DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Zvu - 02-15-2019

(02-14-2019, 08:23 PM)BeliNinja Wrote: Svaka cast onima koji mogu sve.
Ja jos uvek ucim ono od cega zivim. Hobi ce da dodje na red, ali trenutno nije u prioritetu.

Delujete kao opasna ekipa Ninjo. Mislim, gledao ćaletove slike iz mladosti - završio faks i fotografisao se sa kolegama u pogonu DMB-a.

Da sam rođen tada, bio bih dibidus komunjara Big Grin

I sad sam većinom ali bih tada imao još i podstrek okolice Smile


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 02-15-2019

Niste ni svesni koliko je tesko u danasnje vreme napraviti ekipu koja moze da napravi tramvaj ili voz, ili nesto da napravi sto je neko nacrtao Smile
Kada sam bio u Wacker Neuson Linz, ili Siemens Wien, sta mislite koji sluzbeni jezik sam koristio. Na zalost srpski Sad
Nadam se da znate sta hocu da kazem.
E sad dosle svabe kod nas pa nam se smeju sto nesto ne znamo, ili nas pozdravljaju na turskom (bez uvrede), ili im je smesno sto imamo jedan autoput, pa dovode njihove "strucnjake", pa nam daju novu verziju crteza posle 6 meseci, pa nam ne daju medjuverzije crteza.
Samo da dodam jos jedno. Ovoj drzavi je malo falilo da vise niko ne zna nista da napravi osim na kompjuteru.
Ovaj komad smo pravili okruglo 12 smena.
Ovo je srednji deo poda za prvi vagon tramvaja koji ce napraviti Srbija.
Ponosan sam sto sam dobio opekotine ociju i sto sam se posekao na 1000 mesta i sto sada svi pricaju da sam ja to uradio sa ovom ekipom. I jos jedna stvar, dobili smo od svaba informaciju da su slovaci bacili 12 ovakvih komada dok nisu napravili prvi dobar, a ti slovaci prave tenkove za nemce vise od 50 godina. Ja cu sledece nedelje da zapocnem drugi komad, koji ce da se ugradi u drugi vagon Smile


RE: Sve i svašta - Zvu - 02-15-2019

Ti sa kojima si koristio službeni jezik su isto komunjare, kao ja.

Što reče moja profesorka fitohemije "nama ide u prilog samo da nas bude što više, ne obavezno baš u ovoj državi".

No to je skroz balkanski trend, bile zemlje članice EU ili ne. Jedino Slovenija odskače, ovo ostalo su sve razvukli nacionalistički kerovi.


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 02-15-2019

Tacno...


RE: Sve i svašta - Аритон - 02-15-2019

http://ebooks.ien.bg.ac.rs/71/1/va_2014_01.pdf


RE: Sve i svašta - mikikg - 02-16-2019

@BeliNinja
Hehe, a pazi ovo, znas ti kakve ja tek probleme imam, gazdu sam bukvalno trebao da "kloniram" iz 2D u 3D za te neke tu projekte i radim u tom OpenGL, firma ima 100+ zaposlenih developera sirom sveta, pola od njih u Kaliforniji, deo u Kini i niko od njih o tom OpenGL nema pojma Sad Cranjak sto su svi do jednog "čuli na televiziji" za taj OpenGL ali nista vise dalje od toga ...
Niko ne moze da mi pomogne na tom nekom projektu sto radim, sve sam sa^m morao da izbutam/prebutam, 10 knjiga sam kupio da bi samo pohvatao o cemu se tu radi.
Ta prezentacija tu je uradjena u Unity, to je tamo "nesto" sto radi na toj OpenGL grafickoj bilioteci, mnogo "dalji" pristup nego da se direktno "prica" sa OpenGL koji radi na grafickoj kartici.
Dva meseca sam pisao neki tamo program i nisam mogao da vidim rezultat, sve na slepo sam programirao, sve znam sta ima i kako treba ali ga ne vidim jer sam morao da idem redom da resavam deo po deo uzasno slozene slagalice i na kraju je proradilo tj tek mi se pojavila slika pa sam mogao dalje da nastavim da radim ...

Rekoh da sam nov programsi jezik morao da naucim, "OpenGL Shading Language", GLSL i plus Javu sam morao "ponovo" da ucim jer je stigla revizija 8 i 9 koje nemaju blage veze sa onim sto sam ja o Java znao ...




