Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Ja sam sa Alesis M1Active 520 prezadovoljan, male fine kutice, vrlo čisto i detljno rade, dobra zvucna slika, ima potrebne konektore i kontrole pozadi da se sve lepo podesi, unutra po kutiji imaju 2 x LM3886, od kada su kupljene nisu ugasene vec 7-8 godina, za te novce su odlicne ...
Reply
Uzgred, u studio Dom-a Omladine KG su skoro stigla dva primerka Adam A8X kao i RME Fireface 802, stigli i neki mikrofoni sa lampaškim pre-amp zaboravio sam model : )

Jojj kako rade ovi Adam-i, bruka, ne mogu da vam opišem rečima, sve je kristalno čisto i ima snage pooodosta, bass radi perfektno, ne škripi nigde/ništa, ribonski visokontonci "kristalno jasno" ...

Morali su da uzmu i "Atenuator" ... M-Control ... : )

[Image: attachment.php?aid=36465]

[Image: attachment.php?aid=36466]

[Image: attachment.php?aid=36467]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Strigao ... Cool

[Image: attachment.php?aid=36525]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Lepota Smile
Reply
Još da imam fendera vidio bi svirke...
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Fender Stratoflaster :-)
Reply
(11-08-2021, 05:29 PM)Macola Wrote: Fender Stratoflaster :-)

24
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Nije moj štos.
To je jedan od onih neprimetnih a savršenih štoseva iz Alan Forda, koje ne primete svi, pošto su sićušno napisani na nekom detalju od crteža:
Na gitari sićušno piše "fender stratoflaster", onda na vratima sobe "ne diraj lava Dok Holidej"i td...
Jedan neverovatno dobar smisao za humor koji me trajno oduševljava :-)
Reply
Hehe, malo ste promašili, ono gore nije "Stratocaster" (Stratoflaster), to su modeli ritam/solo gitata ...

Ovo gore bi moglo da se kaze da neodoljivo liči na Fender Precision Bass Wink


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ma samo sam se zakačio za koment od euronimusa, jer sam se setio vrh fore iz Alan Forda :-)
Reply
E da, Alan ford. Strip koji je uvijek aktualan. Smile
Reply
Vrhunski!
Reply
(11-08-2021, 05:23 PM)euronymous Wrote: Još da imam fendera vidio bi svirke...

Nemam ništa protiv! 

Rado ću ti otovoriti "nov kanal" u Logic Pro X i snimamo odmah!

"Nabavio sam" vrhunskog bubnjara za Logic Pro X, auuu kako svira i kako se programira, nisam video i čuo nešto bolje ...

Logic je super za "prototyping" pesama : )
Kad se smisli okvirno šta/kako da to zvuči kako treba onda se ide kod čika RME-a i Cubase i to se snima sve ponovo sa živim bubnjem ...

Ova dva šizika isto koriste Logic, dobri su Smile
PS: Haha, tek sad videh na snimku, Andrian Smith koristi Kempera, eno ga gore na vrhu kod njega u studiju ... pa šta bi drugo Big Grin

Reply
Upravo stigao Osciloskop RIGOL DS1054z
Kasnije ce biti slike  Smile
Reply
Neka te lepo služi!
Reply
Ako nekome treba za audio igrarije uglavnom, na popustu još jedan dan. Dva kanala 100MHz, signal generator integrisan, može ali ne mora da se kači na PC. Poštarina nije strašna, carina će verovatno uzeti koji dinar. Verovatno može da radi neko vreme i na neku USB bateriju. Amaterska sprava, ali korisna.

https://www.aliexpress.com/item/10050024...4407%22%7D
Reply
Malo je off-topic ali bilo je pitanje oko Tascam-a i šta to on radi, pa sam se setio ovoga, da li je neko slučajno koristio ovu spravu? : )

Mini studio na 4 kanala, koristio je trake ali obe strane odjenom tj. 4 traga sa 4-kanalnom glavom, to je bio hit, za muzičare otkrovenje, nasnimalismo se slatko na tome dok se dugmići nisu izlizali Smile

Tako je Tascam ponovo u priči kod mene, bili su "cool" i radile su im dobro sprave, inače je Tascam ćerka firma od TEAC-a koja ima fokus na Pro/Broadcast opremu.

[Image: attachment.php?aid=36532]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
pravo sredstvo za detoks misli, 8 x 10 led u spektar-VU-metru:



hvala Mile!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Resih da se malo pocastim pred kraj godine... Htedoh prvo aparat za varenje... pa porazgovarao malo sa Belim... ipak sam zavrsio na osciloskopu... Smile 





Kad sam rekao drugaru da sam uzeo odmah mi je poslao ovaj video.. kao da sam ja nekada nesto sprzio... dobro... jesam... ponekad... ponesto... ali osciloskop NISAM... bar ne jos uvek... ! Big Grin 
EEVblog #279 - How NOT To Blow Up Your Oscilloscope! - YouTube
Reply
Ljudi, jedva sam ga odgovorio. Rešio čovek da pređe u švajsere pa to ti je Tongue

https://youtu.be/SGNZTJhwt4c
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)