Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rigol DS1052E ili Owon SDS6062V ili Siglent SDS1072CML
#1
Planiram za par dana naručiti novi osciloskop i nikako se nemogu odlučiti između navedenih... Savjeti dobrodošli :Smile

Uzeo bih na batronixu, razlika je par eura između navedenih.
Reply
#2
Ja imam već par godina OWON SDS8102 (2x100Mhz - 2GS/s) i zadovoljan sam.

Kao i za svaku stvar koja nije visoka klasa postoje oprečna mišljenja po forumima, tako je bilo i za tog OWON-a.
Visoka klasa VISOKO košta, - možda je nekome opravdana ...
Navodno da je njegova proizvodnja usko povezana sa fabrikom koja pravi Tektronix .. ( da li je istina ili buva ne znam ...)

Meni lično ovaj osciloskop je i više nego OK,
i sasvim je sigurno da on više može nego što će mi ikada trebati, pošto nisam neki previše zahtevan korisnik.

----------

Vidim da na ovom forumu ima dosta RIGOL-a.
Njihovi vlasnici čini mi se u sitna crevca znaju šta te sprave mogu , - pa će ti sigurno neko više reći o RIGOL-u
Kao i savet oko izbora ...

Pozz
Reply
#3
Rigol DS1054Z je mnogo bolji izbor za nesto vise novca.
To je novija generacija, veci lcd, vise memorije i dobijes 4 kanala Smile
Reply
#4
Prelazi dnevni limit kartice tak da niš od njega :/

Nakraju sam uzeo Siglent SDS1072CML jer mi je i prije zapeo za oko i vidim da ga dosta hvale po internetu, a i kolega na poslu ima Siglentov skop, samo 100 MHz verziju i kaže da je jako zadovoljan njime Smile

Ukupno 332.01€ sa PDV-om sa batronixa, free shipping unutar zemlja EU DHL-om za kupovine iznad 200€, 3 godine garancije.

U hrvatskoj je 3125 kn bez PDV-a
Reply
#5
Rigol je zgodan zato sto je hakabilan Smile
Mozes da ga napucas opcijama (BW, memorija i razni trigeri) do modela koji kosta 2-3x vise!
Za Siglent to nisam istrazivao ... Ako krenes u takvu avanturu javi cisto da imamo info ...
Moj Rigol DS2072A nije izdrzao ni sat vremena, haknuo sam ga samo tako cim je stigo Smile
Reply
#6
Ma znam, gledao sam ja DS1052E ali ovaj Siglent mi se jednostavno boljim učinio, a i mislim da ima na youtubeu video di su mu upucali custom FW, govore da je jako sličan Rigolu.

A i za mene je ovo i više nego dovoljno Smile Naravno kad dode odmah rewiev hehe, sad treba se strpit tih 5-7 dana
Reply
#7
Ja san kupija DS1054Z i isti dan san ga na 100Mhz otkljuća, i ostale opcije, zadovoljan san kako radi, praktički neman potribu palit analogni scope. Kupija san ga priko domaćega zastupnika, bila je mala razlika između batronixa, i njih u cijeni.
Reply
#8
I ja imam Rigol 1074Z-S i prezadovoljan sam za tu cenu. Nisam ga još "napumpao" hakovanjem, ali nameravam.

Ne sumnjam da je 1054Z dobra mašinica.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)