Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCB
#81
Sada radi. Izgleda da im je malo web stranice bugovita pa malo radi malo ne radi.
Reply
#82
Netko se potužio već prije da JLCPCB naplaćuje masno panelizaciju PCBa. Nije mi bilo jasno zašto ako ja njima dostavim već gotov gerber gdje sam ja odradio panelizaciju,copy+paste layout nekoliko puta koliko mi treba i onda oni samo trebaju napraviti PCB.
Jučer ja pošaljem njima gerbere za nekoliko stvari i te panelizirane, ostavim da prođu provjeru a kada ono 5 komada 9x10cm košta 28$ umjesto 4$. Tako da je potvrđeno JLCPCB je banana što se tiče izrade takvih pločice za razne adapteriće SMD na THT i sl. gdje na 10x10cm stane hrpetina.

Znači od sada Elecrow ako idem na panelizaciju i male pločice ispod 10x10cm,a ako mi trebaju iznad 10x10cm onda JLCPCB jer su za to skoro tri puta jeftiniji. Elecrow ima neki glupi sistem rangiranja veličine pločice, 10x10 je mala cijena, onda ona skače za skoro 3x ako se i za 1mm premaši 10x10cm.
Reply
#83
Pogledaj Seed Studio i oni su povoljni.
Reply
#84
Nimalo povoljni, još gorji od Elecrowa što se tiče dimenzija iznad 10x10cm. Znači 5 komada 14x10cm dvoslojnih dođe 30$,upravo sam sada ukucao dimenzije u njihov kalkulator. Jedino je pitanje kako rade "panelizaciju" da li su tu jeftiniji od JLCPCBa ali to imam riješeno kod Elecrowa koji ne naplaćuje ništa dodatno pa ne trebam dalje tražiti.
Reply
#85
Ja sam se žalio na "panelizaciju" kod JLCPCB. Drvili smo ga i oni i ja neko vreme ali nisam hteo kod njih da radim jer mi je seeedstudio odradio i isekao panele koje sam imao na 10x10cm. Izašlo je sve baš džabe a kvalitet odličan. U nekom od mailova sam im i napomenuo da ne moraju de seku i da ću to sam da obavim ali došlo je sve uredno posečeno. Tako da sam sa njima prezadovoljan. Stoji da su im druge dimenzije skuplje ali ja to nisam radio.
Reply
#86
Seed Studio sad je jeftiniji na 10 PCB-a 100x100 mm od JLCPCB neznatno jeftinij ali ipak jeftiniji ($4.90 - $5.00). Seed Studio u tom prototype PCB-u 100x100 ne naplacuju panelizaciju...
Reply
#87
Koliko izadje slanje za Srbiju, i ima li problema kod nas oko dostave ( nestali paketi i slično ...)
Nisam ništa uzimao otkako je počela korona.
Reply
#88
(08-14-2020, 10:29 AM)Želja Wrote: Koliko izadje slanje za Srbiju, i ima li problema kod nas oko dostave ( nestali paketi i slično ...)
Nisam ništa uzimao otkako je počela korona.

JLCPCB

[Image: attachment.php?aid=33962]

SeedStudio

[Image: attachment.php?aid=33963]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#89
Dajte mi kontakt za nekog ko izrađuje štampe kod nas iz pdf fajli.
Treba mi nekoliko različitih, dvostranih. Bilo bi baš lepo da radi i
metalizaciju rupa, ali nije primarno.
Reply
#90
Branko ukoliko se nisi snasao  za izradu PCB Denitron Niš ja tamo radim.
Plocice pravimo iz Gerber ,PDF, Slika, moze cak i samu plocicu ako imas napravljenu a nemas crtez za izradu da uslikas i posaljes nam sliku i mi od toga uradimo PCB itd.
Radimo jednostrane i dvostrane na vitroplastu ali bez metalizaciju rupa ali umesto toga moze da se stave suplje zakovice i tako spajamo top i botom stranu.
Zastitu vodova radimo kalaisanjem u kalajnom kupatilu.
Kontakt za slanje crteza :
denitron@ninet.com
Tel: 018/210233
Reply
#91
Milane hvala za ovaj info!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#92
[Image: attachment.php?aid=36045]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#93
Evo nasao sam proizvodjaca PCB-a koji u narednom promotivnom periodu, koji traje jos 62 dana, omogucava da besplatno narucite 10 kom PCB-a 100x100mm i to ce vam potpuno besplatno poslati  fedexom ili DHL-om. Jedino sto tih 10 prototip plocica mozete poruciti u crvenoj boji (za druge boje ne vazi promocija).

