Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino i Software Serial
#1
Zdravo drugari,

Imam "ogoljen" atmega328p cip i na njegovim A5, A4 (rx, tx) i 10, 9 (rx, tx) software serial.
Na prvom mi radi bluetooth, a na drugom jedan drugi uredjaj. Baud rate je 9600 za oba uredjaja kao i za serial monitor.

Ono sto hocu je da preko bluetooth terminala posaljem nesto tom uredjaju preko arduina. Uloga arduina je da samo uloguje sta je poslato i sta je primljeno bez ikakve modifikacije paketa. E sad, problem je sto moj trenutni kod ocigledno je veoma bagovit i to ne radi kako treba, nekad dobijem i neke cudne simbole, nekad se nesto izgubi i sl. 

Probao sam da koristim "listen()" funkciju za koju kazu da je neophodna kad se ima vise od jednog software serial-a, al nesto ne stima.

Zanima me da li neko ima slican code koji bi mogao da podeli, ili da pomogne da se resi ova zbrka i presipanje podataka.

Hvala

UPDATE
Kratak odgovor je da dva i\ili vise software serial-a ne mogu da rade lepo. Zato se preporucuje da se koristi max jedan software serial i hardwerski UART, i ako to ne zadovoljava zahteve dizajna da se razmotri drugi cip koji ima vise hardverskih UART-a.
Reply
#2
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje vezano za ARDUINO


Malo se igram sa arduino uno plocicom kroz njegov IDE sam probao svasta nesto i to radi ok.
hteo sam da probam da iscitam HEX file preko AVRDUDESS.Sve to on uradi ok i dobijem ovaj odgovor


avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% -0.00s

avrdude.exe: Device signature = 0x1e950f

avrdude.exe done.  Thank you.


Sad bi hteo da vidim taj HEX file ali ne kapiram gde ga on sacuva i pod kojim imenom da bih ga trazio.

Da li je se neko igrao sa ovim AVRDUDESS.
Reply
#3
Sprema ga u neki temp direktorij. U Arduino IDE u File ... Preferences, aktiviraj opciju Show verbose output during ... Compilation i negdje će ti na kraju prikazati puni put do ".hex" fajla. Evo recimo što mi daje kod kompajliranja blink.ino s gore navedenom opcijom:

/tmp/arduino_build_35878/Blink.ino.elf
/tmp/arduino_build_35878/Blink.ino.bin
Reply
#4
Probam pa javim
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)