DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



Sve i svasta - Macola - 01-28-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="19380" data-time="1390892933">
<div>
<p>Treba da naprave "aktivne kablove", da ima amp-buffer na sebi sa obe strane i da radi na baterije … Za tako nesto bi i vredelo odvojiti pare, ali ovo gore ...<br><br>
Ovo XLR verovatno znaci "eXtra Low Resistance" ili tako nesto … Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Znači da su za XLR balansni konektor, a ima ih i od 10K+ evra :-)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Eh, jedva čekam da izmisle bežične žice. Svuda se to nešto vuče po kući. Ove žičane žice su baš postale dosadne :-)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kada ih budu izmislili (bežične žice :-) koštaće mnogo ako je planinski jonizovan vazduh u sobi gde rade.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Znate, taj specijalni vazduh se dobija iz monokristalnog leda sa 100 metara južno od Severnog pola, izvađenog sa dubine od 200 metara.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Inače, mogu da nabavim, ali za sada vrlo ograničenu količinu, i košta 1K evro po metru dubine sa koje je led izvađen...</p>


Sve i svasta - Macola - 01-28-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Marshall" data-cid="19403" data-time="1390925629">
<div>
<p>Dali moze ovo neko da mi objasni..</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>http://www.youtube.com/watch?v=8XYs1r1FdKc</p>
</div>
</blockquote>
<p>Zar nisi već čuo?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Čovek je uštedeo 70% svetskog bakra, i već se obogatio enormno, prodajući taj višak za samo 3 evra po kilogramu :-)</p>


Sve i svasta - Marshall - 01-28-2014

<p>Big Grin ipak je interesantna prica ..</p>



Sve i svasta - Macola - 01-28-2014

<p>Evo, ovaj čovek je izmislio napravu koju je izmislio Arhimed <span>(287. п. н. е. — 212. п. н. е.), i koja se zove "Hidraulični ovan"</span></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.youtube.com/watch?v=7Y48y8ruGO4#t=21'>http://www.youtube.com/watch?v=7Y48y8ruGO4#t=21</a></p>



Sve i svasta - Macola - 01-28-2014

<p>Neobično je zanimljivo što se pojavljuje veliki procenat takvih izumitelja u uskom geografskom regionu.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Talentovana sredina je u pitanju.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Raznorazna goriva za automobile, specijalne žice, specijalne vetrenjače, specijalne pumpe, da ne nabrajam dalje...</p>



Sve i svasta - Marshall - 01-28-2014

<p>Treba ljudima novac pa moraju da postanu izumitelji ..</p>



Sve i svasta - Macola - 01-28-2014

<p>Bio sam u kontaktu sa više takvih...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Svi do jednog su se godinama trudili da se suprotstave zakonima o održanju energije i količine kretanja (a ti zakoni su neumitni i ne opraštaju).</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Što je još luđe, ne znaju razliku između: snage i energije, momenta i snage, itd itd...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Međutim, fascinantno je to što su mnogi od njih po par decenija provlačeni po raznim časopisima, mahali sa nekim papirima lokalnih fakulteta, a sopstvenim očima sam video da to nema blage veze sa istinom.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Poslednji sa kojim sam bio u kontaktu, pozvao me je da mu napravim regulator napona za vetrenjaču prečnika tri metra (horizontalnog tipa sa pokretnim klapnama ), koja je proizvodila cca 70Wh energije sa osrednjim vetrom, a mahao mi je člankom iz poznatih novina, gde je na celoj strani napisano kako jedna takva može u potpunosti snabdevati čitavo domaćinstvo, izumitelj XX bla bla bla...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Malkice mi se gadi na tu sortu ljudi...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Većini sam posle pet minuta razgovora rekao da ja to ne umem da im napravim, i da moraju potražiti nekog stručnijeg za to što žele...</p>



Sve i svasta - Marshall - 01-28-2014

<p>Nazalost sve vise i vise postaju takvi ..</p>



Sve i svasta - Macola - 01-29-2014

<p>He he Marshal,</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo da znaš kako sam popi*deo kada mi je (sada pokojni) lik rekao da je izmislio električni protočni bojler, koji za razliku od ostalih ( :hyper: ) ima stepen iskorišćenja od skoro 100%.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo sam ga pitao: " U koji vid energije se pretvara ta razlika kod ostalih električnih bojlera?&nbsp; U svetlost, magnetizam,&nbsp; zvuk, radiotalas možda?"</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ima ih i previše za moj ukus.</p>



