DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svasta - TDA - 09-17-2014

Klinac pita babu:
Bako, reci mi, gde je tata?

Baba odgovara:
U drugoj sobi je, ima problema sa triperom
i ne može da pronađe rastvor!

Tata dobacuje iz druge sobe:
Daj kevo, ne plaši dete ... imam problema sa tviterom
i ne mogu da pronađem pasvord!


U javnom WC-u, nakon što je obavio veliku nuždu, tip shvati da nema WC papira, pa pita tipa u susednoj kabini:
- Oprosti, imaš li možda WC papira?
- Nemam.
- Imaš li možda novine?
- Na žalost, ne.
(Tišina...)
- A, da nemaš možda da mi usitniš 200 dinara u četiri po 50?


Šetaju momak i đevojka parkom.
Kaže joj momak :
- Dođi jadna ne bila da ti nešto pokažem.

Skida momak pantalone i stavlja joj u ruku ,,onu" njegovu stvar.
Ona se šokirala !!!
Okreće se i počne da beži kroz žbunje. Grane je tuku po licu,
haljina se kači i cepa a kroz glavu joj proleću misli:
,, Ah ... lijepo su mene roditelji govorili
da se čuvam manijaka ali ja ih nijesam slušala .
Samo da stignem kući " ...
Dotrčava do zgrade, dolazi do stana,
vadi ključ kad odjednom oseti ruku na ramenu.
Ona se užasnuta okreće i čuje zadihani glas :
- Molim te ... samo ga pušti ako za Boga znaš.... ispade mi duša trčeći....


Izveo Vranjanac familiju na večeru.
Naručio porciju ćevapa na čačkalicu. Sve ćevape izeli, samo jedan ostade. Onda dođe kelner da pokupi tanjire, pa dobaci detetu:

-Maleček, izedi ti još ovaj jedan ćevap pa da nosim tanjiri.
Dete se mršti, nećka, gleda u stranu....
-Izedi ga bre ćevap

če, da ti porasne pače ! - začikava ga opet kelner.
Dete pruži ruku da uzme, a majka ga udari preko ruke:
-Ne bre ti! Tatko neka ga izede!




ВЕНЧАЊЕ 2048 ГОДИНЕ:

-МАТИЧАР: ДА ЛИ ВИ ГОСПОДИНЕ ШОМИ РИСТИЋ
ДРУГИ ПРОФИЛ ДЈ УЗИМАТЕ ЗА ЖЕНУ ЈОКСИ
НАФУРАНУ МАЛУ СТАРИ ПРОФИЛ ХАКОВАН МИТИЋ
ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКЕРКА, И ОБЕЋАВАТЕ ДА
ЋЕТЕ САМО ЊОЈ ПИСАТИ ЛЕПА/БЛЕЈА/ВЕЗА У
ИНБОКС, ДА ЋЕТЕ САМО ЊОЈ ЛАЈКОВАТИ, И
КОМЕНТАРИСАТИ СЛИКЕ ДОК ВАС ТЕЛЕНОР И ВИП
НЕ РАСТАВЕ?
-МЛАДОЖЕЊА: ДА!
-МАТИЧАР: ДА ЛИ ВИ ГОСПОЂО ЈОКСИ НАФУРАНА
МАЛА СТАРИ ПРОФИЛ ХАКОВАН МИТИЋ
ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКЕРКА, УЗИМАТЕ ШОМИ
РИСТИЋ ДРУГИ ПРОФИЛ ДЈ, И ОБЕЋАВАТЕ ДА ЋЕТЕ
САМО ЊЕМУ ОДГОВАРАТИ НА ПОРУКЕ У ИНБОКС,
ДА ГА НЕЋЕТЕ СЕНОВАТИ ДОК ВАС ТЕЛЕНОР И ВИП
НЕ РАСТАВЕ?
-МЛАДА: ДА, НАРАВНО!
-МАТИЧАР: МОЖЕТЕ СЕ ПОЉУБИТИ У
КОМЕНТАРУ.
-МУЖ: WТ ПУНО БЕБИЦXЕ!!!
-Жена: WТП ЉУБАWИ МОЈ@!!!
-КУМОВИ: ЛАЈКОВАЛИ КОМЕНТАР.
-МАТИЧАР: СТАВИТЕ ЈОЈ ЛИНК ПРСТЕНА СА
ТУМБРЛА И ГИФ, А ЗАТИМ РАЗМЕНИТЕ ШИФРЕ.


