DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Braca - 08-19-2018

Kad smo kod torti, evo nečeg iz naše prodične manufakture...
Prve dve slike: svadbena torta na temu srednjeg veka, mladenci izvajani kao Robin Hud i njegova dama, a likovi uradjeni prema njihovim fotografijama.
Treća slika: rodjendanska torta sa temom seosko dvorište.
Sve figure rukom vajane i sve je jestivo.

Na žalost, nema recepata - sve se radi iz glave.
Da ne dodje do nesporazuma, ja sam tu samo logističar i degustator poluproizvoda Big Grin .

Pozdrav



RE: Sve i svašta - Braca - 08-19-2018

Zaboravih...
Jedan član foruma će se prepoznati u ovoj grupi Big Grin .



RE: Sve i svašta - elektropionir - 08-19-2018

Detalji su nevjerovatni. Vidi se drveni pattern na vratima stale, i na putokazima. bijele pjege na macku... Ovo je pravio neki perfekcionista... Fantasticno.


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 08-19-2018

(08-19-2018, 08:06 PM)Braca Wrote: Zaboravih...
Jedan član foruma će se prepoznati u ovoj grupi Big Grin .

Big Grin Big Grin


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-19-2018

Mislim da to pravi Bracina bolja polovina.


RE: Sve i svašta - Braca - 08-19-2018

(08-19-2018, 09:14 PM)branko tod Wrote: Mislim da to pravi Bracina bolja polovina.
Odgovor je tačan Smile .
Koad mašinaca mora svaki detalj da bude na mestu.


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-19-2018

(08-19-2018, 09:59 PM)Braca Wrote: Odgovor je tačan Smile .
Koad mašinaca mora svaki detalj da bude na mestu.
To misliš da na kraju detalj upada u tibu Wink


RE: Sve i svašta - mikikg - 08-20-2018

3d printeri za kuce
https://innovationcloud.com/blog/3d-printing-innovation-breaks-the-rules-of-traditional-building/?vis=ln2606

Ovde ima detaljno sa slikama kako su odradili jednu za 24h sa kalkulacijom troskova!
http://apis-cor.com/en/about/news/first-house

http://apis-cor.com/files/ApisCor_presentation_en.pdf


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-21-2018

Miki, ništa to ne valja!


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 08-21-2018

Ja bih se odmah predbilježio da mi isprintaju jednu radionu od nekih 40-50m^2, ne treba mi pola toga što je nabrojano u cijeniku tako da bi cijena bila još i manja. Samo problem je što bi kod nas na balkanu to došlo barem 3-4 puta skuplje nego što je u onom njihovom cijeniku...

Malo šalu na stranu, baš me zanima koliki je vijek trajanja tako isprintane kuće. Nekako sam malo skeptičan da taj beton ne bi počeo pucati po "šavovima" u neko dogledno vrijeme.


RE: Sve i svašta - Želja - 08-21-2018

Otprilike kao kad se uporedi vreme trajanja rigips tabli i malterisanog zida ...


RE: Sve i svašta - Bocko - 08-21-2018

Kažu tamo oko 175 godina trajnost... Smile


RE: Sve i svašta - ZASto - 08-21-2018

Jooj, kada bi znao kakve sve aditive ima Sika Smile ne bi pitao za trajnost.
Sigurno će da te nadživi, a i koju generaciju posle tebe.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 08-21-2018

(08-21-2018, 04:37 PM)Želja Wrote: Otprilike kao kad se uporedi vreme trajanja rigips tabli i malterisanog zida ...

k-khmmm,ne diraj mi bivšu i buduću profesiju... Smile pristojno (čak ne ni skroz profesionalno i sa svim ori-đi-đi materijalima) rigips može da živi i nadživi mnoge od nas. ništa nije večno,pa tako ni malter u istim uslovima kao i rigips(vlaga je najkritičniji element), znam uzročno-posledično iz iskustva sa jednim i drugim.


RE: Sve i svašta - dejansd - 08-21-2018

Rigips i malter su kod mene u novoj kuci taman na 50/50 onako bas dobro za test.


RE: Sve i svašta - mikikg - 08-22-2018

Materijale ce da usavrsavaju, u tome i jeste caka, sve je to odavno poznato samo nisu imali zgodne materijale za stampu, sad sa nano i polimer i fiber materijalima to se priblizava tvrdoci Macolinih Wolfram elektroda kad se osusi : )
Salim se malo ali nije to ni tako daleko, ovo je prva kuca (slucajno naleteo) i tek ce da se tu razradjuju razne kombinacije za materijale, moze ljudi da taj robot i cigle slaze ako hocete samo sigurno da im to nije cilj Smile

Ovde je odradjeno sjajno inzenjersko resenje sa jednom osom na kojoj stoji ceo printer a ne kao sto smo nesto mi komentarisali i upravo to oni i hteli da izbegnu da se oslanja na 4 stuba i tako su "pobedili", ima jedna "rupica" kroz koju se provlaci struja i crevo koja se na kraju zatvori i to je to.


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-22-2018

(08-22-2018, 08:12 AM)mikikg Wrote: Ovde je odradjeno sjajno inzenjersko resenje sa jednom osom na kojoj stoji ceo printer a ne kao sto smo nesto mi komentarisali i upravo to oni i hteli da izbegnu da se oslanja na 4 stuba i tako su "pobedili", ima jedna "rupica" kroz koju se provlaci struja i crevo koja se na kraju zatvori i to je to.

Da si pažljivo pročitao ono što sam ja napisao na temi koju ste ekspresno torpedovali,
video bi da sam ja za mobilnu varijantu predlagao baš takvo rešenje sa centralnom
rotacionom stanicom i konzolnom rukom.


RE: Sve i svašta - mikikg - 08-22-2018

(08-22-2018, 08:44 AM)branko tod Wrote:
(08-22-2018, 08:12 AM)mikikg Wrote: Ovde je odradjeno sjajno inzenjersko resenje sa jednom osom na kojoj stoji ceo printer a ne kao sto smo nesto mi komentarisali i upravo to oni i hteli da izbegnu da se oslanja na 4 stuba i tako su "pobedili", ima jedna "rupica" kroz koju se provlaci struja i crevo koja se na kraju zatvori i to je to.

Da si pažljivo pročitao ono što sam ja napisao na temi koju ste ekspresno torpedovali,
video bi da sam ja za mobilnu varijantu predlagao baš takvo rešenje sa centralnom
rotacionom stanicom i konzolnom rukom.

Promaklo mi je to ... Ne stizem sve da ispratim, na ovo sam slucajno naleteo pa sam zato postavio linkove.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 08-22-2018

dok sam čitao tu temu tražio sam po YouTube i našao da su i Rusi uradili prvu kuću printerom, kad budem mogao potražiću pa postaviti u tamo temi, mada i nije bitno koja je prva - i Rusi su radili sa printerom na jednoj osovini tj tački oslonca.
Usput,video sam i ovo što miki kaže - robot koji slaže cigle tj blokove... odosmo polako građevinci na biro jedan po jedan... Sad


RE: Sve i svašta - ZASto - 08-22-2018

Pa i Miki je postavio link prema rujama. apis-cor