Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranzistorski 1.8-7.0Mhz Linear
#41
Ok hvala, pa proucicemo kad prodje slava, u pauzi dok gosti ruckaju nadjoh ovo i mislim da vredi

http://www.ik4hdq.net/doc/testi/segr_circ_RF.pdf
Reply
#42
Probao sam ovo i dobio sam oko 400w. Ali to je bilo sa veoma malom pobudom reda 100mW. Iskreno zacudio sam se odkud toliko pojacanje, medjutim imao sam problem sa pregorevanjem dva tranzistora, glavni krivac je moj digitalni instrument mastec koji me je slagao sa merenjem mirne struje. Umesto 25mA otislo je na preko 170mA sto je mnogo otvorilo tranzistor na 48VDC/30A. Uzeo sam drugi analogni mastec i sokirao se  Confused kada sam utvridio da ovaj ne meri kako treba, razumem da je bilo RF-a pa da pobrljavi ovako nije imao razloga.

No dobro, ostala dva su vracena i testirano je na 13VDC. Na 3.5Mhz mogao sam izvuci 75W. I pre i sada javlja mi se "pevanje" prigusnice koja napaja drejnove.Menjao sam vise komada i materijala. Iako imam 2.2uF, 10nF, 100nF sve skupa oko 10uF na sredisnjem delu primarnog kalema izlaznog transformatora, pa ide prigusnica sa elektrolitom 100uF/350V. Dakle nista se ne greje sve je hladno kao led, osim mlakog hladnjaka posle duzeg vremena sto je normalno. Ovo je samo montazno...


Evo kako peva Big Grin  , mozda vam se ucini da peva nesto drugo ali ne! Naravno emitovao sam SSB od 10Khz namerno da bi se culo.



Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#43

[/quote]

Samo je u pitanju materijal nisam strucan da ti objasnim zasto se to desava al desavalo se i kod mene probao sam sa raznim induktivitetima i brojem navoja ali uvek se culo pevanje dok nisam stavio ova plava jezgra njih sam uzeo od Dr Military i jedva da se cuje moras bas dobro da ga ozezis da bi se culo malo a mogu i ova ljubicasta ona su jos bolja , stavljao sam i t184-2 ali je i ono pevalo, ova jezgra za nf smetnje i iz napajanja nema sanse mozes da slusas muziku na njima Smile...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#44
Nije bilo koji materijal, nabavim preko ebay-a , sada sam na poslu napisacu kasnije detaljno, mrzim da kucam na telefonu Smile Veliki pozdrav druze moj.
Reply
#45
(01-17-2017, 12:30 PM)Omegakg Wrote: Nije bilo koji materijal, nabavim preko ebay-a , sada sam na poslu napisacu kasnije detaljno, mrzim da kucam na telefonu Smile  Veliki pozdrav druze moj.

Vazi, ja neznam od kojeg su materijala ovi svetlo plavi i svetlo ljubicasti jednom mi je emiSar dao neke podatke za ove svetlo plave al ih nisam dokumentovo i zagubise se , a ove ljubicaste sam dobio na poklon i o njima neznam nista znam samo da rade u rf tamo gde meni treba Smile
Reply
#46
Evo dokument iz pera mog drugara Seje. Uglavnom vezano za RF.-
Moze se naci na mrezi.-
pOz


Attached Files
.pdf   feromagneti.pdf (Size: 383,23 KB / Downloads: 13)
Reply
#47
(01-17-2017, 01:51 PM)emiSAr Wrote: Evo dokument iz pera mog drugara Seje. Uglavnom vezano za RF.-
Moze se naci na mrezi.-
pOz

Nemogu da nadjem kod sebe na profilu postove (najverovatnije su zastareli ili izbrisani) kada sam kupovao ova plava jezgra cinimi se da si mi ti dao neke povrsne informacije o njima mozda cak i pdf uglavnom nije to taj pdf sto si sad postavio ali i ovaj je odlican i hvala ti za njega ima dosta informacija....
Reply
#48
@emiSAr

Uvek me odusevis  Smile  Svaka cast za tekst. Zamolio bih te ako nekim slucajem imas jos koji tekst u vezi radio tehnike na nama znanim jezicima po nekada kada si u mogucnosti objavi. Nacicu i ja nesto u vezi toga imao sam slicno tome.

@Dragan83


U ovom testu koristio sam FT140-61 , dakle 61 materijal za prigisnicu. Pa nije to problem videcu jos neke, ovo mi je eksperimentalna plocica mada radi korektno sto je najbitnije nista se ne greje sve je hladno osim tranzistora koji su mlaki normalno ni to nije toliko puno vruce jel je aluminijumski hladnjak bas masivan.
Reply
#49
Jos kopam po postovima da nadjem podatak koji mi je dao emisar da vidim bas od kog su materijala ovi moji plavi , a ni za ove ljubicaste nemogu da nadjem nikakve podatke a ni ovaj sto mi je dao nezna od cega su, mada to i nije ni tolko bitno ako to radi a nepravi vece probleme onda moze i da ostane tako....
Reply
#50
Evo jos nesto iz arhive.-
pOz


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#51
@emiSar zahvaljujem.


