DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - nik - 12-06-2020

Konačno i AKM da krene putem R2R topologije: najnoviji chip odličnih karakteristika - AK4499EQ


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 12-06-2020

I cena mu je odlicnih karakteristika Big Grin

https://www.digikey.com/en/products/detail/akm-semiconductor-inc/AK4499EQ/10284468


RE: Sve i svašta - nik - 12-06-2020

To je povoljno. Šta misliš koliko košta odavno 'obsolite'  Burr-Brown PCM1704U-K chip?












https://www.win-source.net/texas-instruments-pcm1704u-k.html


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 12-06-2020

Pa uvek je bitna referenca Big Grin


RE: Sve i svašta - gimba - 12-09-2020

Imam na prodaju osciloskop Tektronix 475 i imam Hp8903a audio analizator. Uredjaji mi stoje i retko ih koristim, zato ih i prodajem. Ako  nekog zanima mozemo lako da se dogovorimo.


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-15-2020

Australija ima izuzetne probleme sa divljim mačkama. Tačnije sa evropskim kućnim macama
koje su donesene u Australiju kao kućni ljubimci, i da se bore protiv miševa koji su takođe
doneti iz Evrope. Mace ko mace, odmah počele da prave mačiće i zavladale dobrim delom
Australije, usput uništavajući sve dostupne miroljubive domaće životinje. Iskorenile su koju
desetinu domaćih vrsta. U stalnoj borbi protiv mačaka razvili su inerensantnu spravu:



[Image: Bettong-Felixer.jpg]


RE: Sve i svašta - Sir Oliver - 12-15-2020

Dakle ne mogu da verujem. Pa ovi Ameri gori od nas Srba. Neverovatan javašljuk
Sećate se najvećeg radioteleskopa u Aresibu na Porto Riku? Iz filmova o Džemsu Bondu, hladnog rata,  ,....?
[Image: Arecibo-Observatory.jpg]
Elem vrlo problematična konstrukcija, sve visi na sajlama u seizmički nestabilnom regionu gde uragani više puta godišnje  haraju.
E pa letos (avgusta) se otkačila jedna sajla i oštetila  teleskop tj reflektor.
[Image: 542e5f93-0706-4691-89f3-4aaefe9d78c8_16-...ault_0.jpg]
Onda je neko mislio da će se to moći i dalje koristiti . ( Da se ja pitam ja bih ovde proterao...)
[Image: Ko%2Bto%2Btamo%2Bpeva%2B%25281980%2529%2B-%2B12.jpg]
(Zato rekoh neverovatni javašluk i kod njih a ne samo u Srbalja)
Daklem Novembra meseca se desila nova havarija, pucanje , sada glavnog kabla i oštećenje tanjira.
I kao da to nije bilo dosta , decembra rušenje antene i pad na tanjir i potpuno uništenje kompleksa.
[Image: sMHJWMzrk7LeZATWGKwbNF-970-80.gif]
[Image: Arecibo-Collapse-2.jpg]


RE: Sve i svašta - Braca - 12-15-2020

Ne mislim da radi se o javašluku.
U neoliberalnoj ekonomiji je sve što ne donosi profit osuđeno na propast.
Da je taj teleskop bio od značaja za vojsku (koja je tamo u službi profita), imao bi šansu.

Pozdrav


RE: Sve i svašta - Sir Oliver - 12-15-2020

Javašluk u smislu da nisu demontirali antenu posle prve sajle  i da ne dozvole dve nove  havarije i potpuno uništenje


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 12-16-2020

Što se mene tiče nek im se sruši sve što im je i profitabilno i neprofitabilno a služi im za odbranu njihove bezbednosti. Imaju moj blagoslov da sprovode javašluk koliko hoće ali da im ishod bude isključivo ovakav Smile


RE: Sve i svašta - Zvu - 12-16-2020

Je l' ima tu bakra ? Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-16-2020

Буран

[Image: 00b7f14e5d29a1c2f3d079575d07a7e4.jpg]
https://sr.wikipedia.org/wiki/Buran

Сада ћете да кажете - Руси, али ево и Јапана. Напустили су цело острво, док је било
угља све је било како ваља, а када га је нестало,  све су оставили и само отишли:
[Image: 5967100962_da633b71e9_c.jpg]

Али, оставити десетине хиљада непродатих кола да труле је прилично лудо:
[Image: cars_1_2.jpg]

[Image: d57GrNDFQF6ROIMbrUS6cw?w=800&h=446&fm=png]


RE: Sve i svašta - euronymous - 12-16-2020

Sve više sam mišljenja da će nas ovaj profit jako skupo koštati. Duci Simonović reče da su nemci prošle godine pobili i bacili u smeće 30.000 svinja da bi održali iste cene mesu koje je već bilo u ponudi.


