Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Skoro sve što si kupio je medicinska oprema. Ako ništa drugo, kvalitet je zagarantovan.
Reply
(10-10-2021, 03:24 PM)zare Wrote: Skoro sve što si kupio je medicinska oprema. Ako ništa drugo, kvalitet je zagarantovan.

pa to pričam svo vreme! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(10-10-2021, 12:48 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: hm... zar to nije peta slika (minus termobužir) ?

Jbg, nisam tu sliku otvorio a gledam preko telefona Smile
Reply
(10-09-2021, 07:00 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nije upravo,već jutros:



pijaca,nisam bio ima preko godinu dana. nađoh singlice,neizgrebane malo prašnjave od stajanja-dopale mi se četiri i jedna LP na koju su uspeli da stave nekim čudom čitavih 20 pesama:


odmah po dolasku nešto me povuklo na levu stranu pijace i prva stvar koju videh bio je ovaj gramofon,koji je trebalo da bude rezerva za onaj kući u Srbiji ali izgleda da će ostati ovde. ima originalnu M5 zvučnicu,potpuno ispravan lepo očuvan (poklopac traži poliranje naravno) i sa cenom od 15e:


cevka za sedište bicikla sa amortizerom,ići će klincu -  3e:


ovo sam dugo tražio,dobar par krštenih pinceta,i danas nađoh čoveka koji ima dug astal pun svega i svačega,i sve ili od doktora ili od veterinara! ovo su otprilike najkvalitetniji komadi čelika koje sam ikada imao a nemaju čak ni ime proizvođača na sebi!

krive pincete:


lupa sa pincetom,kad sam je video odmah sam zamislio lemljenje SMD - prave veličine oblika i jednoručna što je najbitnije!


"pinceta" sa blokadom stiska (znam da joj to nije ime ali kod mene je ta namena Smile ):


makazice,ne neophodne ali jer zašto ne kad su tog kvaliteta i 3e komad?


sečice - sam pogled na njih govori sedam jezika a osmi zamuckuje!


i na kraju ono pošto sam pošao na pijacu:


bila je još i pumpa za bicikl i neki reduktor za ventile...sve u svemu 40e za sav kvalitetni čelik,15e za gramofon,3e za cevku a ostatak je koštao do konačnih 62e koliko sam ukupno potrošio. 

nekome smeće a nekome oduševljenje!

и данас субота...



опет ме одрао матори немац - рекао сам му да не смем више у његов ред да уђем а камоли да му прођем поред тезге Smile шалим се,сад више нема ништа што би ми било интересантно,све сам (по)купио.

пинцете "нормалне" беличине,за број мање од оних што их купих прошли пут,закривљене и праве:


пинцете "нормалне" величине,али оштрих врхова (да не грејем бренером па оштрим брусилицом БН Smile ) ,закривљене и праве:


веће сечице "за нокте" закривљене и равне:


маказе за број веће него прошли пут:


ове пинцете би требало да су такође попут оних са лупом добра помоћ око лемљења СМД компоненти. у "нормалном" стању су затворене и имају леп притисак међу врховима који су лепог облика и величине за баш тај посао:

пуна кантица...


нађох данас међу плочама и овај сет,Чајковски - Симфоније 7 плоча у јако лепом стању,по цени од 1е за сет:


не могу рећи за себе да сам страсни љубитељ класичне музике,али могу рећи да ми одговара да је слушам док рецимо цртам плочице на рачунару или тако неки умно-заузимајући посао. опушта ме и фокусира боље од скоро било које друге музике.

толико од пијаце,верујем за поприлично времена.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
заинтересован сам за старије моделе патика,нарочито за оне из 90тих и око њих. почетком године ово је било нешто најближе "ретро" стилу што сам могао наћи (на слици управо опране) АDIDAS 8К,није управо стигло већ пролетос:


баш сам био срећан кад сам их нашао,али недавно ме нађу рекламе за једне патике које сам желео док сам био млад,и друге које сам носио од 1994те до 2002ге. прве су ADIDAS TORSION а друге ADIDAS SILVER STAR - тј. данас редизајниране и преименоване у ADIDAS ZX8000 и ZX700 HD - и ово је у класи управо стигло:


ни ретро папуче не промаших:


по мојој потрошњи патика вероватно сам миран око 5-10 година,односно не верујем да ћу их подерати већ ће пре да се распадну од старости. или оне или ја Smile Big Grin Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Izgleda da nam HMAP mijenja profesiju i odlazi u kirurge. Big Grin
Reply
Da, i to u one koji rado "džoguju" Cool
Reply
ha ha haaa kad bi se profesija tako lako menjala... Smile pre bi postao maratonac nego doktor svakako! Smile Smile Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Nije to Silver Star, to je ZX model koji se pojavio pre 10-tak godina. Silver Star je iz prošlog veka, dobro se sećam kupio sam ga 96. kada sam se skinuo iz vojske. Koliko sam pretrčao kilometara u njima ni sam ne znam.