Sve i svasta - Marshall - 01-29-2014

<p>Etooo klasican primer za "pozorisni komad ", da je neko izmislio toplu vodu bukvalno ..Smile</p>



Sve i svasta - Macola - 01-29-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Marshall" data-cid="19474" data-time="1390950657">
<div>
<p>Etooo klasican primer za "pozorisni komad ", da je neko izmislio toplu vodu bukvalno .. Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Poslao sam ti odgovor na tvoje pitanje sa PP.</p>


Sve i svasta - boraomega - 01-29-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Macola" data-cid="19470" data-time="1390949625">
<div>
<p>Sto &nbsp;je još luđe, ne znaju razliku između: snage i energije, momenta i snage, itd itd...</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ne znam ni ja.... jos imam neke energije al' nemam snage, a kad me trefi momenat nikakva snaga mi nista ne znaci!&nbsp; :hmm:</p>
<p>Dakle nema razlike... kad me ne j### ovo onda me #### ono i obrnuto!&nbsp; :hyper:</p>



Sve i svasta - Marshall - 01-29-2014

<p>Primljeno !</p>



Sve i svasta - Marshall - 01-29-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="19479" data-time="1390952800">
<div>
<p>Ne znam ni ja.... jos imam neke energije al' nemam snage, a kad me trefi momenat nikakva snaga mi nista ne znaci!&nbsp; :hmm:</p>
</div>
</blockquote>
<p>Ma ajde cika Bora..imate vi snage i energiju samo&nbsp; treba da se to pravilno&nbsp; usmeri&nbsp; Smile</p>



Sve i svasta - Macola - 01-29-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="19479" data-time="1390952800">
<div>
<p>Ne znam ni ja.... jos imam neke energije al' nemam snage, a kad me trefi momenat nikakva snaga mi nista ne znaci!&nbsp; :hmm:</p>
</div>
</blockquote>
<p>Ali zato imaš nakupljenu masu i kinetičku energiju, pa iz zaleta...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Verujem da mi nećeš zameriti, jer sam iskusio kako čovek u sekundi može biti poražen, i shvati kako je obično zrnce peska.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Šačica nečeg, koju dobar splet srećnih okolnosti drži na okupu.</p>



Sve i svasta - boraomega - 01-29-2014

<p>Bio sam ja Marshall "usmeren" u Šuvaricama ali džaba. Jel vidiš našta sam se izmetnuo?!</p>



Sve i svasta - boraomega - 01-29-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Macola" data-cid="19483" data-time="1390953081">
<div>
<p><span style="color:#ff0000;">Ali zato imaš nakupljenu masu </span>i kinetičku energiju, pa iz zaleta...</p>
</div>
</blockquote>
<p>E sto jes' ... jes' samo ne mogu da se zaletim. Cim pokusam otkotrljam se....</p>



Sve i svasta - AcaJevtic94 - 01-29-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Macola" data-cid="19473" data-time="1390950316">
<div>
<p>He he Marshal,</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo da znaš kako sam popi*deo kada mi je (<strong>sada pokojni</strong>) lik rekao da je izmislio električni protočni bojler, koji za razliku od ostalih ( :hyper: ) ima stepen iskorišćenja od skoro 100%.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo sam ga pitao: " U koji vid energije se pretvara ta razlika kod ostalih električnih bojlera?&nbsp; U svetlost, magnetizam,&nbsp; zvuk, radiotalas možda?"</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ima ih i previše za moj ukus.</p>
</div>
</blockquote>
<p>Mora da je izmislio nesto sa iskoriscenjem od 101%,pa zato...</p>


Sve i svasta - Macola - 01-29-2014

<p>Aco,</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pa Zastava 101 se zbog toga tako i zvao :-)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Iskoristiš ga 25 godina, prevučeš 100 tona tereta, i opet ga posle prodaš nekom da se i dalje vozi.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Mislim, šta reći o iskorišćenju :-)</p>



Sve i svasta - Marshall - 01-29-2014

<p>Pa i da nema covek koji ima ili imao zastavu, a da je nije iskoristio barem 101%..</p>