RE: Sve i svašta - zare - 12-16-2020

(12-16-2020, 06:59 AM)BeliNinja Wrote: Što se mene tiče nek im se sruši sve što im je i profitabilno i neprofitabilno a služi im za odbranu njihove bezbednosti. Imaju moj blagoslov da sprovode javašluk koliko hoće ali da im ishod bude isključivo ovakav Smile

Što se više bude rušilo, više će ratova da izazivaju. Onaj klovn im je bio jedini koji nije izazvao ni jedan rat, nije bilo profita pa je morao da ode, ovako ili onako. Ovi nisu ni stupili na vlast a već prete svima redom. Naravno, nisu ni nas zaboravili.


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 12-16-2020

(12-16-2020, 02:59 PM)zare Wrote:
(12-16-2020, 06:59 AM)BeliNinja Wrote: Što se mene tiče nek im se sruši sve što im je i profitabilno i neprofitabilno a služi im za odbranu njihove bezbednosti. Imaju moj blagoslov da sprovode javašluk koliko hoće ali da im ishod bude isključivo ovakav Smile

Što se više bude rušilo, više će ratova da izazivaju. Onaj klovn im je bio jedini koji nije izazvao ni jedan rat, nije bilo profita pa je morao da ode, ovako ili onako. Ovi nisu ni stupili na vlast a već prete svima redom. Naravno, nisu ni nas zaboravili.

Na zapadu ništa novo Big Grin

A za ovo boldovano, pa znaš kako oni nam samo dođu ko 6. prst na ruci jer smo mi i onako sami sebi dovoljni   Dodgy


RE: Sve i svašta - Sir Oliver - 12-20-2020

Izgleda da truli kapitalizam nema pare da održava Aresibo al Kitajci nemaju probleme sa finansiranjem.
https://www.space.com/china-fast-radio-telescope-open-international-scientists


RE: Sve i svašta - nik - 12-21-2020

Da ne jurim pogodniju grupu, najbolje ovde. Namenjeno ljubiteljima klasične muzike:
Striming servis Primephonic uz promo kod KEEPSTRIVING (sve velika slova) može da se sluša besplatno 2 meseca u
lossless 24-bit FLAC formatu. Na sajtu inače nude 14 dana i kada se promeni IP adresa. Kaže ne treba kreditna kartica.


RE: Sve i svašta - Sir Oliver - 12-21-2020

(12-21-2020, 06:14 PM)nik Wrote: Da ne jurim pogodniju grupu, najbolje ovde. Namenjeno ljubiteljima klasične muzike:
Striming servis Primephonic uz promo kod KEEPSTRIVING (sve velika slova) može da se sluša besplatno 2 meseca u
lossless 24-bit FLAC formatu. Na sajtu inače nude 14 dana i kada se promeni IP adresa. Kaže ne treba kreditna kartica.

Zjeee Niče tebi vorum kliče


Kude sa ukucuje ovaj promokod?
Još kad bi umeo da strimujem na moj Arylic renderer bilo bi  Subi Dubi Aplikacije koje vide Arylic numem da povežem sa Primephonic, Aplikacije koje pušćaju Primephinic ne vide Arylic.


RE: Sve i svašta - nik - 12-21-2020

Nisam 'teo da se registriram dok nisam u maskirani grad, ovde imam limit 20GB na mesec celi saobraćaj a 24-bit brzo apa gigabajtovi. Al' evo, registrovao se i kaže na vr' ekrana imaš 14 dana, izaberi plan. Sledeća strana nudi 24-bit 'Platinum' gde ipak moraš da daš detalje kartice. Ja koristim Visa Virtuon na kojoj nema sredstava dok ne prebacim zarad kupovine pa i ako promašim 2 meseca, nikem ništa, samo me isključu. Elem, na taj stranu ima pored karticu i polje Vaučer i to kad popuniš sa gornji kod, on kaže ne duguješ ništa (0 za plaćanje umesto 799 din mesečno) Čestitao plaćanje od 0 din a kaže procesiranje mož' potraje koji minut. I kaže

[Image: attachment.php?aid=34787]

Sa'će vidimo dalje. Nemam ruter i mrežu ovde tako da može samo direktno sa PC-a na Khadas DAC, ne mogu app na mobilni da probam i podesim.


RE: Sve i svašta - nik - 12-21-2020

Još jedna lepa stvar, pokon. Kaže pozovi prijatelja da proba ('nači da se registruje) i imaćeš 2 meseca besplatno i još $10 gift karticu. Juhu! Ko želi da se prijavi emajl na private poruke pa lanac da pravimo Big Grin