DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 09-18-2018

Ουρανούπολη? oh mein Gott.... Smile glücklich! Smile


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 09-18-2018

(nadam se da Google translate radi svoj deo posla... Smile )


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 09-18-2018

nego šta mi se vrzma po glavi od tog nesrećnog slučaja je reč Zorana znanog: "...ko te je kad te je i što te je nateralo da odeš iz svog rodnog kraja. tamo si bio cenjen i poštovan, a ovde si jadan bedan, i upadljivo glup... " auslender sa slabim znanjem jezika...


RE: Sve i svašta - mikikg - 09-21-2018

https://www.youtube.com/watch?v=zttC2x9nMEw


RE: Sve i svašta - Jevrem - 09-21-2018

kad vidim Kuka robote odmah se setim ovog
https://www.youtube.com/watch?v=bAdqazixuRY


RE: Sve i svašta - branko tod - 09-24-2018

Viza koju sam dobio u Uranopolisu
pre nekoliko dana



RE: Sve i svašta - Bocko - 09-24-2018

Lepo, išlo se na Svetu goru!
Koliko znam, svakog dana Svetu goru može posetiti samo 12 "nepravoslavnih" posetilaca Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 09-24-2018

(09-24-2018, 12:19 PM)Bocko Wrote: Lepo, išlo se na Svetu goru!
Koliko znam, svakog dana Svetu goru može posetiti samo 12 "nepravoslavnih" posetilaca Smile

Išlo se, išlo.
Obišao sam dosta za četiri dana na Svetoj gori Atonskoj. Posetio sam Hilandar, Pantelejmon,
Pirg kralja Milutina, Dafni, isposnicu Svetog Save. Ona se nalazi u glavnom gradu Kareji, koja
ima stotinak stanovnika, samo muškaraca. U Kareji se nalazi i Protos, uprava Svete Gore.
Sveta gora je eksteritorijalna od Grčke, i ima svoju zastavu i registracije. Grčka ipak daje pomoć
u kopnenoj i lučkoj policiji, ali su svi brodovi registrovani i u Kareji i imaju Vizantisku zastavu.
Električne mreže nema, već samo solarni paneli i generatori. Život se odvija od zore do mraka.
To je zemlja koja lebdi potpuno vanvremenski između svih bura sveta i naših života. Čovek se
zapita da li je uopšte dostojan da hoda po toj zemlji ...

Dnevno je dozvoljeno dođe 120 ljudi pravoslavne vere i 12 ljudi drugih veroispovesti, mada nisam
baš potpuno siguran za te brojeve. Obična viza se dobija samo na četiri dana.


RE: Sve i svašta - TDA - 09-25-2018

https://www.youtube.com/watch?v=Tut_4rfq6FA


RE: Sve i svašta - mikikg - 09-26-2018

Imao sam priliku da se poigram sa Behringer X Air X18 digital mixer, joooj kako je ovo pismena sprava!
Moze da se poveze preko USB, LAN ili WiFi sa svojim Access Point, podigne se aplikacija za Android ili PC i sve je tu, sve radi u realnom vremenu, ima rutiranje sa sub grupama, send/AUX, 16+2 kanala koja mogu da se snimaju pojedinacno, parametricki EQ, Real Time Analizer, copressor, delay, reverb, ma sta nema ... 
Pravi mixer, za live i studio recording, sve ima u sebi samo nema dugmice, ima jedan jedini potencimetar samo za volume slusalica Smile