PREDBRAČNI UGOVOR U BOSNI

Član 1

Ručak kuhaš ti. Gaće pereš ti. Peglaš ti. Kuću čistiš ti.Ja cijepam drva, unosim ugalj, otvaram tegle, ubijam bube i prebijam potencijalne provalnike. Možemo i da se zamijenimo ako misliš da možeš savladati 10 metara čvornate bukve i pijanog azilanta koji je došao po Tiki bojler da ga uvalja

Član 2

Kiseli kupus ne smrdi i kiseli se svake godine.

Član 3

Mir i tišina tokom gledanja fudbalske utakmice je od vitalnog značaja za mir i tišinu u kući. U tom periodu ulazak drugaricama u kuću je najstrože zabranjen jer njih par generiše veću buku nego 50 000 pijanih Turaka na derbiju Fenerbahče - Galatasaraj

Član 4

Tokom gledanja TV-a, sasvim je normalno držati noge na stolu.

Član 5

Telefonski razgovori ukoliko traju kraće od 10 minuta održavaju se u prostoriji u kojoj ja u tom trenutku ne egzistiram. Ukoliko su duži od 10 minuta održavaju se na terasi ili u podrumskim prostorijama .

Član 6

Mrve će biti očišćene kasnije.

Član 7

Gaće i čarape će biti sklonjene sutra.

Član 8

Ruka iz gaća neće biti izvađena nikad.

Član 9

Dvije rakije prije ručka i jedna piva posle su tradicionalan ritual u mojoj porodici i kao takvi su neizostavni. Dvije pive pred spavanje nije ritual, ali su takođe neizostavni

Član 10
Gledanje serijskog programa dozvoljeno je samo u repriznom terminu i to pod uslovom da je taj termin između 2:00 i 5:00 časova po srednjoevropskom vremenu. Ton nije dozvoljen

Član 11

Gledanje rijaliti šou programa nije dozvoljeno ni u glavnom ni u repriznom terminu jer kontaminira mozak što može imati nesagledive posljedice po dalji suživot.

Član 12

Kum u kući je poželjan k'o humanitarna pomoć u Sjevernoj Koreji.

Član 13

Pušenje u kući je dozvoljeno u neograničenim količinama i svim prostorijama.

Član 14

Pušenje u kući je poželjno u neograničenim količinama i svim prostorijama

Član 15

Nabavka bilo kakvog patuljastog kera kome se zimi oblače džemperi i stavljaju kape da ne dobije bronhitis ili upalu jajnika je nepremostiv atak na ugled i dostojanstvo porodice.

Član 16

Sinu ime dajem ja! Ćerki možeš ti, a može i sama sebi kad poraste da odabere neko, svejedno ću je zvati "sine".

Član 17

Sin se od rođenja oblači kao muško. Od roze garderobe neće imati ni portiklu.

Član 18

Incident u vidu dolaska tvojih roditelja smije se odigrati samo na dječije rođendane i u slučaju porodične tragedije neslućenih razmjera. Njihov nenajavljeni dolazak je nezamisliv.

Član 19

Ako smo oboje u kolima, vozim isključivo ja. Ako smo oboje u kolima, ti si trijezna a ja pijan, opet vozim ja.

Član 20

Društvo je institucija. Zato postoji obaveza da bar jednom nedjeljno sa njima posjetim kafanu. Ti takođe imaš obavezu da bar jednom nedjeljno sa bilo kim odeš bilo gdje, kako bismo proizveli još jedan dan nedjeljno u kom nismo zajedno.

Član 21

Na veseljima kao što su rodjendani, svadbe i babine nije sramota piti. Sramota je ne piti. Stoga, može se desiti recimo da upucam harmonikaša u koljeno ili gurnem pjevaljki monetu među sise. Nije zgorega.

Član 22

Seksualni odnosi se upražnjavaju ne češće od tri puta nedjeljno. Kad djeca krenu u školu upražnjavaju se samo kad dobiju pet na pismenom. Kad krenu na fakultet upražnjavaju se samo kad diplomiraju



Dolazi Mile kod doktora i pokazujući rukom preko rebara s lijeva na desno kaže:
- Ovdje me boli..
- Pijete li vi?
- Pijem.
- To vam je onda od šanka.

