DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - TDA - 06-15-2018

Ekstra!


RE: Sve i svašta - ronovar - 06-15-2018

Svaka čast kinezima...ovo je bas profi fabrika...valjda cemo docekati jednog dana da kupimo u ducanu za par stotina € PCB maker...koji ce imati sve to u sebi moci raditi PCB max velicine 300x300mm....posto vec ima za kupiti 3D printera zanima me bas zasto kinezi nisu napravili PCB Making Machine i stavilio u prodaju? Nesto kao npr dodjes u ducan i kupis laserski printer..platis 100€ dodjes doma stavis papir i printaj...tako bi mogli i sa PCB Making Machine...na malim PCB su jeftini ali na vecim PCB ima da te oderu..evo dovrsavam precrtavanje jednog PCB koji ima glavni PCB velicine 100x180mm, drugi pcb koji je driverska plocica 156x35,60mm i mali emiter res plocice velicine 25,40x12,70mm (cca 10komada)...i cijena koju su mi lupili je malo manje od $100 + shipping sto je previse....


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 06-17-2018

Da neotvaram novu temu, treba mi sema od ovog pojacala HOHNER Reverb 50C  ujedno me interesuje dali mozda neko ima komad dva tranzistora 2SA1490 Sanken na prodaju , vidim da ih ima u Proelektroniku al cisto sumnjam da su original.


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-23-2018

Da li ima nekoga ovde iz Petrovca na Mlavi? Treba mi jedna usluga...


RE: Sve i svašta - Macola - 06-23-2018

Da li neko poseduje 3D štampač za neku kutiju, veličine 200x150x70?

Valjalo bi da bude na relaciji Užice, Čačak, Kragujevac.


RE: Sve i svašta - gimba - 06-23-2018

(06-23-2018, 12:36 PM)Macola Wrote: Da li neko poseduje 3D štampač za neku kutiju, veličine 200x150x70?

Valjalo bi da bude na relaciji Užice, Čačak, Kragujevac.

Imam ja, zaboravio si. Salji na mail sta ti treba.


RE: Sve i svašta - Macola - 06-23-2018

Hvala Gimba, Zaboravio sam.

Javljam se...


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-25-2018

https://www.youtube.com/watch?v=n9i6DuUxfts


RE: Sve i svašta - pavla - 06-25-2018

https://www.youtube.com/watch?v=DIILDg2d3Yk&t=409s

zanimljivo...


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-27-2018

Stari dobri Linear Technologies je sada deo Analog Devices, nema vise linear.com, samo analog.com ; )
http://www.analog.com/en/products/landing-pages/001/power-by-linear.html


RE: Sve i svašta - Macola - 06-27-2018

To je se dogodilo još prošle godine i verovatno će da "ubiju" dosta dobrih stvari od LT, kao što je Texas "ubio" dosta dobrih stvari od National.

Nervira me to što skoro uvek, kod takvih kupoprodaja, bude žrtvovano nekih stvarno sjajnih proizvoda od bivših firmi.


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-27-2018

Promakla mi je ta vest, stigao mi onaj njihov casapis i vidim Analog devices logo ... Sta ce to tu, pogledam online i sve mi jasno ...


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-27-2018

Sa tim svim komponentama koje dolaze i odlaze, pa valjda smo se navikli na to, zasto da se nerviramo, pa bilo i dobrih lampi, dobrih tranzistora, dobrih integralaca pa ih nema vise, sta da se radi drugo osim da se prilagodimo situaciji jer druge nema : )

Potpuno isti slucaj opet u software-u, to je isto kao kada ti tamo po nekim bibliotekama pise "deprecated" i ti kada prevodis program stoji tu to crveno ispisano ali ti radi program sve dok ne dodje updejt OS-a gde kazu e te funkcije vise nema, ti pokrenes program on zaglavi tu pa eto ti slikaj se, sto nisi popravljao kada su tu poruku prikazali jos pre X meseci ... Uzmes da resavas to "deprecated" i onda tek vidis u kakvom si zaglupu i dok to ne resis ne moze dalje ... : )


RE: Sve i svašta - ZASto - 06-28-2018

Iz razloga "deprecated" funkcija, ne treba se oslanjati na funkcije OS-a. M$ je preterano razmazio programere svojim runtime-ovima i .NET-om tako da sada za aplikacijicu pokipljenu sa interneta od svojih nekoliko stotina Kb mora da se i doinstalira još dodatnih kojih stotinak Mb Big Grin
Slično je i kod mikrokontrolera. Imamo biblioteke sa gotovim funkcijama pa vi izvol'te.
Bloatware-a ima na sve strane.
Delphi (Pascal) napravi sve što mu treba i strpa u jedan .exe i sve to radi bez oslanjanja na kojekakve specijalne funkcije samog OS-a.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 07-05-2018

In 1986, Peter Davies was on holiday in Kenya after graduating from Louisiana State University .
On a hike through the bush, he came across a young bull elephant standing with one leg raised in the air. The elephant seemed distressed, so Peter approached it very carefully. He got down on one knee, inspected the elephants foot, and found a large piece of wood deeply embedded in it. As carefully and as gently as he could, Peter worked the wood out with his knife, after which the elephant gingerly put down its foot.
The elephant turned to face the man and with a rather curious look on its face, stared at him for several tense moments. Peter stood frozen, thinking of nothing else but being trampled. Eventually the elephant trumpeted loudly, turned and walked away. Peter never forgot that elephant or the events of that day.
Twenty years later, Peter was walking through the Chicago Zoo with his teenaged son. As they approached the elephant enclosure, one of the creatures turned and walked over to near where Peter and his son Cameron were standing. The large bull elephant stared at Peter, lifted its front foot off the ground, then put it down. The elephant did that several times then trumpeted loudly, all the while staring at the man.
Remembering the encounter in 1986, Peter could not help wondering if this was the same elephant. Peter summoned up his courage, climbed over the railing and made his way into the enclosure. He walked right up to the elephant and stared back in wonder. The elephant trumpeted again, wrapped its trunk around one of Peter legs and slammed him against the railing, killing him instantly.
Probably wasn't the same fucking elephant.
This is for everyone who sends me those heart-warming bullshit stories.


RE: Sve i svašta - mikikg - 07-06-2018

U Kragujevcu u okviru Biznis Inovacionog Centra (BIC) pocela sa radom letnja radionica za klince sa krajnje zanimljivim programom rada, programiranje Android aplikacija (za robotiku nije bilo dovoljno interesovanja), cera izrazila zelju da ide na tu radionicu i evo sta napravila posle drugog casa, gotova APK samo da se instalira na telefon Smile

[Image: attachment.php?aid=26977]


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 07-06-2018

bravo,svaka čast!


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 07-06-2018

Znaci odgovoran si za konkurenciju Big Grin


RE: Sve i svašta - mikikg - 07-06-2018

Za koju godinu ima da ma hakuje samo tako, nadrlja sam Smile


RE: Sve i svašta - TDA - 07-06-2018

Bravo!