DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - zbotic - 07-31-2022

Navodno neki talijan otvorio pogon u radnoj zoni Vranje.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 07-31-2022

verovatno i jeste tako,industrijske zone su se otvarale u tim krajevima. teško je biti pametan,ima dobre robe iz Srbije,a naravno ima i smeća - po svemu smo slični ostalima. ako je bez pokretnih delova ima dobre šanse da potraje.


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-05-2022

Tuzni video




RE: Sve i svašta - enaB - 08-05-2022

"Starting engine number 3" aha, samo sto ne poleti... Undecided


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 08-05-2022

to je samo mašina,tamo ginu pravi živi ljudi.


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-05-2022

Na zalost, potpuno si u pravu. Posto je ovo tehnicki forum takvih tema nema.
Smrt najveceg aviona je posledica ljudskog ludila. Dosta o tome, a moj stav
vam je valjda jasan.

Kome nije jasan moj stav razjasnice mu slika iz ove teme: https://forum.yu3ma.net/thread-2218-post-120349.html#pid120349


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 08-05-2022

sve se slažemo Branko... Sad


RE: Sve i svašta - 1van - 08-14-2022

Neproverena informacija (izgleda da zavisi od verzije, javiću detalje ako saznam):

https://twitter.com/salemax/status/1558472896401612803


RE: Sve i svašta - ZASto - 08-14-2022

Xiaomi Redmi Note 11
* MIUI 13.0.8.0
* Android 11

'oće da onemogući teme


RE: Sve i svašta - 1van - 08-14-2022

Hvala puno @ZASto Smile Da li možeš molim te da mi kažeš koje sve tačno dozvole zahteva? I verziju App.


RE: Sve i svašta - stereo.jazz - 08-14-2022

Xiaomi Redmi Note 7
* MIUI 12.5.1
* Android 10

takođe 'oće da onemogući teme.

Na Mi 11T i MIUI 13.0.4, android 11, nije mi traženo da onemogući teme.


RE: Sve i svašta - ZASto - 08-14-2022

Themes:
Ver: 2.0.9.3-global
Dozvole: Files and media, Phone


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 08-21-2022

Lekarka:
-Reci mi visinu?
-182 cm.
-Težina?
-72.
-Polni organ?
-36,5
-Molim!?
-36,5.
-Čime si ga merio?
-Toplomerom.


RE: Sve i svašta - 1van - 09-06-2022

I Salvador Dalí je bio i pomalo "geek" 🎨






RE: Sve i svašta - mikikg - 09-11-2022

Sajam CIRSE 2022 (Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe) u Barceloni, primenjena robotika za mikro-invazivne hiruške intervencije, sa desne strane Atracsys 3D kamera, u sredini MicroMate robot koji drži iglu za intervenciju i medical touch PC sa Linux/QT programom na kojem radim sa kolegama i koji objedinjuje to sve.

Kod robota, na držaču igle ima specialan optički reflektor (za jednokratnu upotrebu, sterilan, ima firma samo to pravi) sa 4 tačke koji prati 3D kamera u realnom vremenu koji služi za apsolutno pozicioniranje te igle u odnosu na pacijenta tako da može da se postigne krajnja tačnost pozicioniranja koja je bolja od 0.3mm RMS. 
Ovo može dalje da se kombinuje za više tipova intervencija, najčešće u kombinaciji sa CT skenerom sa kojim se "vidi" sve i to je hirurzima vrlo bitna stvar da se smanji vreme zračenja koje moraju da provedu pored skenera jer ta varijanta sa robotom štedi 20-30% vremena i imaju mnogo bolje i jednostavnije pozicioniranje.
U razvoju je i model robota koji će moći da radi u polju skenera za magnetnu-rezonancu (MRI) i biće bežični, trenutni model je sa žičanom konecijom ...
Ova kombinacija robota je primenljiva za intervencije praktično bilo gde na telu, skoro su koristili kod operacija na mozgu, dosta koriste kod mikro-invazivnih operacija na kičmi, laporoskopija, fluoroskopija, radio-ablimacija i tako dalje.
Držači za robota i kameru su specialno dizajnirani, mašinci su odradili odličan posao, sad se pravi motorizovan na baterije ...
Ceo taj komplet Robota sa kamerom i PC je osmišljen tako da može da se spakuje u kofer i hirurg može da ponese sa sobom i da dodje na praktično bilo koju kliniku koja ima CT ili MRI skener i da izvrši neku specifičnu intervenciju, ne mora pacijen da se dovodi na specifične klinike. Pre neki dan su uveli novinu da može da se iznajmi robot na mesečnom nivou, ne mora da se kupuje (inače samo kamera košta oko 20kE i imaju ekskluzivni ugovor o prodaji sa Atracsys firmom iz CH, ne može da se kupi kamera bez robota).