Evo i malo komunikacije Wink

https://www.youtube.com/watch?v=k4HdaLth4UA







- Oče,zgrešio sam...
- Bog će ti oprostiti, ispričaj mi...
- Juče sam pokupio stoperku, bila je tako oskudno obučena... Smeškala mi se...
Pohotljivo me je gledala... Dao sam gas i brzo je odvezao tamo gde je krenula!
- Sine, kako si to zgrešio?
- U mislima, oče, u mislima...
- Dobro, svako jutro i veče ćes popiti po kofu vode i Bog će ti oprostiti...
- Ali zašto toliko, ko još pije toliko vode?
- Vo, sine, VO.


RE: Sve i svasta - TDA - 09-20-2014

(09-14-2014, 09:07 PM)TDA Wrote: Bem ti košarku!
Crče mi TV. Izlomih ga ko mače muškatlu...

Popravio sam TV. Smile
Na svu sreću mu je samo crkao osigurač. Izgleda da je i on bio napet. Big Grin


RE: Sve i svasta - mikikg - 09-20-2014



http://www.acoustiblok.com/acoustiblok-soundproofing-demonstration.php


RE: Sve i svasta - enaB - 09-21-2014

Imamo pobednika... Dodgy



P.S. U Mikroprincu metar košta 72 dinara


RE: Sve i svasta - Vasabor - 09-21-2014

Pozdrav svima posle pauze , moraT cu da castim jer sam posle 14 godina uspeo da resim ostavinsku raspravu i to nakon mesec i/po dana u Francuskoj uspeo da zavrsim sve sto mi je potrebno ....Mogu da kazem da im birokratija nista bolja od nase .......nebitno , glava mi je najzad mirna ............... S
Sad "samo" ostaje da procitam sta ste sve radili........


RE: Sve i svasta - Gosha - 09-22-2014

(09-21-2014, 09:45 PM)Vasabor Wrote: Pozdrav svima posle pauze , moraT cu da castim jer sam posle 14 godina uspeo da resim ostavinsku raspravu i to nakon mesec i/po dana u Francuskoj uspeo da zavrsim sve sto mi je potrebno ....Mogu da kazem da im birokratija nista bolja od nase .......nebitno , glava mi je najzad mirna ............... S
Sad "samo" ostaje da procitam sta ste sve radili........

Spremaj jagnje kad dodjem u Bor.


RE: Sve i svasta - saggit - 09-22-2014

(09-21-2014, 09:05 PM)enaB Wrote: Imamo pobednika... Dodgy



P.S. U Mikroprincu metar košta 72 dinara
Од колико мм је термо бужир?


RE: Sve i svasta - Jevrem - 09-22-2014

Ja kupujem termobuzir od 15 do 55 dinara u dimenzijama od 1mm do 15mm


RE: Sve i svasta - enaB - 09-22-2014

9,5 mm


RE: Sve i svasta - saggit - 09-22-2014

(09-22-2014, 09:53 AM)enaB Wrote: 9,5 mm
Шта да ти кажем...
http://www.vremeplov.co.rs/Shop/ShopSearch?valueToSearch=&selectedCategoryID=1038&page=1&pageSize=10&sort=&sortOrder=1


RE: Sve i svasta - enaB - 09-22-2014

Ništa Smile Sad znam gde više da ne kupujem, ovoga puta jesam jer nisam našao na drugim mestima po batajnici a mrzelo me da idem do grada zbog toga


RE: Sve i svasta - TDA - 09-22-2014

Kako sam poželeo da ovo isto uradim par puta... Smile



RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 09-22-2014

(09-22-2014, 09:41 AM)Jevrem Wrote: Ja kupujem termobuzir od 15 do 55 dinara u dimenzijama od 1mm do 15mm

nadam se da nije iz inostranstva... gdje ga nađoste po toj cijeni?
.
imao sam ih u više promjera i boja, sve ih spakovao na jedno mjesto i - ZABORAVIO GDJE! Sad tako da sad kao i da nemam...


