DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-01-2014

<p>"Има на Балкану једна земља, која се граничи сама са собом. Где живе најлепше жене, а наталитет опада. Где незапослени највише раде, где на најплоднијој земљи живе људи који гладују. Где возови касне по реду вожње. Где сви играју фудбал, а побеђују у ватерполу, кошарци, рукомету или одбојци. Где сви журе на посао, а нико не стиже на време. Где осмочасовно радно време траје дванаест сати. Где је здравство бесплатно, а лечење скупо. Где су новинари слободни да напишу шта год им се нареди. Где је светска криза добила држављанство. Где су јавне набавке тајне, а државне тајне јавне. Где се ратови никад не завршавају. Где се историја понавља сваки дан. Где су најбогатији они који никад нису радили. Где је страна валута узета за домаћу. Где људи славе славу, а псују Бога. Где паметне због неразумевања проглашавају лудацима, а лудаке способнима. Где неписмени пишу историју. Где су закони незаконити, а анархија нормално стање. Где власт презире грађане као нежељене сведоке. Где се живи од будућности, јер на садашњост немају право. Где се свако свакоме смешка, а нико никоме не жели добро. Где судски поступци трају дуже од живота. Где су само поплаве начин наводњавања земљишта. Где призивају диктатора, а демократију сматрају порезом на будале. Где сматрају да ће земља више напредовати ако што више назадује. Где ниси нормалан, ако не полудиш. Где живиш само зато да би умро, где је време бесконачно, а власт бесмртна... “</p>



RE: Sve i svasta - azecevic - 04-19-2014

Preporuka za administraciju da se otvori neka tema tipa predlozi i primedbe, posto je forum jos uvek u probnoj fazi, ima bagova i mozda nekih stvari koje treba dodati ako postoji mogucnost. Mislim da je to lakse za administratore, jer ce tako lakse uspeti da uhvate neke greske koje postoje i pokusaju da ih rese.

Jos jedan predlog je da se posalje globalni mejl svim clanovima foruma i obavestiti ih za ovo mesto.


RE: Sve i svasta - Dual - 04-19-2014

(04-19-2014, 01:26 PM)azecevic Wrote: Preporuka za administraciju da se otvori neka tema tipa predlozi i primedbe, posto je forum jos uvek u probnoj fazi, ima bagova i mozda nekih stvari koje treba dodati ako postoji mogucnost. Mislim da je to lakse za administratore, jer ce tako lakse uspeti da uhvate neke greske koje postoje i pokusaju da ih rese.

Jos jedan predlog je da se posalje globalni mejl svim clanovima foruma i obavestiti ih za ovo mesto.

+1!

I odmah da pitam da li to što neki tutorijali koji imaju 0 "replies" ne postoje ima neke veze sa ovim (sa ZetaBords):
----------------------------------------
NAPOMENA:
Svi nalozi koji su imali na starom forumu 0 postova su obrisani na novom!
Dakle samo clanovi koji su imali poruke su i dalje aktivni na ovom novom forumu samo treba da resetuju password.

----------------------------------------
Na primer - "Zaštite - Protections/UPC1237 zastita pojacala i zvucnika"...


RE: Sve i svasta - TDA - 04-19-2014

Još se radi na sređivanju ovog foruma tako da će takvi bagovi biti vidljivi još neko vreme...
Nadamo se da će uskoro sve doći na svoje mesto. Smile


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-19-2014

(04-19-2014, 01:26 PM)azecevic Wrote: Preporuka za administraciju da se otvori neka tema tipa predlozi i primedbe, posto je forum jos uvek u probnoj fazi, ima bagova i mozda nekih stvari koje treba dodati ako postoji mogucnost. Mislim da je to lakse za administratore, jer ce tako lakse uspeti da uhvate neke greske koje postoje i pokusaju da ih rese.

Jos jedan predlog je da se posalje globalni mejl svim clanovima foruma i obavestiti ih za ovo mesto.

iako postoji tema o baš ovome koja trenutno nije kativna postavio sam novu sa istim imenom i sufiksom "II" pa ćemo lako spojiti te dve kad se stvari srede.

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=415

(04-19-2014, 02:48 PM)Dual Wrote:
(04-19-2014, 01:26 PM)azecevic Wrote: Preporuka za administraciju da se otvori neka tema tipa predlozi i primedbe, posto je forum jos uvek u probnoj fazi, ima bagova i mozda nekih stvari koje treba dodati ako postoji mogucnost. Mislim da je to lakse za administratore, jer ce tako lakse uspeti da uhvate neke greske koje postoje i pokusaju da ih rese.

Jos jedan predlog je da se posalje globalni mejl svim clanovima foruma i obavestiti ih za ovo mesto.

+1!

I odmah da pitam da li to što neki tutorijali koji imaju 0 "replies" ne postoje ima neke veze sa ovim (sa ZetaBords):
----------------------------------------
NAPOMENA:
Svi nalozi koji su imali na starom forumu 0 postova su obrisani na novom!
Dakle samo clanovi koji su imali poruke su i dalje aktivni na ovom novom forumu samo treba da resetuju password.

----------------------------------------
Na primer - "Zaštite - Protections/UPC1237 zastita pojacala i zvucnika"...

nema druže Dual. kad je miki napisao da su svi nalozi koji su imali 0 postova obrisani,mislio je na naloge korisnika koji su otvoreni samo da bi se sa foruma pokupili dokumenti.

pojedine teme još nisu "napunjene" sadržajem,na njima se vidi broje pregleda te teme dok je još bila aktivna tamo na starom forumu a cifra 0 znači da ti postovi još nisu preneseni ovamo.


