DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - BeliNinja - 06-20-2021

@Branko
Ima kod mene u stanu Big Grin


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-20-2021

Znas sta ti je raditi Cool


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 06-20-2021

Znam, da promenim stolariju Big Grin


RE: Sve i svašta - pmiroslav81 - 06-20-2021

Pozdrav

U mogucnosti sam da nabavim veci hladnjak slican Fischer 156 ali mora da se raseca . Čime bi to moglo da se odradi ? 
Ima par resenja :
1- testerom za aluminijum   na stonom cirkularu - ali plasim se za sama pera da se ne pokrive
2- plazma woterjet
3- cnc laser

Ako imate predlog kako ili koja firma bi to mogla da odradi ?


RE: Sve i svašta - Leonardo - 06-20-2021

Idealno je na ovakvoj tračnoj testeri.  Rez je prav i rebra se ne deformišu, niti vibriraju dok se reže. Gubitak materijala na rez je minimanal a dorada obrađenih površina nakon presecanja se lako uradi šmirglama. Meni je to uslužno (godinama) radio jedan mašinac-alatničar koji je prestao sa radom. Može i na druge načine, cirkularima ili na velikoj glodalici testerastim glodalima ali nemam koga da ti preporučim. samo ove skromne informacije.




RE: Sve i svašta - Bocko - 06-21-2021

Nešto mi je opcija 2 najizvesnija Smile
Mada, ako imaš kojeg livca u okolini, imaju bansek, pomenut od Leonarda, baš za obojene metale, seku bočne strane ulivaka... Jedino postaviti paralelnu vođicu, pa polako...

Sada sam pogledao koja je to veličina, to je igračka široka oko 50mm visoka 12mm... meso oko 5mm...


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 06-21-2021

Ma to staviti na cirkular,staviti neku vodilicu, malo podmazati list pile da ne zapne negdje i vozi.


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-21-2021

(06-20-2021, 08:16 PM)pmiroslav81 Wrote: 2- plazma woterjet

Ovo nemam pojma sta je.

Nego, ako ti ne mozes da iseces onda je to propast.


RE: Sve i svašta - 1van - 06-22-2021

https://www.youtube.com/watch?v=CR_XL192wXw&ab_channel=SteveMould


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-24-2021

Negde na skoro 40C




RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-24-2021

🤣🤣🤣


RE: Sve i svašta - NIXIE - 06-25-2021

https://twitter.com/i/status/1383477190566633473


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-25-2021

Za 1 dan 10 spratova




RE: Sve i svašta - branko tod - 06-25-2021

U Beogradu na Vracaru je 19,4C


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-25-2021

(06-25-2021, 04:00 PM)branko tod Wrote: Za 1 dan 10 spratova


nešto "slično" radim bas sad ovde na "zapadu",ide relativno brzo ali opet ni slično kao tamo na "nerazvijenom" istoku... svaka im čast!


RE: Sve i svašta - elektropionir - 06-25-2021

(06-25-2021, 06:42 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(06-25-2021, 04:00 PM)branko tod Wrote: Za 1 dan 10 spratova


nešto "slično" radim bas sad ovde na "zapadu",ide relativno brzo ali opet ni slično kao tamo na "nerazvijenom" istoku... svaka im čast!

Ovo je savrsenstvo gradnje. Unaprijed projektovani i fabricki napravljeni moduli od modernih materijala su znacjano jeftiniji i bolji za okolinu.
Proizvodnja u fabrici je mnogo brza, efikasnija i kvalitetnija nego na gradilistu. 
Vidio sam slicne modularne kuce, ali nisam vidio zgrade napravljene na ovaj nacin.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-25-2021

Kada je Albert Ajnštajn sreo Čarlija Čaplina 1931. godine, Ajnštajn je rekao: "Ono što najviše cenim kod tvoje umetnosti je njena univerzalnost. Ti ne kažeš ni reč, a ceo svet te razume".
"Istina je", odgovorio je Čaplin, "Ali tvoja slava je još veća. Tebe ceo svet ceni, a niko te ništa ne razume".


RE: Sve i svašta - Jevrem - 06-26-2021

Kad pricate o modularnoj gradnji, evo jedne zanimljivosti, prijateljica moje sestre u Bergenu je projektovala najvisu drvenu zgradu na svetu. Stanovi dolaze kao kutije i slazu se na konstrukciju.
https://urbannext.net/treet/
Radjeno je u blokovima po 4 sprata pa onda nizi nivo sa ojacanjima. Inace ko je pratio moju pricu o poseti norveskoj 2014. godine seca se traganja za audio sistemom za istu osobu, Marinu, (Mostar-ka), kad je kupljen Hegel i Dynaudio Focus
https://wood-works.ca/alberta/wsf/9/


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 06-26-2021

(06-25-2021, 07:44 AM)NIXIE Wrote: https://twitter.com/i/status/1383477190566633473

24 Tongue


RE: Sve i svašta - Аритон - 06-29-2021

Добродошли у 2030. годину. Добродошли у мој град - или би требало рећи „наш град“. Не поседујем ништа. Не поседујем ауто. Не поседујем кућу. Не поседујем никакве уређаје или одећу.