RE: Sve i svasta - saggit - 09-24-2014

(09-22-2014, 06:53 PM)11277 Wrote: imao sam ih u više promjera i boja, sve ih spakovao na jedno mjesto i - ZABORAVIO GDJE! Sad tako da sad kao i da nemam...
Оће то, ко је из прошлог века Big Grin


RE: Sve i svasta - TDA - 09-24-2014

Vidi da ti nisu u nekoj maloj kartonskoj kutiji... Smile
Ima ih na buvljaku za sitne pare, u Elementi....


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 09-24-2014

pogledaću TDA,mada preturio sam sve i nemam pojma šta sam propustio da pogledam! a baš sam stavio na jedno mjesto da bi ih sve imao "na oku" i eto ti vraga...


[split] točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - nik - 09-28-2014

Pravljenje plocha. Okruglih, od vinila, vrte se u krug a uz pomoc malog eksera, iz njih svira muzika...



RE: Sve i svasta - midji84 - 09-28-2014




RE: Sve i svašta - Braca - 09-29-2014

Par utisaka sa seminara o LTSpiceIV

Danas je u blzini Ciriha održan seminar o ovom poznatom simulatoru. Predavač je bio Mike Engelhard, čovek koji je napisao prvu verziju tog softvera i još uvek radi na njemu. Dakle, bila je to prilika da se nešto sazna iz prve ruke.

Na samom početku, prva "bomba". Softver nije napisan ni u jednom od poznatih "viših" jezika (C/C++, Fortran i sl.), već u asembleru. Još ineresantnije je da se svaki model pre simulacije prevodi u odg. asembler program, povezuje sa jezgrom sistema i zatim izvršava. Nešto slično MS-ovom .NET, ali uradjeno dvadesetak godina pre njega i daleko brže u izvršavanju. Engelhard je rekao da se na taj način dobija puna kontrola nad procesorima i linijama (pipe line) koje ih pune.
Iako se više od 25 godina bavim razvojem simulacionog softvera, priznajem da sam danas doživeo veliko iznenadjenje i naučio nešto novo, ne samo u pogledu arhitekture softvera.

Nameravam da se ozbiljno pozabavim ovim programom, tako da će biti još priloga na tu temu u našem forumu.

Rekao je vrlo direktno da je to najbolji postojeći softver za simulaciju elektronskih kola, bez obzira da li se radi o open source ili komercijalnim programima.

Prisutno je bilo oko 50 slušalaca iz Švajcarske i par okolnih zemalja.

Prilažem i par fotografija sa seminara.

Pozdrav



RE: Sve i svašta - Macola - 09-29-2014

Nisam nešto puno koristio LT spice za simulaciju uobičajenih kola, samo sam sa par vrlo neuobičajenih primera proverio da li je "pametan" (i jeste :-), mada obožavam da crtam šeme u njemu jer je vrlo brzo i super jednostavno za crtanje, ali sam ga koristio poprilično za simulaciju sa složenim LC kolima u vezi indukcionih grejanja.

Zapazio sam da fenomenalno radi te simulacije i skoro "u dlaku" mi se sve poklopilo sa realnim izvedbama za desetine KW izlazne snage, gde se recirkuliše po pola MVA u sistemu.
U toj zoni znam da radi kao švajcarski sat, bez obzira što se radi o enormnim veličinama struja i napona.

Evo nekog primera od 13.6KW sa recirkulacionom energijom od 160KVApk, čisto da vidite kako je to lepo odradio.


.pdf   LLC13k6Kw_03ohm_HBsch.pdf (Size: 6,38 KB / Downloads: 8)


.pdf   LLC13k6Kw_03ohm_HB.pdf (Size: 18,26 KB / Downloads: 11)

Pozz

P.S.

Zelena linija je pravougaoni napon half-bridge generatora, napajanog sa 560VDC V(n001).
I(C2) je struja tog generatora. V(n003) i I(C1) su struja i napon na oscilatornom kolu.
Fino se mogu videti fazni odnosi kada se "razvuku" oscilogrami i u ovom primeru se vidi postignut ZVS.
Half-bridge "operiše" sa oko 36.5KVApk, sa srednjom snagom od 13,6KW na R1, koji je zamena za predmet unešen u kalem.
Pri tome srednja snaga HB biva nešto malo veća od tih 13,6KW, tj stepen iskorišćenja je preko 90% (tako je ispalo i u realnom slučaju).