DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Makso - 11-30-2018

Ja sam to zamišljao nekako ovako, izgledom:

[Image: DSP4-12-power-amplifier-touch-screen.jpg]
[Image: Palstar-Amplifier.jpg]
[Image: Oppo-2_1.jpg]
I slični ti neki fensi izgledi što je za mene top Big Grin, na toj zadnjoj slici izgleda kako sam ja nešto maštao da se vide ti neki silni parametri. Evo i jedan link kako izgleda komplet kutija.

Pošto bih koristio 4 kanala, onda bih u podešavanjima volio imati potpunu kontrolu nad tim kanalima/izlazima, da svaki mogu zasebno podesiti koliko da bude pojačan a onda na glavni enkoder preko kojeg bi se kontrolisala izlazna snaga, ne znam kako bih to opisao, npr. kada se preko enkodera kontroliše glasnoća, kontrolušu se svi izlazi zajedno ali opet ako je u podešavanjima zadato da se neki kanali ne čuju istom snagom, oni se svi zajedno pojačavaju a opet neki ostaju za neki procenat tiši od ostalih i slično (ako se desi da zvučnici u prostoriji nisu pravilno postavljeni pa da se neki malo priguše) tj. balansovanje izlaza lijevih i desnih i zadnjih lijevih i desnih kao u auto radiju...
Mislim da bih se to moglo prilično dobro napraviti sa Raspberry Pi, ali problem je što ja nisam nikad imao dodira sa RPi-om, i nemam predstavu kako to uraditi sa njim, sa Arduinom bih možda i nešto napravio ali bi se silno vrijeme izgubilo na grafički dizajn ili možda i nebi, ne znam...


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 11-30-2018

"Heej Radojka Radojka,kako si ti mene zaje%ala... Rekla si mi kako je Đuro bogat,ja se udala za njega a on nema za šta pas da ga ujede!"
.
"Nisam ja tebi rekla da je on bogat,nego da ima para više nego pameti..."


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-01-2018

Evo mene u svemu i svačemu sa baš sve i svašta Smile

Došla zima i - , i svi oni koji imaju neku česmu negde izvan kuće znaju šta to znači.
A ljudi se dosetili i napravili frost free česmu sa automatskim dreniranjem ...

[Image: 4EIdV.jpg]

https://www.youtube.com/watch?v=rhOM9yIHiYk&t=213s


RE: Sve i svašta - nik - 12-01-2018

Jednostavna a odlicna zastita.

Nego, i ja radim na jednom interesantnom a kratkom, polucasovnom  projektu ...

Pileca dzigerica, jedno 600 grama. Operes, malo sredis ako je potrebno (odvojis srculenca npr.). Posolis, dodas biljne zacine po volji. Uvaljas dzigu u brasno.
U tiganj nalijes hladno ulje (!) pa fino poredjas dzigu. Izmedju i preko toga uguras na kriske isecen crni luk. Poklopis, stavis na ringlu i tek onda je ukljucis.
Kada se ulje zagrejalo sacekas jedno pet minuta (proveris vizuelno) pa dzigu okrenes da se przi s druge strane. To je spremno za nekih dvadesetak minuta.
Zatim - zna se, tanjir i udri! Prilog po zelji (npr. pire krompir) a i ne mora.

Smile





RE: Sve i svašta - BeliNinja - 12-01-2018

(12-01-2018, 08:38 PM)nik Wrote: Jednostavna a odlicna zastita.

Nego, i ja radim na jednom interesantnom a kratkom, polucasovnom  projektu ...

Pileca dzigerica, jedno 600 grama. Operes, malo sredis ako je potrebno (odvojis srculenca npr.). Posolis, dodas biljne zacine po volji. ......