https://www.musictribe.com/Categories/Behringer/Mixers/Digital/X18/p/P0AWZ




RE: Sve i svašta - branko tod - 09-27-2018

„Pijem si kafu i čitujem novine, kad ono naslov sas velička slova: ENGLEZI PROGLASILI YUGO ZA NAJGORI AUTO NA SVETU!“ u obrazloženje se vika da je to zatoj sto caj u petu brzinu ne moz’ pijev u yugo a da se ne prosipuje!.
Mislim si, pa naravno da ce ga prosipujes, kad si razmazen i nesposoban, majke ti ga na*ijem engleske! Kuj moj pijes čaj, sto ne pijes kafu ko sav ostali normalan i horzontalan svet? Nas bre covek u yugo moz’ pije, jede, brija se, kupa deca, je*e i svasta jos nesto, jer smo mi smo si nebeski narod, a vi ste jenkijevska jalna.
Eve sve sto moz’ uradis u jugo a ne moz u drugi kola:
-U nijedna druga kola ne moz’ strpas zenu, dva deteta i krmacu i da svi imate dovoljno mesta da se ne posvadjate, a ni da se opustite
-Moz’ da mu iseces krov testerom i dimas kabriolet za 200€
-Mozes da napravis ruke, ramena, biceps i triceps, jer servo je za pi*kice,
-Nemas problem sa bojom, jer Yugo je crven! Ako ga uvati rđa, nema sekiracija jer i rđa je crvena pa se neće ni primeti.
-Kuj je jos videja da se s Bemve ide na slavu u Vlasotince? Ku* moj će bemve da prodje kroz oni putevi sto nam jos od turci ostadose. ima se iskrsi ko arnjevi od traktor .
-Ako zabravis kude si ga parkiraja, sednes si u prvi yugo sto vidis, turis kljuc i vozis. A i gazda od t’j yugo se nece ljuti, moz te i blagosilja.nema niko sekiraciju ako mu ukradnu Yugo. I ako ti ukradnu isto tako. Uvek je tu drug Yugo kojeg mozes i ti da ukradnes od nekog. Ako neko i prijavi Yugo, policija na to ne obrlaća paznju ič. Će sad oni da se zamajaju zbog jednog ukradenog Yuga, ma idi begaj.
-Pojas za spasavanje te fiksira za sediste, tako da prilikom sudara je veca verovatnoca dizletis sa sve sediste kroz soferku. To ima samo na yugo i moderni mlazni i mamlazni avijoni.
-Mala je razlika izmedju obicne i sportske varijante yuga, sportska ima tenisku lopticu na kuku pozadi
-Peres ga sam s kišu.
-Brus Vilis je u onaj film seja u njega rekaja ,,JIPIKAJE“ što na naš mu u prevod znači. me sad gi naje*aste“, i uzme si i potepaja teroristi, a da je bio u neka druga kola ku* moj bi ih potepaja.
-K’d je*es u yugo onda si je*ac, a kad je*es u mercedesa onda si sponzor
-mobilni ti skuplji od kola
-Moz da mu povecas vrednos k’d oces za duplo! Sipnes mu gorivo do vr’ rezeorvar
-Kvacilo je samo formalnos!
-Žmogavci ti i ne trebaju. Otvoriš si prozor, proturis si ruku daš znak i epo si skrenes..
-Ima rezer’ni delovi vise nego osnovni
K’d vozis yugo levom trakom 90km/h na nov auto-put poje*ujes gastarabajteri, švabe i Turci, s mercedesi i ostali besni kola.
Milicija te nikad u Yugo ne zaustavlja zbog prebrze voznje. Moj komsija milicajac Mile se vika, triespet godina je radijo u miliciju, beja je saobracajac i niked neje video da Yugo ide brze od pedeset na sat. kaze da je video neki Yugo da prekorači brzinu od šesdeset, on bi ga častio. e onda su upravo zbog Yuga i smanjili brzinu na gracku vožnju, pa sg Yugo lako mož se za*ebe, pa da dobije kaznu.
Milicija te jedino zaustavi ako ti ispadne tocak ispred nji, inace si u stelt mod
Kad polozis na golfa peticu numes da udjes na kruzni tok, kad polozis na yugo odma dobijes dozvolu za B, C, D, E i malokalibarski pistolj!
I onda ce dodju tamo neka lajna engleska pa će oni Yugo da proglašavu za najgori auto na svet, majke im ga sponabutkam, kad se dobro znaje da mi nesmo ko ostali svet“
Saša Stanković

[Image: image007.jpg]


RE: Sve i svašta - gorankg - 09-27-2018

Slab je ovaj poznavalac Yuga!
Na sportskoj varijanti kuka ima lopticu od sladoleda.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 09-27-2018

yugo je tad bio kakav jeste bio-mada u istom "45" imadoh neka poprilično dobra vremena kojih se sećam radije nego mnogo toga iza... tad je "ono"...bilo daleko slađe nego mnogo toga iza,i po daleko većoj ceni. nekad je bio - život, nakon toga smo... tu gde smo.


RE: Sve i svašta - dejansd - 09-27-2018

(09-27-2018, 06:15 PM)gorankg Wrote: Slab je ovaj poznavalac Yuga!
Na sportskoj varijanti kuka ima lopticu od sladoleda.

Izvini ,ali misilim da si ti pobrkao modele taj s lopticu od sladoleda je izletnicki model. Ja nisam bio te srece da imam juga . Imao sam zastavu 128 bez kuku.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 09-27-2018

ko je tad imao ikakav auto i nešto malo više novca uz sebe bio je na mnogim mestima dobre muzike. istovremeno su bili koncerti red hot čili pepers,exit, rolling stones... chemical brothers... sve u mesec dana,za samo promenu tarife u 064 mreži... a bilo posla para i vremena,da se ne spominje volje... Kako bi rekao Rambo Amadeus na nekom od svojih koncerata :"...a vidi nas sad.. " kako se sećamo svega toga od "onomad"... bio ukratko jako dobar taj jugo 45,dobra vremena Bato...


RE: Sve i svašta - gorankg - 09-28-2018

Self Solving Rubik's Cube


https://www.youtube.com/watch?v=xCoH2AORcEQ


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 09-29-2018

@Braca
Lepa ti ova Svajcarska nema sta Big Grin

Jezero Lugano danas oko 12:00, oko 24°C, vreme prelepo. Cujem da je u Kg 'ladnjikavo...


RE: Sve i svašta - Želja - 10-01-2018

Malopre na radiu S :
Majstore, doneo sam TV ima ton a nema slike - šta može da bude ?
Majstor odgovara : Može da bude radio 24 24 24


RE: Sve i svašta - gorankg - 10-01-2018

(09-29-2018, 08:32 PM)BeliNinja Wrote: @Braca
Lepa ti ova Svajcarska nema sta Big Grin

Jezero Lugano danas oko 12:00, oko 24°C, vreme prelepo. Cujem da je u Kg 'ladnjikavo...

Ladnjikavo, al' standard!


RE: Sve i svašta - Braca - 10-01-2018

(09-29-2018, 08:32 PM)BeliNinja Wrote: @Braca
Lepa ti ova Svajcarska nema sta Big Grin
Jezero Lugano danas oko 12:00, oko 24°C, vreme prelepo. Cujem da je u Kg 'ladnjikavo...
Bog dao, a ljudi ne daju da se kvari.
Jel' ti tamo širiš turizam ili učiš zavarivanje? Big Grin

Pozdrav i prijatan boravak