Kazu da svaki korisnik moze da uradi ovaku porudzbu jednom mesecno, pa posto traje od 27.Okt do 31.Dec. kontam da bi moglo dve poruzdbe sigurno a ako ne i trecu u ova dva-tri dana...

Postavicu ovde link sa kojeg se mozete registrovati preko moje pozivnice na taj nacin mogu da imam bonus za svakog registrovanog.

MOJ LINK

Inace evo direktan link pa ne mora preko mog nalog...

DIRECT LINK

Ako je sve kako kazu na sajtu bice mi drago da iskoristite ovu ekstra ponudu...(bez obzira na koji link kliknete) Smile

[Image: attachment.php?aid=36500]

Reply
#94
Evo ja probao 10 komada PCB-a da porucim od gore navedene promocije i prihvatili su porudzbu koju ce isporuciti sa fedex-om u roku 3-5 dana, kako kazu.
Jedino sto nije bas $0 ali i dalje super povoljno. Naplatili su mi neke troskove $1 i proviziju banke od $0.05 Tako da sam plocice 100x100mm platio $1.05 i sad cekam da vidim da li ce stici za 3-5 dana.

[Image: attachment.php?aid=36507]

[Image: attachment.php?aid=36508]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#95
Hvala za info. Probaćemo nešto Smile
Reply
#96
Gotovo je izvesno da ce biti carina+pdv, jer sve sto udje u nasu zemlju fedexom ili dhl-om ide kroz njihove carinarnice, a posledica toga je gotovo neminovno naplacivanje spediterskih usluga koje su zapravo najveci problem, tako da ova igranka lako moze da sa pocetnih 1$ preraste na 51$ .
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
#97
@ddanijel
Zavisi sve na koju nogu je ustao carinik ...
Imam relativno dobra iskustva sa DHL i FedEx, stiglo mi je 4-5 posiljki iz kine preko DHL (placeno od strane posiljaoca postarina 100+$, u vezi posla/firme), sve je stiglo u roku od 3-4 dana, došao kurir i samo reko "Izvolte" ...
Reply
#98
Ne naplaćuje Fedex dodatne troškove špedicije (barem iz iskustva ljudi s kojima sam u kontaktu oko projekata). Naručivano nekoliko puta iz JLCPCB, paketi sa PTT od 30-70 eur. Bilo je manjih troškova, tipa 300-1000 din, ništa više.
Reply
#99
Drugar je skoro (pre par meseci) narucivao iz jlcpcb 10ak pcb po pola dm2 sto je sa postarinom ispalo 23e.
Odabrao opciju dhl sa unapred placenom carinom i pdv medjutim kada je stiglo morao je opet da plati carinu i pdv, a osnovicu su racunali 45eura !
Sto kaze on ajde sto je platio dodatno nego mu nije jasno gde nadjose onu osnovicu od 45eura. Od tad porucuje obicnom air mail postom, i stize za 30-40 dana bez kasnijih dodatnih troskova.
Inace ladno salju prvo za Nemacku, pa onda salju za SRB tako da i ne cudi na kraju sto je putovalo skoro 4 nedelje (naruceno 9.Februara, stiglo 5.Marta). Evo emaila od jlcpcb koji je tad dobio:

Thank you for your order from JLCPCB. It's our pleasure serving you. We are pleased to inform you that the listed item below have been shipped via EuroPacket.


Your order will be sent to Germany(Our European distribution center) first, then forwarded to your address by DHL Packet with a new tracking number. Please track the shipment on our Order History page.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Vidim da kod vas u susjedstvu ima opakih na carini.
Što se tiče mojeg iskustva sa slanjem preko europaketa tj. da mi JLCPCB uračuna carinu i ostale namete, nemam nikakvih problema. Ja platim a meni na vrata stigne paket bez ikakvih dodatnih troškova i ispadne me nešto jeftinije nego da šalju obično dhlom i onda da mi moji lokalni lupe carinu na to.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)