[Image: attachment.php?aid=38360]


RE: Sve i svašta - mikikg - 09-26-2022

Ovo je interesatna informacija, pored Kazahstana i Srbija dobila mogućnost za kolokaciju AWS servera i servisa tj. iznajmljivanje rekova sa serverima sa preinstaliranim AWS servisima.
Fizička lokacija je verovatno u Kragujevcu u Državnom data centru tu u komšiluku : ) i Amazon je izgleda sledeći veliki klient koji tu dolazi posle Microsofta koji je tu u priči od početka i moja trenutna procena je da oni zauzimaju oko 10% rasploživih kapaciteta tog data centra odvojenih za poslovne kliente (državni deo je posebno odvojen), tek je počeo da radi taj DC, ko je sledeći klient? Smile

https://aws.amazon.com/about-aws/whats-new/2022/09/aws-outposts-rack-kazakhstan-serbia/

Quote:Announcing availability of AWS Outposts rack in Kazakhstan and Serbia
Posted On: Sep 21, 2022

AWS Outposts rack can now be shipped and installed at your data center and on-premises locations in Kazakhstan and Serbia.

AWS Outposts rack, a part of the AWS Outposts family, is a fully managed service that extends AWS infrastructure, AWS services, APIs, and tools to virtually any data center or co-location space for a truly consistent hybrid experience. Outposts rack is ideal for workloads that require low latency access to on-premises systems, local data processing, and migration of applications with local system interdependencies. Outposts rack can also help meet data residency requirements.

With the availability of Outposts rack in Kazakhstan and Serbia you can use AWS services to run your workloads and data in country in your on-premises facilities and connect to your nearest AWS Region for management and operations.

To learn more about Outposts rack, read the product overview and user guide. For the most updated list of AWS Regions where Outposts rack is supported, check out the Outposts rack FAQs page.



RE: Sve i svašta - 1van - 09-27-2022

Zanimljivo, mene zanima ko je odgovoran za bezbednost (na svim nivoima)?


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 09-27-2022

ja prosto samo i dalje ne verujem nikome,i trudim se da ostanem nevažan.


RE: Sve i svašta - mikikg - 09-27-2022

(09-27-2022, 05:14 PM)1van Wrote: Zanimljivo, mene zanima ko je odgovoran za bezbednost (na svim nivoima)?

Taj DC sigurno da ima svoj tim, to je ozbiljno planirana i odradjena infrastruktura, seti se samo pre 10 godina kada su raskopavali ulice oko naselja da naprave optički prsten oko Kragujevca, i napravili ga, napravili DC, sigurno su postavili iskusne ljude tu, čika Mikrosfot im sigurno nije dao da se igraju sa tim stvarima jer su sigurno trazeni preduslovi tako da za sada to liči na ozbiljan data centar.


RE: Sve i svašta - 1van - 09-27-2022

Jel me ti to zezaš, ili šta? Big Grin Da li si video ko radi u data centru u Kragujevcu?