019, 06:20 PM)mtech Wrote: Kako su radio ureze ? Koji program koristis za crtanje pcb-a ?

Ja lično koristim Sprint, ureze ja radim kao trace ali na lejeru "0".
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#70
(03-07-2019, 06:20 PM)mtech Wrote: Kako su radio ureze ? Koji program koristis za crtanje pcb-a ?

Radim u Eagle 6 ili 7. Direktno crtam u Dimension 20 layer-u koji je predviđen za definiranje gabarita i "milling". Obično koristim tanke linije za definiranje rubova ureza (crvene linije na slici), ali moralo bi moći i kako je napisao Vlada021, direktno crtaš sa dovoljno debelim trace (mislim da ne bi smio biti tanji od 1 mm).

[Image: tSiI3zs.png]
Reply
#71
(03-07-2019, 09:43 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nemoj mi zameriti, ali bilo je u više navrata slučajeva da slike nestanu,ili da se promeni link ka njima u par slova,ili... pa kad je moguće onda izmenim link za tih par slova nego tih linkova bude...mnogo po jednoj temi,i to je bolji slučaj. lošiji je kad je slike nemoguće povratiti.
poštujem i zahvaljujem na želji da se rastereti forum za kapacitete slika,ali da bi se to ispoštovalo i da slike budu sigurn(ij)e,može se pre postavljanja smanjiti rezolucija u par klikova na računaru.
hvala na nameri,i ne zameri mi...

Ma nemam što da zamjerim, tvoja primjedba je sasvim na mjestu jer sam također imao do sada priliku puno puta vidjeti na više foruma potrgane postove (mislim da je najčešće to bio imageshack). Zato sam i pažljivo birao koji ću vanjski servis za to koristiti. U zadnjih nekoliko godina imgur.com nije niti jednom pao (imali su jedan kiks prije par mjeseci sa uploadom, ali slike su i dalje bile dohvatljive).
Reply
#72
Ja to stalno radim, evo kako izgleda. Ovde je, mislim 0.7mm, JLCPCB radi minimum 0.2 ili 0.3mm milling, treba proveriti.... Skini lay. za cirklotron ako imaš sprint pa prepiši.


Attached Files Thumbnail(s)

Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#73
OK. Hvala za info.
I ja koristim Sprint. Nisu mi ovi urezi do sada trebali, ali nije lose znati da moze i to da se radi.
Reply
#74
Kratak Info za JLCPCB :

Sada rade 100x100 10komada po istoj ceni od $2 ali novo je da se cena ne menja za bilo koju boju PCB-a.

Quote:Great News: Only $2 for PCB Prototype, Any Color !
From now on, there is no extra fee for different color of solder mask such as black, blue, red, yellow and white.

Mislim da im je i postarina malo jeftinija.
Za Sribiju $8.19
Reply
#75
Pošto JLCPCB ne daje više besplatno panelizaciju PCB-a i zbog toga ne možemo iskoristiti jeftinih $2 za 100x100 i da u njih strpamo više manjih pločica. Ta opcija se sad naplačuje više.
Postoji softver LINK koji vise GBR fajlova spoji u jedan GBR i na taj način može da prođe kao jedan PCB u kome je u stvari više pločica. Takav GBR prolazi kod JLCPCB kao jedan i onda sve što strpamo u 100x100 tretira se kao jedna pločica tj $2 Smile

Evo i video clip koji će to sve bolje objasniti.

Reply
#76
JLCPCB Info :

Spremajte gerber fajlove trenutna ponuda kod jlcpcb.com za 5 kom PCB-a 100x100 trenutna cena $2 i free shipping (first order).




A za 10 kom 100x100 :


Reply
#77
Da li je netko u zadnje vrijeme naručivao preko JLCPCBa. Idem tamo napraviti narudžbu i vidim da file manager opcija zeza. Stalno mi izbacuje grešku i neće da učita stranicu.
Reply
#78
(08-12-2020, 12:41 PM)Khadgar2007 Wrote: Da li je netko u zadnje vrijeme naručivao preko JLCPCBa. Idem tamo napraviti narudžbu i vidim da file manager opcija zeza. Stalno mi izbacuje grešku i neće da učita stranicu.

Jučer naručio bez ikakvih problema (browser: FFox)
Reply
#79
Sama narudžba nije problem, već onaj file manager i gerber preglednik to mi neće da učita i da koristim firefox na win10.
Reply
#80
(08-12-2020, 12:41 PM)Khadgar2007 Wrote: Da li je netko u zadnje vrijeme naručivao preko JLCPCBa. Idem tamo napraviti narudžbu i vidim da file manager opcija zeza. Stalno mi izbacuje grešku i neće da učita stranicu.

Da u pravu si sad sam probao sa gerberom sa kojmi su mi vec oni izradjivali PCB i kod klika na File Manager isbaci poruku system error. Kod mene je Chrome i Win10.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)