Ово је концепт будућности приказан у тексту који је магазин Форбс објавио још 2016. године.


Текст преносимо у целини:

Можда вам се чини чудним, али то има савршеног смисла за нас у овом граду. Све што сте сматрали производом, сада је постало услуга. Имамо приступ превозу, смештају, храни и свим стварима које су нам потребне у свакодневном животу. Све ове ствари једна по једна постале су бесплатне, тако да на крају није имало смисла да поседујемо пуно.

Комуникација је постала дигитализована и бесплатна за све. Чиста енергија постала је бесплатна, ствари су почеле да се крећу веома брзо. Цена превоза драматично је опала. Више није било смисла да поседујемо аутомобиле, јер смо у року од неколико минута могли да зовемо возило без возача или летећи аутомобил за дужа путовања.
Почели смо да се превозимо много организованије и координисаније када је јавни превоз постао бржи и комфорнији од аутомобила. Сада тешко могу да верујем да смо прихватали загушења и гужве у саобраћају, а да не спомињемо загађење ваздуха од мотора са унутрашњим сагоревањем. О чему смо размишљали?

Понекад користим свој бицикл кад одем код некога од пријатеља. Уживам у вежби и вожњи. Неке ствари никада не губе на значају: ходање, бициклизам, кување, цртање и узгајање биљака. Има смисла и подсећа нас на то како је наша култура настала уском повезаношћу са природом.

У нашем граду не плаћамо кирију, јер неко други користи наш бесплатни простор кад год нам није потребан. Моја дневна соба се користи за пословне састанке када нисам тамо.
С времена на време одабраћу да кувам за себе. Лако је – потребна кухињска опрема ми се испоручује на врата за неколико минута. Откако је превоз постао бесплатан, престали смо све ствари трпати у свој дом. Можемо их једноставно наручити када нам затребају.

Ово је такође олакшало пробој кружне економије. Када се производи претворе у услуге, никога не занимају ствари кратког животног века. Све је дизајнирано да траје, да може да се поправи и рециклира. Материјали се могу прилично лако трансформисати у нове производе. Еколошки проблеми изгледају далеко, јер користимо само чисту енергију и чисте методе производње. Ваздух је чист, вода је чиста и нико се не би усудио додирнути заштићена подручја природе, јер она представљају такву вредност за наше благостање. У градовима имамо пуно зеленила и биљака и дрвећа свуда. Још увек не разумем зашто смо у прошлости сва слободна места у граду испуњавали бетоном.

Шопинг? Не могу се стварно сетити шта је то. За већину нас је то претворено у одабир ствари које ћемо користити. Понекад ми је ово забавно, а понекад само желим да алгоритам то уради уместо мене. Зна мој укус боље него ја.
Када је вештачка интелигенција преузела велики део нашег посла, изненада смо имали времена да се добро наједемо, добро наспавамо и проведемо време са другим људима. Посао који радимо можемо обавити у било ком тренутку. Не знам стварно да ли бих то више назвао радом. То је више као време размишљања, време стварања и време развоја.

Једно време је све претворено у забаву и људи нису желели да се замарају тешким питањима. Тек у последњем тренутку смо сазнали како да користимо све ове нове технологије у боље сврхе од пуког убијања времена.

Моја највећа брига су људи који више не живе у нашем граду. Они које смо изгубили на путу. Они који су одлучили да је за њих све то превише, сва та технологија. Они који су се осећали бескорисно када је вештачка интелигенција преузела велики део наших послова. Они који су се узнемирили због политичког система и окренули се против њега. Они живе ван града. Неки су основали мале комуне. Други једноставно бораве у празним и напуштеним кућама у малим селима из 19. века.

С времена на време ме изнервира чињеница да немам стварну приватност. Нигде не могу да одем и да ме не региструју. Знам да је негде забележено све што радим, мислим и сањам. Надам се само да то нико неће користити против мене.

Све у свему, то је добар живот. Много бољи од пута којим смо ишли, где је постало толико јасно да нисмо могли да наставимо са истим моделом развоја. Догодиле су нам се све те страшне ствари: болести, климатске промене, избегличка криза, деградација животне средине, потпуно загушени градови, загађење воде, загађење ваздуха, социјални немири и незапосленост. Изгубили смо превише људи пре него што смо схватили.

Извор: forbs