Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
(01-10-2023, 05:32 PM)Bocko Wrote: Nije mi jasan prikaz četvrtke na 1MHz, do oko 100kHz je solidna... 

Dobro je to Bocko, ne moze bolje cetvrtka na 1MHz. Njegovih 15MHz se odnose na sinus.

Malo ti je nekompenzovana sonda sto se vidi sa cetvrte slike (cetvrtka na 100KHz).

U zdravlju da vas sluze sprave i pozdrav za omladinca, lepo je da se neko mladji interesuje za ovaj hobi.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Hvala, Gosho, jedino, što je sonda iskalibrisana na osciju, a negde u opisu ovog Hamega sam pročitao, da je prekompenzovan...
Za dotični šeme ili service manual nisam našao, mada: narani prasići i ništa ne diraj, kod mene uvek važi, kao i: dok radi ne diraj ništa...

U planu je i da se zanovi osciloskop, nekim, poput Rigol sa 2 ili 4 kanala max do 100MHz, te ako imate da ponudite, slobodno! Smile
Reply
Upravo nas posetio čika poštar i doneo poklon paket: 

Hvala, Ebe! Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Nema na čemu. Brzo ga napravili i u veselju slušali.
Reply
Lightbulb 
Juče konačno stigla prinova:

Baš su mogli sonde bar 150 i više MHz da prilože...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Dobro da te sluzi!
Reply
Lepo spakovan u lepu kutijicu Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
U zdravlju da te služi
Reply
Sitan ekran, to samo za mlađe.  Big Grin
Reply
Evo jednog matorog za matore. Big Grin
Ekrančina i po. Ako se ne varam 1,27cmx1,27cm je kvadratić.



Imam takva dva komada, jedan je u mint stanju "samo" je ekran puknuo. Sad  A drugi je ispravan ali treba temeljitu restauraciju jer što je duže upaljen to počinje da gubi fokus,sweep bježi po vertikali i takve boljke koje dolaze sa godinama.
Reply
Ja naviko na USB ociloskop i monitor 15" od lapatopa. I samo klikćem mišem. Ni đozluci mi ne trebaju. Rolleyes
Reply
Miki je nasao taj osciloskop, ja ga kupio cim sam video post, ima dobar review i nije uopste igracka, ozbiljan dzepni osciloskop, signal generator, ima i izlaz za eksterni monitor

https://www.youtube.com/watch?v=yh4s4-BT5-8
Reply
Neka te dooobro posluži, do novog-većeg-kvalitetnijeg... Smile
Reply
pošto?gde?
linak?
Reply
(03-02-2023, 09:20 PM)Sir Oliver Wrote: pošto?gde?
linak?

Evo link ovde:
https://forum.yu3ma.net/thread-2800-post...#pid125218
Reply


nešto pre a nešto danas. kako kaže Rambo Amadeus - vreme da se podigne guzici nivo 🧐 zato klasika 😂
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Juče pristiglo, jutros podignuto na Pošti, kulira me poštar   Rolleyes 

Poslao čoek, kao ARA Zoja, kad onoo: 

 

Široke ruke, nesebično i velikodušno, čoek, kad daje, DAJE  Vaistinu 

HVALA, druže Gorso69!
Reply
Boga mi - baš lepo!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Lepo lepo nego sta  Smile
Reply
dao je i meni čovek pločicu ARA Zoja još poodavno,ponudio i pomoć oko sklapanja - ali lenja mi gu%ica... ako Bog da ići će u jedno posebno predpojačalo,ali do tad će proći još vremena.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)