Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCB
#41
ako su to te pločice, meni bar po slici ne izgledaju ni malo loše....
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#42
Da to su te pločice pogledaj silkscreen kako izgleda... za danjasnje standarde u 2018 godini ovo je katastrofa za 2$ vise u drugoj firmi to je profi i godnja strana obojana u zeleno..ali tako je kako je Smile
Reply
#43
A odakle su porucene plocice ?
Reply
#44
Poručene su sa:

https://jlcpcb.com/

$2 10 komada pločica + poštarina izašlo me 13.48$
Reply
#45
Ja sam naručio jednu seriju pločica po tim cenama. Naručio sam PCB, stensil, DHL isporuka.

Zadovoljan sam bio kvalitetom, stigao mi paketić sa LED diodama, olovkom a DHL isporuka me je za taj put iskoštala svega 21$.

Okvirno 33$ sve to, pa mi je ta cena bila izuzetno povoljna, pogotovu što mi je to stiglo za 7 dana od trenutka naručuvanja.

Od tada, sve cene su mi uvećane. Recimo sada me košta 100x100mm, 10 komada standardna PCB 4.05 Eura. Takođe i poštarina (sve varijante) mi je otprilike
duplo veća.

Koristim svoj nalog za login na https://jlcpcb.com/

Pretpostavljam da je ovo marketinški potez da za prvi put sve bude jeftinije.
Reply
#46
Haha, još jedna čudna stvar. Pre par nedelja sam postavio jednu PCB u korpu i tada su mi dali takođe ovu veću cenu.

Ja sam se predomislio, ali mi je ostala ta PCB u korpi. Evo sada vidim da su mi i tu dali popust Smile

Meni ovo deluje kao APP, pa pošto sam se predomišljao onda je cena snižena. Ako je tako, kinezi su postali veoma domišljati. Da mije bilo hitno
sigurno bih naručio tada, nije to neka razlika u ceni... Smile

Odustao sam zbog drugog razloga, ali eto da podelim zanimljivo iskustvo sa vama.

Reply
#47
Brate, kakav je to sistem. Meni su oni genijalci. Pcaju ceo svet kako oni hoce i to na obostrano zadovoljstvo Big Grin
Reply
#48
Nešto mi se čini da su pokupili fore od nas  Big Grin
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#49
Mozda Big Grin
Reply
#50
Dobri su kinezi za tu kvalitetu nek jos sloze postarinu 2$ i $2 za ovo sto sada imaju 10PCB-a max 10x10cm i bit ce najkonkuretniji....ja vec ima vise od 5godina ne radim doma PCB jer je neisplativo...kod mene u lokalnoj radnji fotooslojeni vitroplast 160x100mm dodje $4.50 a gdje je jos laserska folija pa svdrvla pa mogucnost da nesto zajebes pa moras da opet nanosis foto lak...
Reply
#51
@Ronovar, to je samo zato što si ispao iz štosa. Pločice se itekako isplate raditi kod kuće, samo ovisi o veličini i koja količina.Većinom radim "unikatne" pločice(par komada po jednom filmu) i to ti kinez neće nikada napraviti. Ajde daj kinezima neku A4 formata ili općenito neki malo veći format, oderati će te kao zeca. 
Manje se definitivno isplate iako ja sebi radim sve pločice sam. Pošteni boreri nisu skupi jer dugo traju. Fotooslojene pločice ne kupujem zadnjih 6-7 godina već kupujem fotofoliju od Duponta i laminiram je na vitroplast. Folija za laserski printer ne treba,dovoljan je paos papir(u lokalnoj štampariji mi isprintaju na profi printeru za 1kn po stranici). Recimo da me sav "alat" da dođem do ovog stupnja koštao nekih 1200kn, i to se isplatilo sa vremenom. 

Jedino me sada Ognjen napalio na UV printer i direktno printanje na vitroplast... ubiti ću ga.  Big Grin

Edit:
stop-maska i silverscreen rijetko koga zanima,a i mene tako da mi to nije neki minus. Znam jednog proizvođača pojačala iz Hr, koji je nažalost preminuo, kojemu je prijatelj izrađivao PCBe u kućnoj radinosti i nije bilo nikakvih problema oko toga.
Reply
#52
Evo nije lose da se iskoristi besplatna dostava i 10cm*10cm 10 komada u dva sloja za $5. Nisu kao ovi prvi jeftini ali i ovo nije lose Smile.

LINK
Reply
#53
JLCPCB je sad na 2 dolara, 10komada 100x100mm
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#54
(08-20-2018, 08:56 PM)Vlada021 Wrote: JLCPCB je sad na 2 dolara, 10komada 100x100mm
Jeste ali mislio sam na besplatnu dostavu kod prve narudjbe da se iskoristi.
Reply
#55
To si skroz u pravu!
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#56
Evo jos PCB kineza 5 komada 100x100  $1
LINK
Reply
#57
ajme... kad se samo setim sreće onda kad sam toner transferom uradio sebi prve dobre pločice, i po kojoj ceni... Smile ponegde, ali samo ponegde, nauka i praksa rade zajedno u opštu korist...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#58
Šta sam ja šmirgla potrošio dok sam skontao toner transfer Big Grin, to su bili izazovi samo takvi...
Onda jednom kad uspiješ napraviti i kad dođeš do lemljenja, samo za vrhom se digne i bakar, koji je pretrpio i do 10 puta grijanje peglom da bi se toner preslikao. Big Grin Big Grin
Reply
#59
(03-05-2019, 12:45 AM)YuMERA Wrote: Evo jos PCB kineza 5 komada 100x100  $1
LINK

Koliko kosta postarina?
Reply
#60
(03-05-2019, 09:54 PM)samuki Wrote: Koliko kosta postarina?

Hm...
Shipping Cost:$18.22
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)