DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 11-27-2019

(11-27-2019, 12:20 AM)gimba Wrote: Sasvim slucajno sam naleteo na jedno zanimljivo resenje koje je meni do sada bilo nepoznato. 

Radi se o kolu pojacala Proton D1200.
Pojacalo Proton D1200 ima buster kolo koje povecava napon na izlazu pre nego sto pojacalo udje u kliping. Na taj nacin pojacalo u kratkim vremenskim intervalima moze da izbaci mnogo vece pikovesnage. Na taj nacin se takodje omogucuje da pojacalo nema ogromne hladnjake ili prejake tranzistore u izlaznom stepenu. Ja do sada nisam znao za to resenje pa cu postaviti ovde shemu i link u kome je sve objasnjeno, mozda ce posluziti drugima. Meni izgleda kao odlicno resenje.

http://www.hifi-classic.net/review/proton-d1200-165.html

ovo je samo H klasa,kako mi se čini...


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 11-27-2019

Jednom davno, živio je sretan i vrijedan Mrav, koji je svakog dana dolazio prvi na posao. Bio je vrijedan. Veseo. Jednom riječju, bio je sretan dok je radio. Pjevušio je vesele pjesmice, a rezultati njegovog rada su bili odlični.

Slušajući pjesmu Mrava, gospodin Stršljen, direktor firme, zaključio da se mrav previše zabavlja a premalo radi, jer nema pravo usmjerenje i šefa koji bi ga kontrolirao.

Zato je zaposlio Bubamaru koja je imala veliko iskustvo sa upravljanjem. Prva briga Bubamare bila je da organizira evidenciju dolazaka i odlazaka mrava na posao (odnosno sa posla). U tu svrhu, uspostavila je sistem prijemnih i odlaznih dokumenata. Sa vremenom, broj dokumenata se povećavao i zbog povećanog volumena posla oko papira morali su zaposliti nekog ko bi pripremao papire i izvještaje.

Zaposlili su Pauka koji je odmah uspostavio sistem arhiviranja i postao je odgovoran i za preuzimanje telefonskih poziva. A mrav? Mrav je i dalje radio kao i prije. Izvještaji koje je dostavljala Bubamara su bili izvanredni. Direktor Stršljen je bio oduševljen izvještajima koje je dobio od Bubamare i uskoro je počeo zahtijevati: usporedne studije sa grafikonima, analize trendova razvoja, itd.



Da bi se zadovoljio direktorov zahtjev, bilo je nužno da se zaposli Hrčak koji bi bio direktna pomoć direktoru. Njemu su odmah kupili novo računalo sa printerom. Sretni i vrijedni mrav je i dalje radio kao i prije. Jedino se požalio da bi mu bilo lakše ako bi imao neko računalo. Nisu mu odobrili. Ovo je bilo prvi put da se Mrav na nešto požalio i direktor Stršljen je odmah shvatio da je potrebno najhitrije reagirati.

Kreirao je novo radno mjesto šefa službe koji bi nadzirao sretnog i vrijednog mrava. Na novo radno mjesto je zaposlio Cvrčka. On je odmah po svom dolasku zamijenio cjelokupni namještaj u svom uredu i na zahtjev dobio ergonomski oblikovanu stolicu i novo računalo sa ravnim, LCD ekranom. Broj računala je narastao i moralo se kupiti i instalirati i mrežni server. Novi šef službe je shvatio da hitno treba pomoćnika (koji je usput bio njegov pomoćnik u prethodnoj firmi). I tako je zaposlio Stjenicu. U isto vrijeme Mrav je postajao sve manje sretan i sve manje produktivan. Opet je tražio računalo. Opet mu nisu odobrili.

Situacija sa Mravom, zabrinula je Cvrčka i on je zaključio da mora naručiti studiju o zadovoljstvu zaposlenih u firmi. Upoznao je sa tim direktora Stršljena koji je shvatio Cvrčkovo objašnjenje i odobrio angažiranje agencije za te potrebe. Skupa studija je napravljena i Cvrčak je počeo primjenjivati predložene motivacijske metode. Svuda je objesio motivacijske plakate. Vodio je Bubamaru, Pauka, Hrčka i Stjenicu na motivacijske treninge u poznata ljetovališta itd… Mrav je i dalje, ali nevoljko, radio. Čitao je motivacijske poruke na plakatima i nikako nije mogao naći nadređene kad su mu trebali. Jednostavno, ili nisu bili tu ili nisu imali vremena za njega. I tako je vrijeme teklo. Direktor Stršljen je i dalje dobivao redovno svoje perfektne izvještaje ali su oni počeli pokazivati da firma nije više tako rentabilna kao prije. To ga je duboko zabrinulo i morao je reagirati. Unajmio je najelitnijeg konsultanta, gospođu Sovu.

