DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Sir Oliver - 02-15-2023

Jel ovo funkcioniše? Znao li je neko za ovo?
popravka displeja


RE: Sve i svašta - Macola - 02-15-2023

Hm, ne bih baš probao na autu, ako imam samo jedan auto :-)

Možda i radi, ali treba prvo probati na nekom kršu :-)


RE: Sve i svašta - stereo.jazz - 02-16-2023

Kod mene je jedne zime bilo tako na display-u, jednostavno se te "fleke" uklonile same kad je došlo leto Smile
Svi su mi govorili da treba kupiti novi display. Srećom, niko nije imao nikakvu "tehniku" da preporuči Smile


RE: Sve i svašta - 1van - 02-21-2023

Samo da vam javim da je i Gigatron kompromitovan (svi podaci su im ukradeni i sistemi preuzeti), detalji su ovde: https://bezbedanbalkan.net/thread-459.html.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-22-2023

ne znam koliko je istina ali

https://raport.ba/hakerski-slucaj-iz-zadra-kako-mislite-moj-unuk-provalio-u-pentagon-pa-eno-ga-u-sobi/

https://raport.ba/hakerski-slucaj-iz-zadra-kako-mislite-moj-unuk-provalio-u-pentagon-pa-eno-ga-u-sobi/



http://ekonomskevesti.com/usa/kosovski-albanac-hakerisao-americku-vojsku-pa-podatke-poslao-islamskoj-drzavi/


...
pretraga na Google "upad u sistem",među prvih 10 rezultata.

to što navodiš nije razlog za ne-brigu,samo izgleda da ni daleko veći igrači nisu imuni na upade u sistem i krađu podataka.
keš i kupovina u prodavnici su uvek bili zakon. sve ovo on-line je ili zezanje,ili veliki problem koji se eto,bar po pitanju on-line kupovine i tog vida zaštite podataka,može lako rešiti staromodnim običajima. fazon Lunom na nevidljivog - ili bar nešto slično, uglavnom low tech protiv high tech


RE: Sve i svašta - progster - 02-22-2023

Ako im je neko ostavio telefon, ime, adresu u radnji, to je verovatno u istoj bazi. Smile


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-22-2023

ime,prezime i nekolicina Đorđa Vajferta su obično dovoljni za kusur,robu i fiskalni račun- čist lpw tech. sve ostalo vidim kao nepotrebno - teže će mi pasti kad provale u sistem Kupujem-Prodajem Smile tamo će videti i moje određene transakcije i saznati koliko sam "otežao" usled istih Big Grin

kako provale u Pentagon i A1?

više od toga me interesuje koliko smo mi kao forum zaštićeni od provale sa strane? da li naše privatne poruke i tada ostaju privatne? u tim porukama se neretko ostavljaju razno-razni privatni podaci - zato se valjda i zovu privatne poruke Smile

i još me jedno čisto interesuje - imaju li administratori polugu gledanja privatnih poruka članova foruma,ili tu privatnost prestaje?


RE: Sve i svašta - progster - 02-23-2023

Znao sam da si švercer... Big Grin
Pa kome će šta teže pasti je subjektivno, poenta je da ništa od toga nije naivno. Tiče se svih, i niko ne može da ostane izolovan od toga, sad da li je Gigatron, KP ili katedra za elektroniku na ETF...

Što se poruka tiče, privatne su, i ni administratori nemaju pristup. Ali naravno, ako postoji opravdana sumnja... Big Grin


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-23-2023

😀 i to opasan švercer... 😀

htedoh da kažem - to hakovanje je veliki problem i stvar složenija što je više podataka u pitanju,kako za sistem (Pentagon,A1, Gigatron...) tako i lična e-mail adresa pojedinca ukoliko je od značaja za taj neki sistem. Miki je pisao negde poodavno da su gmail adrese poprilično bezbedne po tom pitanju,nadam se da je ovaj forum koliko toliko bezbedno mesto,a nadam se da nije (bar često) na meti ikakvih hakera.


RE: Sve i svašta - 1van - 02-24-2023

@HMAP razlog za brigu je ogroman i nema veze sa time ko je koliki "igrač" već sa tvojim ličnim podacima, a najveći problem u svemu je što naše odgovorne državne institucije (CERT, Poverenik, Tužilaštvo, VTK, Ministarstva) ne rade ništa (a plaćamo ih, i slikaju se) da nas zaštite, edukuju ili kazne neodgovorne.

Privatne poruke na forumu nisu enkriptovane, administratori mogu da ih vide, i savetujem svima da ih redovno brišu.

I forum je na meti hakera svakodnevno, morao sam da kupim poseban firewall koji blokira bar neke napade automatski, ostalo sređujem ručno.


RE: Sve i svašta - savan - 02-24-2023

Ja na ove procurele podatke a eto i neka budu i privatne poruke gledam isto kao sto gledam na javni telefonski imenik online gde je sve javno od imena i prezimena do adrese stanovanja, vise me brinu sajtovi gde smo ostavili broj bankovne online kartice sa lozinkom kartice kao sto je to slucaj sa Aliexpres gde smo svi ostavili takve podatke, ali ni to me toliko ne brine jer na racunu nikad ne ostavljam kesh nego po potrebi transakcije tacan iznos koji treba tako da i da neko zna broj kartice i lozinku opet ne moze nista da uradi po tom pitanju bez sms konfirmacije koja je potrebna za svaku transakciju, ne znam sta bi rekao na sve ovo i koliko to treba da nas brine.

Nego sramota je sto niti gigatron niti mikriprinc nisu poslali obavestenje da je sajt hakovan, bar da budemo upoznati pa da promenimo lozinku ako nista drugo.


