Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Jesu utisnuta
Reply
upravo stigle u Srbiju,pre par minuta prešle granicu.... pločice,hladnjaci i kondenzatori iz Ronovar nabavke sa početka godine! jeeeej 😀 još samo da me neko uputi iz koje je to teme bilo... 🤣😀😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
stigao je još sinoć,ali je od tad bio slušan oko 7 sati na svojoj Pioneer MC5 zvučnici - pa je pre jedno 15ak minuta postavljena i na njega AT VM95E da se razradi.
mogu reći da mi MC5 zvuči bolje nego MC3,mada i sistem u kojem se sluša je sličan ali ne i isti pa je teško biti siguran.
svakako sam poprilično siguran da sam zaokružio gramofonski sistem i u Srbiji i u Nemačkoj na duže vreme,zahvaljujući Bracinim i Ariton savetima. Bracinim tipa šta gledati i čemu težiti,a Aritonovim tipa to imaš tu.

u Nemačkoj PL620 a ovde PL750:



Attached Files Thumbnail(s)

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Photo 
Ajmo starci tko se sjeća ovog Smile

Reply
Stigli zvučnici za radionicu 😀
Reply
ooo,baš lepo!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Upravo stiglo Big Grin
Reply
Stigao jedan slatki Teac

[Image: attachment.php?aid=36236]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
baš je momački,nema šta! pošto je bio?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Sasvim pristojna cena, 3.600 din. Malo cu da mu kondenzatore u filteru povecam i to je to.
Radi sasvim solidno, a kutija je gvozdena. Kupljen na vocnom sajtu.

_________________

Klizni potenciometri su bas odlicni, a jedino smo mi se ne svidja nedostatak indikatora
ukljucenosti. Ubacicu belu led u instrument.
Reply
pa to je džabe koštalo,skoro pa besplatno! bravo! indikaciju uključenosti je sasvim ok staviti iza skale VU metra. pretpostavljam da je tamo i fabrički postavljena samo je vremenom prestala da radi. Bravo Branko! ako nađeš ponovo na tako nešto,pošalji mi pp!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Kada se nesto interensantno pojavi na licitaciji, prvo se potrudim da pronadjem semu da vidim
da li su delovi dostupni. Da nisu neki glupavi hibridi, ako nisu onda probam da licitiram. Ali mi
to ide lose, zaboravim i propustim termin Sad

Inace, nasao sam lampicu iza instrumenta koja je umrla
Reply
ma nema obaveze,samo ako je usput da nađeš - onda javi.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Ušao miš u kuću  Big Grin
Reply
nije upravo,već jutros:



pijaca,nisam bio ima preko godinu dana. nađoh singlice,neizgrebane malo prašnjave od stajanja-dopale mi se četiri i jedna LP na koju su uspeli da stave nekim čudom čitavih 20 pesama:


odmah po dolasku nešto me povuklo na levu stranu pijace i prva stvar koju videh bio je ovaj gramofon,koji je trebalo da bude rezerva za onaj kući u Srbiji ali izgleda da će ostati ovde. ima originalnu M5 zvučnicu,potpuno ispravan lepo očuvan (poklopac traži poliranje naravno) i sa cenom od 15e:


cevka za sedište bicikla sa amortizerom,ići će klincu -  3e:


ovo sam dugo tražio,dobar par krštenih pinceta,i danas nađoh čoveka koji ima dug astal pun svega i svačega,i sve ili od doktora ili od veterinara! ovo su otprilike najkvalitetniji komadi čelika koje sam ikada imao a nemaju čak ni ime proizvođača na sebi!

krive pincete:


lupa sa pincetom,kad sam je video odmah sam zamislio lemljenje SMD - prave veličine oblika i jednoručna što je najbitnije!


"pinceta" sa blokadom stiska (znam da joj to nije ime ali kod mene je ta namena Smile ):


makazice,ne neophodne ali jer zašto ne kad su tog kvaliteta i 3e komad?


sečice - sam pogled na njih govori sedam jezika a osmi zamuckuje!


i na kraju ono pošto sam pošao na pijacu:


bila je još i pumpa za bicikl i neki reduktor za ventile...sve u svemu 40e za sav kvalitetni čelik,15e za gramofon,3e za cevku a ostatak je koštao do konačnih 62e koliko sam ukupno potrošio. 

nekome smeće a nekome oduševljenje!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Jednu pincetu zašiljiš na vrhu i zagreješ brenerom i saviješ zadnjih 20 do 25mm. Sa takvom pincetom čuda napraviš. I obavezno navuci termobužir (a predhodno sipaj malo sintelana u njega) na pincetu jer tako neće da klizaju u znojavim rukama.
Reply
hm... zar to nije peta slika (minus termobužir) ?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
HMAP, otvaras pedikir salon? Te secice su nekada sekle nokte ...
Reply
(10-10-2021, 12:48 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: hm... zar to nije peta slika (minus termobužir) ?

Predebela je pinceta za hvatanje smd komponenti prilikom lemljenja
Reply
(10-10-2021, 02:01 PM)branko tod Wrote: HMAP, otvaras pedikir salon? Te secice su nekada sekle nokte ...
možda jesu nekad,ali više ne. ne znam šta su stvarno sekle ranije,ali sudeći po stolu i ostalom priboru na njemu - ne bi rekao da im je to bila svrha.

(10-10-2021, 02:02 PM)Jevrem Wrote:
(10-10-2021, 12:48 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: hm... zar to nije peta slika (minus termobužir) ?

Predebela je pinceta za hvatanje smd komponenti prilikom lemljenja

Jevreme,za pridržavanje SMD komponenti sam predvideo pincetu sa lupom sa šeste slike onog gore posta. samo su one zapravo i viđene kao pomoć pri SMD lemljenju,ostale pincete kao i sav taj alat kupljen je zato što mi treba za provlačenje žica tamo gde prsti ne mogu prići,pridržavanje,sečenje,kraćenje koječega i štatijaznam. 

SMD svakako najmanje radim prvenstveno zbog slabog vida na blizinu.

muka me uhvatila pre neko veče kad sam montirao pasivni VU metar u kutiju pojačala,pa kao pribor za provlačenje žica kroz kutiju između delova koristio pincete kupljene u Conrad-u,ovako nekakve:
[Image: image-2-600x600.jpg]  

naizgled 0K a zapravo živo smeće upakovano u crvenu izolaciju koje umesto da stisne jače zapravo otvori krajeve koji treba da drže i kao rezultat ispuste... jasno je šta htedoh reći. 

ovo su stvarno kvalitetni komadi čelika,i svakako ću pokušati da kod starog čike kupim još ponešto čim budem imao prvu šansu za to,pa makar mi i ne trebalo,a vi me zavitlavali kako idem u kozmetičare Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)