Sovin zadatak je bio izvršiti potpunu analizu organizacije i poslovanja firme i predložiti rješenja da bi firma poslovala rentabilno. Nakon tri mjeseca, Gospođa Sova je direktoru predala sljedeći izvještaj: “U firmi je previše zaposlenih!”. Direktor Stršljen je oduševljeno prihvatio stručnu analizu i odmah otpustio: MRAVA.

POUKA 1:

Nikada nemoj biti sretan i vrijedan mrav.
Mnogo se više isplati da si nesposoban i da ne radiš ništa.
Nesposobnima ne trebaju nadzornici.
Ako si usprkos svemu produktivan, nikad ne pokazuj da si veseo kada radiš, jer za to nema opravdanja.
Ako, ipak, na svaki način želiš da si mrav, osnuj svoju firmu i tako nećeš morati raditi za Stršljena, Bubamaru, Pauka, Hrčka, Cvrčka, Stjenicu i Sovu. Ali tada nećeš moći raditi ni kao Mrav. Jer da bi održao firmu moraš se družiti sa stršljenovima, bubamarama, paucima, hrčcima, cvrčcima, stjenicama i sovama.
POUKA 2:

Nažalost, cijela priča je utemeljena na sveučilišnim znanstvenim istraživanjima koja kažu da većina ljudi teži ka parazitskom životu.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 11-28-2019

(11-27-2019, 10:21 AM)pakonja Wrote: Zeznuo sam se u startu i odgledao sam snimak... Pokusajte da pustite ovaj video i samo ga slusajte, zatvorenih ociju... posle ga odgledajte ponovo... Da li ste prvo culi samo BA ili mozda nesto drugacije? Smile

https://www.youtube.com/watch?v=G-lN8vWm3m0&fbclid=IwAR1In52A1MPn6pPHGLQd5NaYeTJbuPS4ILTTEzmiooNeO-uJOzKx3TqX6mk
za mene je bilo sa B... svo vreme...


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 12-08-2019

Lele q q majko  43




RE: Sve i svašta - nik - 12-08-2019

Šta čujete, Laurel ili Yanny? Velika debata je nastala na tviteru itd:




Navodno, mlađe uši čuju više frekvencije i jasno čuju 'Yanny' dok starije uši čuju niže frekvencije i jasno čuju 'Laurel'. Nastavak sledi Smile


RE: Sve i svašta - enaB - 12-08-2019

Ko kaze da cuje Yanny mora da se zeza Confused


RE: Sve i svašta - nik - 12-08-2019

Nači, mator (ko i ja) Smile


RE: Sve i svašta - nik - 12-08-2019

Interesantno je da zaista neki čuju 'Yanny', neku čuju 'Laurel', a neki čuju oba. Ili zavisno od doba dana, jedno ili drugo ili i jedno i drugo.
Dakle, ne radi se o gubitku sluha već je to više audio kognicija i jedna vrsta audio trika za naše uši. Pa nek neko kaže za ABX test da je 'zakon' Smile
Evo narednog snimka:




RE: Sve i svašta - enaB - 12-08-2019

Ili samo "troluju" starije, oni kao nesto cuju drugacijeBig Grin

Posle ovog drugog snimka, kad bolje obratim paznju, cuje se i jedno i drugo, ali kako neko moze da cuje samo izvestaceno "Yanni", a ne normalnim ljudskim glasom izgovoreno "Laurel". Probacu ponovo popodne Big Grin


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-08-2019

Ja nisam čuo yanny već vrlo razgovetno jeaj više puta. Šta to znači ? Huh


RE: Sve i svašta - vojinilic - 12-08-2019

Yanny


RE: Sve i svašta - Leonardo - 12-08-2019

- Neku čuju 'Yanny', neku čuju 'Laurel' -

Poigravanje čulima i mozgovima kroz Sublimirane poruke - https://www.krstarica.com/zabava/zanimljivosti/sublimirane-poruke-fino-stelovanje-mozga/


RE: Sve i svašta - gorankg - 12-20-2019

"Od blata ćete da me pravite" - Sneško


RE: Sve i svašta - Аритон - 12-21-2019

[Image: u5CAka5]


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 12-21-2019

Big Grin 



RE: Sve i svašta - emiSAr - 12-22-2019

[attachment=31706 Wrote:gorankg pid='101056' dateline='1576860731']"Od blata ćete da me pravite" - Sneško

Nije bas neophodno!


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-22-2019

(12-22-2019, 10:58 AM)emiSAr Wrote:
(12-20-2019, 05:52 PM)gorankg Wrote: "Od blata ćete da me pravite" - Sneško

Nije bas neophodno!

Zašto nosi šal na 16 C?


RE: Sve i svašta - emiSAr - 12-22-2019

U modu se ne "petljam"-pitat "dizajnera" Smile
pOz


RE: Sve i svašta - nik - 12-25-2019

[Image: attachment.php?aid=31756]


RE: Sve i svašta - ZASto - 12-25-2019

24

Čuj tri 24