DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - pakonja - 06-28-2019

Moracu da probam na nekom parcetu aluminijuma... Hvala.


RE: Sve i svašta - Vlada021 - 06-29-2019

....imam negde onu plavu foliju fotoosetljivu samo da se skontam jel pozitiv ili negativ, a filmove mogu ovde odradii negde za kopiranje.....


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 06-29-2019

Verovatno znate za ovo ? 
Radi se o toner transferu bez grejanja peglom ili laminatorom , jednostavnom upotrebom onog skidaca laka za nokte "Nail polish remuver" ili ti acetona ...
https://www.youtube.com/watch?v=cVhSCEPINpM

Metod  niisam probao ali cu probati ,  kad se  setim da kupim ovo tj aceton , padalo mi napamet da pokusam sa nitro razredjivacem .

Mozda gresim ali na ovaj nacin bi se lako preneo toner  na npr alu povrsinu bez grejanja .


RE: Sve i svašta - emiSAr - 06-29-2019

@Dackotronic, u kozmetickoj prodavnici trazi skidac laka za nokte. Nekad se koristio cisti aceton, a sada je mjesavina acetona, alkohola, ulja (aloa vere) i jos nekih komponenti.
Sam aceton ili nitrorazrjedjivac ne bi postigao rezultat-razmazao bi toner.-
Ovdje sam postavljao klip gdje Darko Volk S57UUD "mucka" komponente. On kaze da svaki toner zahtjeva drugacije omjere acetona, isopropil alkohola, lanenog ulja.
I ja se spremam da slijedeci projekat koji budem radio, "maznem" od zene skidac laka i probam.-

pOz


RE: Sve i svašta - veselinovic - 06-29-2019

(06-29-2019, 01:08 AM)Vlada021 Wrote: ....imam negde onu plavu foliju fotoosetljivu samo da se skontam jel pozitiv ili negativ, a filmove mogu ovde odradii negde za kopiranje.....

Ta folija je fotonegativ.
E sad, tebi treba da ostane prazno gdje nema slova, pa onda ....
Da ne duzim, kad zelis natpise ( sa tom negativ folijom) odstampas normalna slova.
Kad radis PCB treba da invertujes crno/bijelo- meni najlakse u korelu.
Odstampas na pausu ili na pvc foliji za grafoskope.
Kad nastampas malo naparis acetonom i to je skoro u rangu foto filma.


RE: Sve i svašta - me[R]a - 06-29-2019

(06-29-2019, 10:20 AM)Dackotronic Wrote: Verovatno znate za ovo ? 
Radi se o toner transferu bez grejanja peglom ili laminatorom , jednostavnom upotrebom onog skidaca laka za nokte "Nail polish remuver" ili ti acetona ...
Metod  niisam probao ali cu probati ,  kad se  setim da kupim ovo tj aceton , padalo mi napamet da pokusam sa nitro razredjivacem .

Mozda gresim ali na ovaj nacin bi se lako preneo toner  na npr alu povrsinu bez grejanja .

Taj metod sam ja isprobavao pre godinu dana i radi to dobro. Ja sam radio sa acetonom, onim iz apoteka na kojem pise na njemu za spoljnu upotrebu. Koristio sam samo njega a posle sam isprobavao da pravim one kombinacije sa alkoholom i drugim primesama. Jedino upotrebljiv rezultat sam dobijao samo sa tim acetonom. Mada i sa njim nisu bili isti rezultati sa razlicitim papirima na kojima je bila ostampana PCB najbolje su se pokazali oni iz "bogatijih" raznoraznih magazina...
Mislim da toner transfer za ovo sa aluminijumom ne pije vodu jer mora stampa biti negativ a to podrazumeva velike povrsine crnog sto se retko da preneti u potpunosti. Ovo sa folijom je jednostavnije, kvalitetnije i preciznije.