Smile

Sledeci put samo so premesti na kraj procesa pred samo posluzivanje u tanjir. Tako dziga nece biti suva jer je so nece dehidrirati Wink


RE: Sve i svašta - nik - 12-02-2018

Okej, zapamceno! Ja i nisam narociti kuvar al' moram po neki put i za sporet Big Grin


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 12-02-2018

ljudi,radi li neko u zdravstvu, birou za zaposlenje ili kakvoj drugoj ustanovi da zna šta je obrazac E104?


RE: Sve i svašta - euronymous - 12-02-2018

Aco jel to nešto odavde?

Pod Nemačka za 104 piše "Upit o periodima osiguranja i davanja"


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 12-02-2018

našao sam i ja to na netu,nego: prošli put kad sam se odjavljivao odavde bila je dovoljna odjava sa mesta stanovanja i iz Nemačke uopšte i dokaz o prestanku radnog odnosa(jul mesec). ovaj put mi traže i da im pošaljem taj E104 pa se pitam: ko meni pruža zdravstveno osiguranje u Srbiji pošto ću tamo biti nezaposlen, i gde taj papir da tražim uopšte? verovatno moram na biro za zaposlenje, pa u socijalno - ili samo u socijalno? ako im ne pošaljem taj dokument u roku od 6 meseci biću dužan da im platim svo to vreme zdravstveno osiguranje, naravno po ceni koju oni ovde odrede a to nije ni malo naivno,dapače, kad vide da mogu odrape žestoko! ljudi su plaćali i preko 1000e po mesecu zbog nekih drugih gluposti... ne bi da se vratim kao rob, pa rekoh da pitam je li neko imao iskustva ili zna nekog ko jeste pa da ima neko uputstvo kojim putem da se krene, protiv birokratije Smile


RE: Sve i svašta - euronymous - 12-02-2018

Pretpostavljam da je socijalno prava adresa.
A za zdravstveno kao nezaposleni verovatno preko biroa rada, pa onda imaš ovde besplatno osiguranje dok ne nađeš posao. Valjda...


RE: Sve i svašta - boro62promaja - 12-02-2018

Njemacka sa Srbijom (kao i sa BiH) ima sklopljen ugovor o priznavanju zdravstvenog osiguranja pa trebas u PIO izvaditi potvrdu o putnickom zdravstvenom osiguranju (u BiH je besplatno i vrijedi 3 mjeseca) i to je to.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 12-06-2018

budi brat brate! Smile




RE: Sve i svašta - Makso - 12-06-2018

Da li neko ima iskustva sa ovim PCB-om, jer ja nikako da podesim mach3 da ovo radi? PCB sam direktno priključio na LPT matične ploče, jer nemam kabla, samo skinem onaj lim sa šarafima PCB-a i priključim na matičnu.

[Image: 5-axis-cnc-breakout-board-interface-mach...0x1000.JPG]


RE: Sve i svašta - ZASto - 12-07-2018

Šta te konkretno muči?
To radi i sa MACH3 i sa GRBL Smile


RE: Sve i svašta - andrics - 12-07-2018

Jesi li ukljucio USB kabl?
Ako nisi , nece da radi jer nema napajanje za komponente na toj ploci .


RE: Sve i svašta - Makso - 12-07-2018

Jednostavno ništa se ne dešava. Nemam USB kabla ali sam na konektor zalemio dvije žice i napojio ih sa 5V.


RE: Sve i svašta - ZASto - 12-07-2018

Jesi li konfigurisao Mach3?
Ako jesi, kako?

Prikači .xml koji koristiš da pogledam(o).


RE: Sve i svašta - Makso - 12-07-2018

To me i brine da li sam dobro konfigurisao, gledao sam neke klipove na YT, ali bez uspjeha.?


RE: Sve i svašta - ZASto - 12-07-2018

Prikači .xml fajl !

Nalazi se u direktorijumu c:/Mach3


RE: Sve i svašta - Makso - 12-07-2018

Evo ga, morao sam kompresovati.

.rar   MAKSO.rar (Size: 6,93 KB / Downloads: 3)