DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - 1van - 06-05-2018

Za vegeterijansku verziju koristim nesto ovako: Maslinovo ulje, senf (manje vise glavni sastojak), origano, kurkuma, so, cili, persun i malo secera ako volis da bude sladje Smile Dobro izmesas stavis da odstoji na sobnoj temp sat vremena (da bi zacini bili mekani posebno origano) i posle ohladis ili ostavis tako.

Skorije sam poceo u ovu smesu da dodajem i sitno seckani celer.


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-05-2018

Hehehe... Hvala na receptu ali ja ga necu koristiti... ja bas i nisam za vegeterijansku varijantu ali nikad se ne zna... Smile

Sada mi treba za mesnu varijantu jer mi je klinac mesozder isto kao i ja.... a trazi mi vec 2 nedelje da mu pravim rostilj tako da sam resio da ga iznenadim samo da nadjem neki dobar recept za rostilj sos.


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-05-2018

(06-05-2018, 01:00 PM)pakonja Wrote: Ima li nekoga ovde ko voli da pravi rostilj? Interesuje me da li je neko voljan da podeli recept za proveren rostilj sos pa ako neko ima proverenu kombinaciju neka pise... Smile

Pakonja, evo sosa
http://media.beerstore.rs/2017/12/krigla.jpg


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-05-2018

Hmm... taj sos je proveren za razanj.... al za rostilj ga nisam koristio nikada.... Smile


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-05-2018

Rostiljski sos ili tkz "marinada" se vrlo prosto pravi : )
Malo devicanskog maslinovog ulja, origano, domaci neprskani limun i moze recimo Zacin C ili tako neki "slani mix".
Sa tim se premazuje rostilj dok se okrece na zaru, ne treba posle ni soliti, to je taman.
Preporucljivo je da se meso marinira nekoliko sati pre pecenja da bi malo upio taj sos.


RE: Sve i svašta - pavla - 06-06-2018

Društvo, imam sutra kontrolni iz fizike, pa uzeo da vežbam danas, može pomoć oko ovog zadatka (488) hvala unapred(PROBLEM REŠEN, HVALA SVAKAKO)


RE: Sve i svašta - TDA - 06-06-2018

Mali, ne zabušavaj!
Nismo ti mi Dečje Sveznenje! Tongue


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-06-2018

Ja se bojim takvih pitanja jer ce kroz koju godinu moj klinac slicna pitanja da postavlja a ja sve zaboravio... Smile


RE: Sve i svašta - Macola - 06-06-2018

(06-06-2018, 06:54 PM)pakonja Wrote: Ja se bojim takvih pitanja jer ce kroz koju godinu moj klinac slicna pitanja da postavlja a ja sve zaboravio... Smile

Pecaju otac i petogodišnji sin na nekoj reci i u jednom momentu prođe, putem pored, jedna plavuša, prava seks bomba.
Kako dobra p**** reče otac onako za sebe.
Šta si to rekao tata?
Rekao sam dobra ptica sine.
A jel imaju ptice kljunić?
Imaju sine.
A jel imaju ptice krilca?
Imaju sine.
A jel imaju ptice nožice?
Imaju sine.
A jel imaju ptice dečicu?
Imaju sine.
A jel dečica imaju kljunić?

Ma rekao sam p****! Pi*da ti materina!


RE: Sve i svašta - pakonja - 06-06-2018

Hahahahhahahha... Macola do suza si me nasmejao... Smile


RE: Sve i svašta - 1van - 06-08-2018

Zanimljivo dizajnirana komponenta TIL311 HEXDECIMAL DISPLAY WITH LOGIC


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-08-2018

Ivane, to su prilično matori displeji (> 30 god) koji su se koristili uglavnom u visoko profesionalnim
ueđajima. Recimo vojska, avijacija ...


RE: Sve i svašta - 1van - 06-08-2018

Nisam to znao, hvala. Video sam malopre na twitteru neki projekat sa njima.
Da li znate za jos neke providne, fluroscentne i slicne zanimljive komponente? Big Grin


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-08-2018

Ima lepih zelenih fluorscentnih displeja od starih flipera. Šta hoćeš da radiš sa njima?


RE: Sve i svašta - emiSAr - 06-08-2018

Ovih imam: TTL
pOz


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-08-2018

Direktno na 7490 Smile


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-08-2018

To su vrhunski displejcici, ne znam da li imaju jos da se kupe u regularnoj prodaji, HP je to medju prvima napravio, dolazilo i meni pod ruke nekoliko komada odavno ...


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-08-2018

@1van, za igranje imam ovako nesto ako hoces ; )


RE: Sve i svašta - branko tod - 06-08-2018

Utepo si vidoje recorderove.


RE: Sve i svašta - gorankg - 06-08-2018

Treba da ja imam negde te TIl311. Pogledaću sutra, meni ne trebaju.