Gledajuci video bez zvuka nisam uspeo da shvatim za one dve posude sa tecnoscu, koje koristi pre spajanja folije i aluminijuma u jednu stavlja foliju(pretpostavljam da je voda) a u drugu aluminijum. To u cega stavlja aluminijum sta je?

p.s. nisam video post od @veselinovic dok sam pisao moj sad videh ....


RE: Sve i svašta - ZASto - 06-29-2019

Voda mu je u obe posude.
U posudi u koju prvo stavlja Al ostaju eventualne nečistoće tipa prašine,...
Nego, i ostatak aluminijuma mora da bude zaštićen (ofarban, prelepljen selotejpom, ...) da ne bi bio nagrižen.
Pošto mi je stiglo od žutih jedno parče rolnice, uskoro ću da probam foliju, do sada sam radio sa foto oslojenim pločicama, drugari mi odrađuju grafičke filmove Smile


RE: Sve i svašta - Vlada021 - 07-01-2019

(06-29-2019, 01:37 PM)veselinovic Wrote:
(06-29-2019, 01:08 AM)Vlada021 Wrote: ....imam negde onu plavu foliju fotoosetljivu samo da se skontam jel pozitiv ili negativ, a filmove mogu ovde odradii negde za kopiranje.....

Ta folija je fotonegativ.
E sad, tebi treba da ostane prazno gdje nema slova, pa onda ....
Da ne duzim, kad zelis natpise ( sa tom negativ folijom) odstampas normalna slova.
Kad radis PCB treba da invertujes crno/bijelo- meni najlakse u korelu.
Odstampas na pausu ili na pvc foliji za grafoskope.
Kad nastampas malo naparis acetonom i to je skoro u rangu foto filma.
I ja mislim da sam tako pazario, ista kao što ovaj lik ima na youtube-u.... Stoji već 2 godine u crnoj kesi u rolni....


RE: Sve i svašta - 1van - 07-14-2019

Original Apollo 11 Guidance Computer (AGC) source code for the command and lunar modules: https://github.com/chrislgarry/Apollo-11 Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 07-14-2019

Решетка на прозору




RE: Sve i svašta - dejansd - 07-14-2019

^ poceo neko da skida semu ,koje su trandze?


RE: Sve i svašta - 1van - 07-15-2019

A Ukrainian group has been broadcasting signals on a Russian frequency, sending them signals that show up as the Ukraine coat of arms and ...: https://twitter.com/Jake_Hanrahan/status/1149798349748559873


RE: Sve i svašta - pakonja - 07-15-2019

Hahah... odlicno... Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 07-18-2019

[Image: 1492423299_051.jpg]


RE: Sve i svašta - vojinilic - 07-18-2019

(07-18-2019, 07:00 AM)branko tod Wrote: [Image: 1492423299_051.jpg]

A deljenje sa nulom!?


RE: Sve i svašta - Bocko - 07-18-2019

Pošto prvo rešavamo račun u zagradama, onda množenje sa nulom daje jednačinu nula jednako nula...


RE: Sve i svašta - Jevrem - 07-18-2019

ne moze tako da se racuna. 4x0 je isto sto i 0+0+0+0 znaci da ne sabiramo nista prema tome ne moze da se izjednacava


RE: Sve i svašta - ZASto - 07-18-2019

Dokon pop i jariće krsti Big Grin
Pun FB takvih i sličnih gluposti Smile


RE: Sve i svašta - dlalkovic - 07-18-2019

Peti  red je sporan.
"Puta nula" je u ovom slucaju operator koji bilo koju vrednost realnog broja vraca na nulu. Dakle, pogresno je izjednaciti dva bilo koja broja medjusobno.


RE: Sve i svašta - branko tod - 07-18-2019

(07-18-2019, 08:20 AM)ZASto Wrote: Dokon pop i jariće krsti Big Grin
Pun FB takvih i sličnih gluposti Smile

Nemoj tako, pa zar ne vidiš sa čijeg je domena skinuto Smile