Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
znači svakako izgleda HP ulazi u igru,samo je pitanje koji model mogu da nabavim u okolini.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Nije baš upravo ali pristiglo u poslednje vreme. Za merak.


Attached Files Thumbnail(s)

Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
Oooo Peđa, dobar ti merak. Svaka čas'. Uz onu jaku stubnu bušilicu, ovo je već vrlo solidna radionica. Bravo.
Reply
(02-16-2020, 08:03 PM)Dackotronic Wrote: Sto se toner transfera i stampaca tice , koristio sam razne ...
Samsungovu ML seriju zaobici za toner transfer ! To stampa dobro samo standardni papir dok nesto drugo lepi i guzva.
Za sada kod mene najbolje se pokazao stari HP1100 , iako mator pdrzavaju ga noviji os-ovi , jeftin je pa ako crkne cas posla uzmes drugi , stampa jadnik na sta hoces ne pita ... ima mehanicku opciju da papir ne savija da bi ga izbacio na gore odakle uzima papir , vec moze bez savijanja da izbaci dole na donja vrata .
Sto je jako bitno ako se koristi neki bas deblji papir.
Toner mu se lako puni a nije ni skup nov , kao ni da se isti negde reparira .
Koristim mastan papir za izradu kalendara i reklama kupujem to u A4 formatu u obliznjoj stampariji , iskustvo s tim papirom mi je pozitivno.

Inace skoro mi je crko jedan HP1100 zbog ucestalog nestajanja struje , ono kad bese onaj jak vetar ...
Kupih drugi za 20e  Big Grin ispade da stampa bolje od mog starog .
Sad imam mehaniku od starog za rezervu ...
Imam i neku prastaru Koniku Minoltu al nema drajvera za win7 pa cu morati da zbudzim nesto na winXP da bih ga uposlio ,  jer ta Minolta izgleda ko nova  Smile

Probaj da instaliras virtual pc pa na njega XP ja tako koristim jednog lexmarka kroz printer server na lan-u posto ovaj pc nema paralelni port Smile
Reply
(02-16-2020, 11:17 PM)dejansd Wrote: Probaj da instaliras virtual pc pa na njega XP ja tako koristim jednog lexmarka kroz printer server na lan-u posto ovaj pc nema paralelni port Smile

Jos neko mi je isto to predlozio , no kako to nisam nikada radio ... izgleda mi lakse da umesto virtualne napravim realnu masinu   Big Grin
Svakako cu pokusati to da uradim , sigurno je bolje resenje nego da samo za stampac trtim jos jedan kompjuter monitor i sve ostalo sto ide uz to .
Taj printer je Minolta model PagePro 1200w , pozadi ima konektor za paralelni port ali i usb , isprva me bas cudilo da nema drajvera za win7 .
Medjutim nadjoh po forumima objasnjenja da su radili drajvere samo za winXP i to samo za 32bit-os ... tako da ... nije mi zapelo dokle god ovaj HP radi posao dobro .
Svakako hvala na savetu !
Reply
Taj masan papir zovu kunstdruk, ispravite me, ako nisam dobro napisao...
Reply
Da ne bi skockavao novi računar sa svim periferijama koje će da ti prave smetnju, uzmeš Raspberry Pi i podesiš printer da ti se vidi sa mreže (LAN-a) Smile
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Baš tako je kod mene. Praistorijski HP LaserJet 1000, kupljen pre ravno 20 godina, na raspberry pi. Bilo je malo zezanja oko podešavanja ali radi.
Reply
(02-17-2020, 09:53 AM)Bocko Wrote: Taj masan papir zovu kunstdruk, ispravite me, ako nisam dobro napisao...

Tacno tako, medjutim meni se on nije pokazao kao najbolje resenje... cesto su mi se odlepljivao toner sa ploce zajedno sa papirom kada sam pokusao da ga uklonim... ne znam zasto se to desavalo... ploce radim sa laminatorom tako da je pritisak na plocu ravnomeran (za razliku od pegle). Dok sa tankim "polusjajnim" papirom iz lokalne oglasivacnice koju ubacuju u postu mi radi skoro pa savrseno.

Vredi isprobati sa par vrsta papira i koji se najbolje pokaze taj koristiti.
Reply
(02-17-2020, 10:37 AM)gorankg Wrote: Baš tako je kod mene. Praistorijski HP LaserJet 1000, kupljen pre ravno 20 godina, na raspberry pi. Bilo je malo zezanja oko podešavanja ali radi.

https://youtu.be/IY-GwEZOOk4
Reply
BTW: Ako nekome treba HP 1320 sa neispravnom mehanikom i 100% punim tonerom neka se javi da dodje i da nosi! Smile
Reply
pokušao sam da nađem nov HP1018 ali u pretrazi nalazim samo ketridže ... ima li neka druga preporuka?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Svasta nesto pridoslo juce i danas. Neki delovi is mousera, komad merne opreme... Bice posla.

 




Reply
Meni danas stigose klesta za blankiranje provodnika i krimpovanje hilzni, ova za hilzne rade posao ok dok ova za skidanje izolacije deluju malo traljavo hoce neki put da oplaznu preko izolacije i ne skinu izolaciju iako je pritisak onih zubica podesen na maksimum.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
(02-20-2020, 06:59 PM)Ebe Wrote: Svasta nesto pridoslo juce i danas. Neki delovi is mousera, komad merne opreme... Bice posla.

 

sve neki falsifikati... ???
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(02-20-2020, 07:45 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(02-20-2020, 06:59 PM)Ebe Wrote: Svasta nesto pridoslo juce i danas. Neki delovi is mousera, komad merne opreme... Bice posla.

sve neki falsifikati... ???

Da, da. Ne znam dal da ih merim vagicom ili da razbijam, da zavirim unutra.  

Trt Milojka
Reply
Čestitam komšija
Reply
Polako prikupljam delice za AX11XXXL , jutros sam morao do SV po neko hidrol ulje ... pa da iskoristim priliku i ppokupim sta ima u tamo dve lokalne radnje ...

Reply
Zamenjena vešanja na Philipsima koji su
kupljeni pre par nedelja, fino rade.
I baš su u dobrom stanju.

Reply
Sto bi rekla gospodja carinik, elektronika.... Rolleyes

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)