DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - gorankg - 06-09-2018

Imam 16 komada TL311. Nekima su pinovi polomljeni ali mogu da se nastave lemljenjem. Ako nekom treba, nek se javi.


RE: Sve i svašta - 1van - 06-09-2018

Hvala momci, za sada ne pravim nista jos uvek smisljam. Treba da bude poklon i ne treba da bude posebno funkcionalan vec lep i zanimljiv.
Recimo da je za osobu koja je vise umetnicki nastrojena Big Grin Kada smislim, javicu se.


RE: Sve i svašta - TDA - 06-09-2018

https://www.ebay.com/itm/Nixie-Tubes-Clock-with-4-pieces-IN-14-tubes-with-RGB-backlight-Alarm-and-Chimes/173356947710?hash=item285ce118fe:g:uawAAOSw32lYpLwT


RE: Sve i svašta - tesla017 - 06-09-2018

Cim mene nema odma tu neke travkepobrljavke rostilji i slicno.

Evo nixie clock sa elektronika.ba


RE: Sve i svašta - vladd - 06-09-2018

Jesvala, kakav sos za rostilj?
Ako rostilju treba sos, odma baciti kerovima..ili mackama, po zelji..Smile


RE: Sve i svašta - TDA - 06-09-2018

Big Grin


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-09-2018

Hahahaha... napravih ja bas danas neki sos i zena bas rece slicno... kaze da ne oseca ukus rostilja vec samo sos Smile dal uzela piletinu ili svinjetinu isto joj... Smile A i u pravu je... dizem ruke od toga... Smile samk marinada i cao... Smile nikakvi sosevi... Smile


RE: Sve i svašta - tesla017 - 06-10-2018

Прoбaј Мaкедoнски мaлиџaнo сoс ?
((Bolji efekat ima napisan cirilicom))
?


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-10-2018

na roštiljsko meso samo so... sosevi i salate nakon što se ispeče. i tako godinama Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-10-2018

(06-10-2018, 06:07 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: na roštiljsko meso samo so... sosevi i salate nakon što se ispeče. i tako godinama Smile

Ovaj sos zvani špricer ide odlično uz roštilj
[Image: Apfelschorle.jpg]


RE: Sve i svašta - emiSAr - 06-10-2018

Ta tekucina se strucno zove rastvarac ili razrjedjivac -razredjivac Smile


RE: Sve i svašta - nik - 06-10-2018

Da ja znalce pitam: koliki je induktivitet kalema zice PP/L 3x1.5mm2 L=50m, d1=5cm d2=17cm 12 slojeva Big Grin

Nije to stvarno pitanje nego evo kako sam osmislio i napravio (jos ne dovrseno!) motalicu za strujni kabl:
Elementi:
1. Plasticni kalem od lanaca na metar
2. Gumirani utikac / uticnica
3. Nesto cevi, sta se nadje po kuci
4. Strujni kabl. Ovde namotan PP/L 3x1,5mm 50 metara
5. izrada rucica ili nekog okvira za prenos kalema

U gvozdjarskoj radnji ili bolje opremljenoj poljo apoteci zamolite prodavca da ne baci plasticni kalem kad prodaju lanac na njemu. Zavisno od dimenzija lanca moze trebati a mozda i ne produzavanje njegove osovine. Kod mene je kalem bio od tankog lanca pa sam dodao plasticnu cev manjeg te alu cev veceg precnika uz nekakvu ispunu da se cevke fino uklope sa precnikom cevi kalema (fi = ~5cm) i osigurati cvrstocu kalema lepljenjem ili drugim metodama. Kod mene je posluzila jaka srebrna traka (s.o.s. ili 'duck tape'). Ostalo je jasno sa slika Smile




RE: Sve i svašta - vladd - 06-10-2018

Da nije malo, da ne kazem strujno ogranicavajuce, 1,5 kvadrat za 50m?
Inace je lepo.
Za traku, mislis na "kidnaperku" Smile


RE: Sve i svašta - nik - 06-10-2018

Motalica namenjena za manje potrosace, pre svega za motorne makaze za zivu ogradu, eventualno manju rucnu busilicu za popravke po dvoristu, krovu itd. Da, 'kidnaperka', to mi bilo pri ruci Smile


RE: Sve i svašta - Makso - 06-10-2018

Super rešenje @nik, moj stari nekada kad je radio instalacije po kućama, hilti se odma rastavlja i stavlja se na nju dugački kabal bar 4m min. a motalicu je pravio od kotura sa usisivača, zgodna malecka lagana, a dovoljno kabla ima, čak ima i automatizovano motanje preko one lisnate opruge... Smile


RE: Sve i svašta - ronovar - 06-10-2018

Htio sam pitati dali se sto radi po pitanju Borinih projekata? Negdje u temi sam procitao prije par mj da se radi nova web stranica, pa me zanima dokuda se stiglo. Bilo bi steta da Borini projekti odu u zaborav jer ima ih poprilicno puno i u cast Bori mislim da bi bilo super otvoriti temu "Bora Jagodic - Audio Projekti" gdje bi svi postavljali schemu, pcb i montaznu shemu elemenata onako kako je Bora slao godinama svima koju su isli graditi audio pojacala. Time bi to bilo u cast Bori, a i nove generacije bi mogle lakse do filova i zainteresiranosti za DIY audio pojačivače kao i sklopljen funkcionalan uredjaj...ovo je prijedlog pa eto sto clanovi foruma misle o tome?


RE: Sve i svašta - samuki - 06-10-2018

Ima stari sajt jos u uvijek

http://bas.elitesecurity.org/indexV.html


RE: Sve i svašta - ronovar - 06-10-2018

Znam za stari sajt..ali ima tu vise projekata kojih nema na sajtu...pa sam mislio da sve na ovom forumu u jednoj temi postavimo filove..biti ce sve na jednom mjestu...jer ima sigurno jedno 20-tak projekata koje sam vidio na raznim forumima a nema ih na sajtu...

Evo nekih:

1. BRAVURA
2. BYTHOS
3. CADENCE
4. CALOR GOLD
5. CALOR-HT
6. CROSER
7. DOGC-H
8. DOGC-MK3
9. FLATBT
10. GAMMA-400
11. GOLIATH
12. HIRAGA-MK2
13. IOTA-CD
14. KAPPA2
15. LAMBDA
16. TECHNO
17. MODUS-M
18. SIGMA
19. LEACH 4.5
20. LEGEND
21. LEGEND STAGE MASTER
22. SIGE
23. STACCATO HEADPHONE AMPLIFIER
24. STANDARD
25. STUDIO / STUDIO-SE
26. STYX
27. TALISMAN AG
28. TECTON MK2
29. THETA
30. T-REFERENCE
31. TTRACK2
32. VIVACE
33. UNIPSU
34. REGPSU
35. OMNIPROT

itd itd...dakle ovo sam nasao na raznim forumima nazive pojacala i psu, preampova itd...i mislim da ih ima vise i da zasluzuju vise paznje za izradu...


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-10-2018

Da li je iko napravio Borin Calor Gold?


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-11-2018