ZX je samo bleda kopija, malo potseća gornji deo i ništa više.
Reply
znam da nije Silver Star,napisah da su redizajnirane i preimenovane u ZX700 HD - kako kažeš bleda kopija tj liče.
ja sam Silver Star kupio 1994te u Banja Luci,u Gospodskoj ulici je bila prodavnica slovenačke fabrike koja ih je tad licencno proizvodila - Planika ako se ne varam. bile su jako udobne i naravno kvalitetne - ne bi ih drugačije nosio od 1994te do 2002ge. nosio bi ih i dalje,bile su lepo cele nego ih je buduća snaja bacila misleći da su burazerove.
dugo sam čekao da se pojavi nešto slično ako ne isto,i našao se u ovome ZX700 modelu. nisu iste ali...ni ja nisam više isti Smile
nekad popularni (ili obožavan ili omrznut) Adidas Torsion je sad ZX8000,i kao i nekada ima ga u više varijanti - ali nema identičnih nekad onima.
svakako,drago mi je što se taj neki fazon vratio ili se vraća. nadam se da će i ostati bar još neko vreme.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Lepo si napisao da su redizajnirane, nego nema ko da čita Wink.
Reply
Kada uses da savladas tehniku kretanja uz pomoc
levitacije patike mogu da ti traju sigurno 20 godina

Cool

[Image: attachment.php?aid=36453]

Reply
(10-16-2021, 10:37 PM)zare Wrote: Lepo si napisao da su redizajnirane, nego nema ko da čita Wink.

ha ha ma nije problem - nismo u opštini ni na sudu 😉😀😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(10-16-2021, 10:54 PM)branko tod Wrote: Kada uses da savladas tehniku kretanja uz pomoc
levitacije patike mogu da ti traju sigurno 20 godina

Cool

[Image: attachment.php?aid=36453]

gledao sam i te - nego nisu imali moj broj na stanju... 😀😀😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
HMAP, bićeš leteći Doktor za rokenrol Big Grin
Reply
može! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Upravo stigao mali TASCAM-čić, HD Audio interface 2-ulaza sa pre-amp i dva balansirajuca izlaza, USB-C, radi i preko Android telefona ; )

[Image: attachment.php?aid=36459]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
(10-20-2021, 11:03 AM)mikikg Wrote: Upravo stigao mali TASCAM-čić, HD Audio interface 2-ulaza sa pre-amp i dva balansirajuca izlaza, USB-C, radi i preko Android telefona ; )

[Image: attachment.php?aid=36459]

[Image: 5492.png]
Reply
Taj Tascam US-2x2HR je eksterna zvucna kartica, dosao je kao zamena za pokvareni TC Electronics Impact Twin, Stereo A/D + Stereo D/A, izlaz iz kartice ide u mom slucaju direktno u Alesis M1Active studiske monitore, kartica ima posebnu kontrolu za slusalice i monitor MIX, to je sve sto radi, 24bit 192kHz.

Zvucni utisci su odlicni, sta da kazem HD kartica, stvarno dobro radi, da li je 1dB bolje ili losije od necega slicnog je nebitno, bitno mi je da imam pre-amp sa kako kazu 54dB Gain raspona (ima prekidac za MIC i Liniski ulaz, +48V) sto je dovoljno za razne potrebe i obavezno bar tu minimalnu konfiguraciju konektora i dugmica na uredjaju "po kanalu", TC je imao 4 ulaza i 4 izlaza sa DSP procesorom za kompresore/EQ i ostale efekte po kanalu, ovaj Tascam to nema, vise mi je kao univerzalno/minimalno I/O resenje a za efekte i ostalo ce PC da se pobrine.
Reply
Miki, kako si zadovoljan tim monitorima? Smile Ja tražim neke za Focusrite Scarlet 2i2...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 14 Guest(s)