Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RIGOL MSO1074Z-S, 14 mjeseci nakon kupovine
#21
Imao sam ih na desetine različitih u vlasništvu i takođe probao mnogo tuđih mašina, među njima i nenormalno skupih.

Prasimix, biće pre da su ti očekivanja preterana za tu vrstu skopa i za tu cenu. Budi ubeđen da taj Rigol radi dobro kao mnogo značajno skuplih modela.

Odlična naprava za te pare!
Reply
#22
(01-13-2016, 03:06 PM)Macola Wrote: Želja kao ponosni vlasnik Owon mašine ne treba preterano da se raduje :-). Kada se ulkjuci GND coupling, to različite firme rade na različitim mestima i sa GDN coupling taj šum koji se vidi je veoma različit.
Neke firme naprave unutra GND kontakt IZA ulaznog preamp-a i onda naravno linija izgleda kao zaleđena :-)

To već zaista ne znam, i ne sumnjam u gore navedeno.
Samo sam izneo svoje zapažanje, i kao što rekoh nisam neki stručnjak ...

(01-13-2016, 03:06 PM)Macola Wrote: To je lažna slika jer se sa GND coupling osciloskop ne može ni upotrebljavati. Čista "šminka".

Slažem se.

Pozz
Reply
#23
Moj matori analogni TEK 2465B od 400MHz je kao nov koštao 10.500$ i na GND coupling ima (odokativnom procenom) šum od oko 0.3div na opsegu od 2mV i bez BW limit.
Odnosno to je šum od čitavih 0.6mV!

Takav je bio i kao nov.

TEK 465B sam imao nekoliko i imaju još veći šum u tim uslovima.

Sasvim normalno.

Pozz
Reply
#24
Na Rigol DS-2072A, kada se stavi 50Ohm terminator dobije se malkice bolje nego na DS-10xx seriji, ima bolji pre-amp i samo zato.
Kada se izabere prespajanje ulaza na GND preko opcija, linija je potpuno ravna i to je SW opcija, otkace sve i zakucaju liniju, nema veze sa analogijom.
Reply
#25
Baš tako! Našminkali su SW da linija izgleda lepo kada se stavi GND coupling.
Prednost je što tako "zakucana" linija manje smeta posmatranju ostalih, ako je prisutna dok ostale rade, a mana je što korisnik nema predikciju o onom što će biti neminovan sadržaj u sasvim malom signalu.
Reply
#26
Moram da se još jednom vratim na pravougaoni raster sa dimenzijama 16:9 kod DPO TEK.

Da li mi verujete da se još uvek jako nerviram kad se setim toga, i da sam danima svu familiju pominjao konstruktoru koji je to uradio.

Da li je taj lik normalan uopšte?! Da li je ikada radio sa skopom uopšte?
Da li sam ja normalan kad smatram da je normalno da dimenzije rastera moraju biti 1:1, odnosno pravilan kvadrat?

Kod Rigol je bar to što je displej 16:9 iskorišćeno da se po horizontali dobiju još dva dodatna kvadratića, što smatram veoma korisnim za upotrebu.
Reply
#27
Auuu, jesam zakuhao. Što reći nego hvala svima na pisanju i istovremeno isprika. Idemo dalje (vjerujem da nećete zamjeriti).
Reply
#28
Zašto bi bilo ko i bilo šta zamerio? Tu smo da menjamo iskustva i mišljenja drugar.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)