RE: Sve i svasta - Dual - 04-19-2014

OK druže HMAP! Smile


RE: Sve i svasta - azecevic - 04-19-2014

Nisam znao da postoji, moja greska sto sam malo lenj pa se nisam ni potrudio da potrazim. Ipak bice ovo od koristi.

Pozdrav za tebe imenjace. Smile


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-19-2014

(04-19-2014, 04:08 PM)Dual Wrote: OK druže HMAP! Smile

(04-19-2014, 04:09 PM)azecevic Wrote: Nisam znao da postoji, moja greska sto sam malo lenj pa se nisam ni potrudio da potrazim. Ipak bice ovo od koristi.

Pozdrav za tebe imenjace. Smile

ma sve ćemo srediti drugari,nema problema. šta je bitno - da smo pitomi,strpljivi i razumni kao i do sad,samo treba tako da nastavimo! Wink

znam da rijetko ko zna za sve teme po forumu a i ne morate znati baš sve Smile nešto treba ostati i za mene Big Grin


RE: Sve i svasta - enaB - 04-19-2014

Da vam pokažem kakva pojačala imamo u školi na vežbicama Smile


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-20-2014

Došao Tarzan na Moravu u Čačak i sprema se da skoči. Kaže mu Čačanin:
- Nemoj, Tarzane, ima školjki.
Kaže Tarzan:
- Nema veze, u džungli ima mnogo opasnijih stvari.
Uskoči Tarzan, izlazi sav krvav i pita:
- Kakve su vam ovo školjke?
- Od fiće, lade, golfa, audija...


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-20-2014

who is the man!?

//www.facebook.com/photo.php?v=435585863240044&set=p.435585863240044&type=2&theater


RE: Sve i svasta - boraomega - 04-20-2014

-Šta je zajedničko apstinenciji od seksa i ekonomskoj krizi?
Ako dugo potraju ojačaće desnicu.


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-20-2014

ha ha ha - VALJA! Smile






RE: Sve i svasta - Makso - 04-21-2014

Da li je neko imao susret s ovim napajanjem FSP122-3M01, treba mi ta ploča nova, i da li može ova za zamjenu FSP228-3F01?




RE: Sve i svasta - viktor1986 - 04-21-2014

Ovako covek menja cesmu!



RE: Sve i svasta - HSP - 04-22-2014

Sta kaze "NEMERE BA" joj ovog frajera zovnuti da zaustavi poplavu u kupatilu..E Viktore bas si me nasmijo.
@Makso
Ta ploca od LCD vjerovatno neki 32" vrlo lako da mozes zamjeniti sa tom plocom jer one se i prave kao univerzalne pa sad tvoje je da povezes PS-ON,5V st-by,3V3 ako ga vec nema na mianbordu ili je potreban jos jedan zaseban,5V main,i napon za invertor vec koji je 12V ili 24V main prije ce biti 12V a tu bi mogao i FSP180-4H(2/3) ali opet trebas vidjeti koje napone ti zatrazuje sam uredjaj a ostalo ces lako.


RE: Sve i svasta - Makso - 04-22-2014

(04-22-2014, 08:44 AM)HSP Wrote: Sta kaze "NEMERE BA" joj ovog frajera zovnuti da zaustavi poplavu u kupatilu..E Viktore bas si me nasmijo.
@Makso
Ta ploca od LCD vjerovatno neki 32" vrlo lako da mozes zamjeniti sa tom plocom jer one se i prave kao univerzalne pa sad tvoje je da povezes PS-ON,5V st-by,3V3 ako ga vec nema na mianbordu ili je potreban jos jedan zaseban,5V main,i napon za invertor vec koji je 12V ili 24V main prije ce biti 12V a tu bi mogao i FSP180-4H(2/3) ali opet trebas vidjeti koje napone ti zatrazuje sam uredjaj a ostalo ces lako.

Lcd je 26'', i čini mi se da ima tri napona 5V, 12V i 24V.
Samo ne znam kako bih povezao one konektore, na originalnoj ploči imaju konektori 11 i 12 pinski, a na onoj drugoj 12 i 13 pinski konektori pa onda jedan moram izostavit.?


RE: Sve i svasta - HSP - 04-22-2014

To je mreza koja pokriva 26-32" lcd tv.Sto se tice povezivanja obavezno je letovanje ako nemozes naci konektor,ne dolazi u obzir neko motanje izolir trakom same spojeve.Znaci uzmes vise zica i povezujes jer i same te linje konzumiraju poveliku struju a pogotovo sam invertor oko 4A ce uzimati ako je 26".I ne zaboravi da imas i audio napajanje koje ce biti na 12V(klasa D vjerovatno) a invertor ti radi na 24V.Jednostavno znaci vise zica uzmes(za invertor 4 za gnd i 4 za +24) i odmah letujes na one pinove na samom smps-u,takodje uradis i za 5V i 12V.Ne zaboravi da povezes PS-ON inace nece napajanje smps krenut dok ne dobije reference napon sa zemljom(nesto slicno kao na ATX) vidjet ces to vec je to sve ispisano na smps-u a i trebalo bi biti i na mainbordu(osnovnoj ploci).Zaboravih jos imas st-by 5V i mozda on/of za invertor ali nemora znacit,tu po jedna zica je dovoljna,samo prati gdje su naponi i uporedjuj sa natpisom na sito stampi i neces pogrijesit.


RE: Sve i svasta - Makso - 04-22-2014

Ok, pokušaću nešto ako ne popravim ovu orginalnu, u svakom slučaju hvala na odgovoru.


RE: Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 04-23-2014

ljudi - čujte samo šta naš drug Marshall radi na gitari !!!

https://soundcloud.com/zarkopetkovski/far-beyond-the-sun-yngwie-cover
https://soundcloud.com/zarkopetkovski/arpeggios-from-hell


ovo morate čuti!

Marshall divim ti se najiskrenije!!!