U toku testa probao sam i razlicite releje. Gotovo svi nisu mogli da izdrze 400W a da se ne cuje krckanje puckanje. Prilikom predaje aktivira se relej i prebacuje izlazni trafo imedanse na kom se vrsi emisija. Posto to nije dalo rezultata setio sam se da jednostavno koristim kod prijema "ukljucen" relej a tokom predaje iskljucen ali VF je bio toliko jak da se u kalemu indukovala struja dovoljna da aktivira relej  Big Grin  Tu treba Vakumski relej ali on dodje 50e plus sto su potrebni i na low pass filterima sto dodje bas skupo, no za to postoje i druga resenja. Releji su imali (diodu+1nf+10nF+100nF+2,2uF) ali sve to dzaba, doduse situacija se malo popravila dodavanjem 2,2uF. Solidno su se pokazali (100w) ovi finder "beli" ali njihova nozica jedva da je 1mm2 , cak sta vise mislim da je i tanja. Iskreno namerno sam i uzeo ove releje sa Buksnom jer imaju masivan kontakt dobri su za neki ispravljac i neki DC.

Koliko "kvadrata"  (mm2) da se tako izrazim je dovoljno za 500W RF-a, prvenstveno pitam zbog releja.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#52
Mislim da može ova muška buksna da izdrži 10A, bar na bojleru izdržava, ali mora prilično dobro da bude stegnuta žica u ženskoj buksni, jer će u suprotnom doći do velikog grejanja.

Pošto sam se bavio popravkom veš mašina i ostatka bele tehnike, a tamo je buksna ovo što Omegakg prikazuje na prvom releju
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#53
Ja sam lemio za kntakt i nema greske Smile
Reply
#54
Ljudi su onda džaba ovo napravili?  Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#55
Ma nisu, nego kod RF-a buksne nisu pozeljne! Smile
Reply
#56
Imas ovo nije mnogo skupo a najverovatnije moze i da se uzme jeftinije...

http://www.drmilitary.com/?p=productsMor...hm-12-vdc)

A vuklo se po radistinim oglasima i dosta rf releja al bas sad gledam nema nijedan aktivan oglas bili su tako do 5e ja imam par komada u metalnom kucistu su al nisu vakumski kad ih nadjem slikacu ti ih da vidis, pokazali su se ok samo im je mana sto imaju samo po jedan kontakt..
Reply
#57
Omgakg

Kako sam te ja razumeo tebi se indukuju spulne releja kod povecanog rf polja ???

Probaj ovako 


Ako niisi i to probao ?
Reply
#58
Evo nacrtano rucno za prvu pomoc u paintu.

Evo ulaza, 1K paralelno sa serijski vezanom zenerkom i otporom.

1. Da li je potrebna prigusnica ovde gde je "zelena" zvezda, ranije sam koristio "radilo je" u nekim fabrickim uredjajima sam video 33uH da li koristiti?

2. Npajanje sa 7805 stavljen 2k2 da kada trimeri budu zatvoreni ne bi vukli veliku struju sa 7805, njemu cu na input i out staviti 100/10/1nF ovo je samo da se vidi koncept.

3. SMD elementi disipacija nije velika trebalo bi 1206 kucista da zavrse posao, ima li posebnih zahteva za zener diodu i 10R otpor ili je dovoljno 1/8W. Sam ulazni signal do 3W se transformise 1:9 na oko 4R i zakljucuje otporima te mislim da ce SMD vrsiti posao?

Evo koncepta


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#59
Prigusnice trebaju, one su stvarni teret pobude.
zenerka iako povecava ulazni kapacitet je za staticku zastitu, 10 Oma ionako nije u funkciji osim kad dioda vodi,
a to su nezeljene situacije pa moze kako si zamislio.-
pOz
Reply
#60
Eto cisto da dodam kod mene su zener diode stvarale neki sum pogotovo kad radim sa 4 tranzistora na malim snagama i ne toliko ali cim povecam snagu odma se manifestuje e sad mozda je kod mene postojao neki drugi razlog zasto se to desavalo ali sam probao i po dve zenerke da se sudaraju al opet je imalo nekog suma na izlazu (kad budem imao vremena precrtacu semu sa mog uredjaja i postaviti u temi ) za to sam presao na trasil diode u mom slucaju su P6KE13CA a evo dole i seme gde sam pokupio foru.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)