RE: Sve i svašta - NIXIE - 02-24-2023

Ja takođe imam posebnu visa internet karticu sa minimumom sredstava na njoj za ta plaćanja. Čak je i kod druge banke gde nemam nikakav račun osim toga, jerbo nikad se ne zna. Ako ikad dođe do neke zloupotrebe, uzmem drugu karticu kod neke druge banke i zdravo.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-24-2023

kod mene slično,obe su u istoj banci. usput kad god je moguće plaćam kešom,pa onda ide sledeći Paypal pa onda ništa. zapravo karticom plaćam samo Netflix i to onom sa onoliko para na njoj koliko sam spreman da prežalim. takođe, Netflix je jedino nešto što sam ikada i platio bankovnom karticom direktno.


RE: Sve i svašta - ddanijel - 02-24-2023

I ja isto, cak ni alliexpres nisam ostavio nikakve podatke nego svaki put narucujem pouzecem. Netflix placa komsija, a internet kradem od komsinice tako da sam tu siguran (dok zena ne sazna). Sve racune koji stizu samo papir bajo moj, nista elektronski jerbo moze neko da me hakuje, tako da sve se placa direktno u posti, i to ne idem ja nego saljem lepsu polovinu, da ne budem kompromitovan. Ovde sam sve privatne poruke obrisao, sto da Miki cita moje generalije koje sam ostavljao ljudima, ne verujem ja ni njemu ni Markovicu nista. Tako da momci samo oprezno, sto bi rekli pamet u glavu i dupe uza zid !


RE: Sve i svašta - gorankg - 02-24-2023

Ljudi, plaćamo nekog svakog meseca a taj neko ne radi svoj posao. O tome se radi a ne o par desetina dolara/evra na nekoj kartici.


RE: Sve i svašta - NIXIE - 02-24-2023

Pa to će tako i ostati kod nas. Sve će se promeniti, ali to ne. 45


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-24-2023

(02-24-2023, 06:19 PM)ddanijel Wrote: I ja isto, cak ni alliexpres nisam ostavio nikakve podatke nego svaki put narucujem pouzecem. Netflix placa komsija, a internet kradem od komsinice tako da sam tu siguran (dok zena ne sazna). Sve racune koji stizu samo papir bajo moj, nista elektronski jerbo moze neko da me hakuje, tako da sve se placa direktno u posti, i to ne idem ja nego saljem lepsu polovinu, da ne budem kompromitovan. Ovde sam sve privatne poruke obrisao, sto da Miki cita moje generalije koje sam ostavljao ljudima, ne verujem ja ni njemu ni Markovicu nista. Tako da momci samo oprezno, sto bi rekli pamet u glavu i dupe uza zid !

uuu,pa ti si baš u paranoji!  Big Grin


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-24-2023

(02-24-2023, 07:36 PM)gorankg Wrote: Ljudi, plaćamo nekog svakog meseca a taj neko ne radi svoj posao. O tome se radi a ne o par desetina dolara/evra na nekoj kartici.

(02-24-2023, 09:51 PM)NIXIE Wrote: Pa to će tako i ostati kod nas. Sve će se promeniti, ali to ne. 45

"u bolnici pacovi pojeli bebe..."

promene kreću od nas,i ako se ne promeniimo mi,naš način razmišljanja i pristup stvarima,bićima i pojavama - niko to neće uraditi umesto nas,bio plaćen za to ili ne.
a poznati smo po tome što ne volimo da plaćamo ni ono što trebamo i koristimo,a kamoli ono što pre svega ne razumemo. čast izuzecima.


RE: Sve i svašta - NIXIE - 02-25-2023

Ma neš ti tek tako promeniti ovaj izumirući narod, tu samo batina pomaže. Sećam se kad sam kao klinac otišao u vojsku, bio sam šokiran kako je glupa i nekulturna većina iz moje generacije sa nekih 18-19 godina. Skoro svi su bili svršeni srednjoškolci a polupismeni, čast izuzecima sa osnovnom školom od njih nisam ništa ni očekivao pametno. A i od te male pozitivne grupe koja je postojala, mnogo pametnih i kulturnih je u međuvremenu završilo još malo škole i otišlo. Izgubili smo kritičnu masu inteligencije, zato nemam iluzija da će bilo šta biti bolje dok sam živ.


RE: Sve i svašta - Аритон - 02-25-2023

Наши дани

Развило се црно време опадања,
Набујао шљам и разврат и пороци,
Подигао се трули задах пропадања,
Развило се црно време опадања.

Прогледале све јазбине и канали,
На високо подигли се сутерени,
Сви подмукли, сви проклети и сви мали
Постали су данас наши суверени,
Прогледале све јазбине и канали.

Од пандура створили смо великаше,
Достојанства поделише идиоти,
Лопови нам израђују богаташе,
Мрачне душе назваше се патриоти,
Од пандура створили смо великаше.

Своју мудрост расточисмо на изборе,
Своју храброст на поделе и обеде,
Будућности затворисмо све изворе,
А поразе прогласисмо за победе,
Своју мудрост расточисмо на изборе.

Место светле историје и гробова,
Васкрсли смо све пигмеје и репове,
Од несреће наше браће, од робова
Затворисмо своје очи и џепове,
Место светле историје и гробова.

Под срамотом живи наше поколење,
Не чују се ни протести ни јауци;
Под срамотом живи наше јавно мнење,
Нараштаји који сишу к’о пауци,
Под срамотом живи наше поколење.

Помрачина притиснула наше дане,
Не види се јадна наша земља худа;
Помрачина притиснула наше дане.

Владислав Петковић Дис