Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprint-Layout 6.0
#21

zez je oko onog podešavanja DPI. ja koristim CUTE-pdf program i ovaj mi je redosled:

printer setup / name (pa tu odabiram taj CUTE-pdf) / properties / advanced / print quality (odaberi 1200dpi) / ok / ok / ok

i onda dalje ideš standardno.

edit:

evo dude je već odgovorio,našao je link gdje je o tome pisano. Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#22
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dude" data-cid="2635" data-time="1366999551"><p><a href="http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/59-class-d-amptl494/?p=361">http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/59-class-d-amptl494/?p=361</a>&nbsp; Smile</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="2636" data-time="1366999603"><p>zez je oko onog podešavanja DPI. ja koristim CUTE-pdf program i ovaj mi je redosled:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>printer setup / name (pa tu odabiram taj CUTE-pdf) / properties / advanced / print quality (odaberi 1200dpi) / ok / ok / ok&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>i onda dalje ideš standardno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>edit:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>evo dude je već odgovorio,našao je link gdje je o tome pisano. Smile</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Momci sta drugo da kazem osim da sam idiot, ako mi verujete sve sam drugo probao a to mi nikako nije palo na pamet.</p>
<p>Problem resen, sad sve radi TNX</p>
Reply
#23

ma nisi idiot,niko od nas to nije odmah provalio. ja sam išao redom i na tome došao do riješenja.

inače Cute-pdf je jedan ok program za obradu pdf-ova,"okreni-obrni" programčić bomona i još je legalno free!

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#24
<p>Koristio sam dugo Cute pdf ali je poceo da mi brlja sa ACADom, stampa neke zvrljoke i onda predjoh na Build zip pdf i skroz je OK cak i i iz Sprinta 6 stampa kako treba Smile</p>
Reply
#25

opuštencija - eto dve-tri informacije tipa "dobro je znati" : šta može Cute pdf,u kombinaciji sa čim brljavi,a i šta valja umjesto njega! Wink

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#26
<p>Da, sa ACADom mi recimo punu srafuru stampa kao bezbroj linija u svim mogucim pravcima Smile remetio razmeru, lodilo. I taj pdf je beskoristan jer ga i stampac tako stampa. Imao sam problem kada sam crtao pcb za GC pa sam morao da obradjujem u Corelu. Sad je tu Sprint i vise ne crtam plocice u ACADu, ali&nbsp; mi je zato posao vezan za ACAD.</p>
Reply
#27
<p>imali link za sprint 6 &nbsp;full verzija , nasao sam demo verziju , poz</p>
Reply
#28
<p>Na kojem je jeziku???</p>
Reply
#29
<p>demo verzija na engleskom , nema save , print, i export ,,,,,,,, <a href="http://www.abacom-online.de/html/demoversionen.html">http://www.abacom-online.de/html/demoversionen.html</a></p>


Attached Files
.pdf   Chevin_2.4KVA_osc_schema.pdf (Size: 12,44 KB / Downloads: 8)
Reply
#30
<p>A full je na ruskom jel???</p>
Reply
#31

imali link za sprint 6  full verzija , nasao sam demo verziju , poz

Na kojem je jeziku???

A full je na ruskom jel???

molim vas da ne postavljate linkove ka kopijama,plagijatima ni bilo čemu što predstavlja povredu prava autora ,kršenje zakona ili bilo šta slično.

te informacije zadržite na međusobnoj komunikaciji mejlovima,telefonima i slično - to vam niko ne može zabraniti - ovde na forumu to nemojte raditi,sve vas lijepo molim.

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#32
da na ruskom je full , samo u goglu ukucaj i naci ces samo je nerazumno i nejasno


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#33
<p>Da li za Sprint 6 postoji mogućnost skidanja i ubacivanja u postojeću "Macro-Library" ,nekih novih elemenata? Kao što su recimo: klasićni mono i stereo potovi, zavojnice, prekidači i tasteri, šasijski konektori(rca, bnc, dc...), itd... S obzirom da po difoltu on to nema. Sad Tipa neki update ili upgrade, postojeće biblioteke ili nešto na tu foru?</p>
The only way out...

...is the way through!
Reply
#34

Možeš ubacivati nove elemente iz postojećih biblioteka koje si skinuo sa neta, možeš da prepraviš postojeći neki, a možeš i sam da nacrtaš novi element ukoliko nemaš odgovarajući.

Makroe možeš naći na netu. Ja sam ih sakupljao po ruskim i turskim sajtovima....

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#35
Evo malog tutorijala kako napraviti novi makro i Sprintu.
Prvo se nacrta potrebni element upotrebom postojećiha alata.
[attachment=3985:1.jpg]

Onda se selektuje ceo crtež i klikne se desni klik na mišu gde se u meniju izabere Bild group


[attachment=3986:2.jpg]


Onda se na isti način izabere opcija Component
[attachment=3987:3.jpg]

Odgovorite potvrdno na pitanje da li želite da kreirate komponentu iz selektovanih elemenata.


[attachment=3988:4.jpg]


Dobićete sledeći prozor kao potvrdu da ste kreirali novi element.
[attachment=3989:5.jpg]


Ostaje samo da kreirani element snimite u biblioteku kao novi makro.
[attachment=3990:6.jpg]

Pod prepravke postojećeg makroa sličan je postupak:
1. Prvo kliknete Component da bi tu komponentu pretvorili u grupu elemenata
2. Onda izaberete Split group da bi te elemente razdvojili u ćinioce koje možete prepravljati.
3. Opet kerirate grupu, element i snimite novi makro...


Attached Files Thumbnail(s)


Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#36

kad se samo sjetim koliko si se plašio ovog programa,i koliko volje nisi imao da počneš sa radom u njemu...sad mi baš drago! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#37

Jbg. A ovu foru smo zajedno provalili.... Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#38

ti i ja - k´o nas dvojica! Wink Smile Big Grin

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#39

Aha. Big Grin

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#40
<p>U sprintu se lepo crtaju i dvoslojne plocice, ima nekih stvari koje bi mogli da poboljsaju u nekoj narednoj verziji ali posto je akcenat na jednostavnosti sve im se prasta Wink</p>
<p>Gerber bez problema prihvataju fabrike za izradu pcb-a... interesovala me cena izrade plocica pa proverio na par mesta.&nbsp;</p>
<p>Pravljenje nove "biblioteke" se svodi na selektovanje onoga sta treba da udje u nju i snimanje...&nbsp;</p>
<p>Idealno za ustedu vremena.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)