RE: Sve i svašta - mikikg - 02-17-2019

A ovo je tek biser, bas taj code sto sam radio najverovatnije mozda nece da iskoriste i crnjak je u tome sto sam ja iskoristio tamo neku open-source biblioteku, free, covek Marco Hutter pisao, profesor sa ETH Zurich, robotikom se covek bavi, video primer koji sam mu pokazao koje je njegovo resenje ali na Android platformi, odusevio se covek i zamolio me da mu pomognem da to pusti u pogon jer to nije jos resio i pitam tamo iz firme da mi daju makar dozvolu da dam to coveku kome to treba a vi ce te da bacite i znas sta, sta ... kuliraju, nista ne odgovaraju, dva puta sam ih pitao Smile




RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-26-2019

.


RE: Sve i svašta - gimba - 02-26-2019

Jos jedna u kolekciji, direktno iz stamparije. Smile Uskoro cu moci da pratim i vas audio gurue.


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-26-2019

(02-26-2019, 03:32 PM)gimba Wrote: Jos jedna u kolekciji, direktno iz stamparije. Smile Uskoro cu moci da pratim i vas audio gurue.

Gimba, da li si ti to negde otšampao? Koliko košta da se odradi takva knjiga?


RE: Sve i svašta - vojinilic - 02-26-2019

Da ne kacim link. Na google kucajte Small Signal Audio Design PDF i prvi link je ta knjiga.


RE: Sve i svašta - gimba - 02-26-2019

Upravo ovo sto je Vojce rekao. Skinuo sam pdf, a drugar drzi stampariju pa mi on stampa sve sto mi treba. Ne znam cenu jer mi uvek radi dzabe. 
Uradio mi je i "Art of electronics" i mnogo App nota Jim Wiliamsa.... 
Sve zasta nisam imao novac da kupim original ili za sta nisam imao uslove.
Ispadne potpuno isto kao kupljena knjiga sa tvrdim povezom.


RE: Sve i svašta - vojinilic - 02-26-2019

Samo jos da se procita :-)


RE: Sve i svašta - pakonja - 02-26-2019

(02-26-2019, 08:33 PM)vojinilic Wrote: Samo jos da se procita :-)

Lako je procitati... treba sve razumeti... Smile


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 02-26-2019

(02-26-2019, 08:44 PM)pakonja Wrote:
(02-26-2019, 08:33 PM)vojinilic Wrote: Samo jos da se procita :-)

Lako je procitati... treba sve razumeti... Smile

baš zbog toga kažu da valja početi sa Bob Kordelom jer piše "lakšim" jezikom za nas početnike,kažu da je on pravi uvod u pisanje Daglasa. kažu,samo nikako da pročitam a dva puta sam krenuo,došao do "e",rekao "e jbg..." i...td. Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-27-2019

Imam je skinutu, ali mi nije gušt da je čitam na računaru.
Ima još par dobrih knjiga iz te oblasti. A ja kao hoću da
ih upapirim, ali nikako da se setim kada sam po gradu.


RE: Sve i svašta - progster - 02-27-2019

Ja knjige štampam uglavnom kod kuće, i koričim sa mekim koricama i prošivanjem, to koričenje je 150din u Kruševcu, u Beogradu je verovatno malo skuplje. Ko ne može da štampa kod kuće neka preračuna koliko košta štampanje u nekoj kopirnici +150-200din koričenje. Nije lepo kao ovo, ali vrši posao. Smile


RE: Sve i svašta - mikikg - 02-27-2019

Ma knjiga nikad dosta Smile
Moze da se stampa, moze da se gleda digitalno, sve se svodi na isto, bitno je sta u tim knjigama pise i razumeti to a najbitnije je odvojiti vreme i procitati za pocetak, to je jedna knjiga, ima jos toooooooliko divnih knjiga samo za elektroniku i programiranje posto nam je to tema na forumu a gde su ostale nauke ...

Imate sve te knjige da "pronadjete" tu negde po WEB-u, to ne mora da objasnjavam, samo je nezgodno odvojiti vreme da se to procita.
Na primer mene kada neka nova specificna tema interesuje ja to radim tako sto nadjem 10-20 knjiga PDF, sve to snimim na teblet i to ponesem na odmor i lagano pred spavanje citam ... Smile
Tako sam jedne godine savladao DSP procesiranje, sledece godine ARM arhitekturu, pre toga mislim da su bili LLC-ovi, zadnje je bilo oko C/C++ metodologije i paterni programiranja ... Sve moze samo treba ugrabiti pravi trenutak! Wink


RE: Sve i svašta - mikikg - 02-27-2019

Uzgred ako hocete nesto da stampate, ovo je ultra-mega-giga koristan prirucnik!
Tu imate SVE, kolekcija znanja i tips&trics neverovatna, to svako treba da ima po komad kuci na ladici : )




RE: Sve i svašta - mikikg - 02-27-2019

Heheh ^^^ ovo gore je "Autostoperski vodič kroz elektroniku" Big Grin Big Grin Big Grin