DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - mikikg - 07-28-2017

Ako hoceste otvorite novu temu oko 3D stampe / RepRap ...


RE: Sve i svašta - vsavic - 07-28-2017

To ne bilo lose. Inace, fina ideja sa sajta 3dhubs, ako neko ovde radi 3d (pa makar i samo FDM) moze da se oprova, deluje kao fina ideja za pruzanje usluga.


RE: Sve i svašta - vsavic - 07-30-2017

Da nema neko slucajno pt2272m4 odradjen za eagle da ga ne crtam od nule Smile
EDIT, da ne bude da samo kukam i trazim, evo ako nekom zatreba moje verzije, ipak proverite pinove da nisam nesto omasio ako ce da koristite. 
https://drive.google.com/open?id=0B2nrxx15e1QzTllTSzZIMVg5cjQ


RE: Sve i svašta - vsavic - 07-30-2017

Jos jedna zanimljivost koju sam primetio ali sam mislio da je typo, kad ono medjutim... Za plocice sto mi sklapali kinezi, poslali mi uz sklopljene plocice i ostatke komponenti koje su im bile visak za pick and place masinu, i sad, na njima oznake 3E3, 4E7 etc. i sad, prvo sam mislio da je typo, a onda posto je za sve tako, pocne sumnja, i googlajuci malo naleteo sam na ovo:

Quote:The notation to state a resistor's value in a circuit diagram varies. The European notation BS 1852 avoids using a decimal separator, and replaces the decimal separator with the SI prefix symbol for the particular value. For example, 8k2 in a circuit diagram indicates a resistor value of 8.2 kΩ. Additional zeros imply tighter tolerance, for example 15M0. When the value can be expressed without the need for an SI prefix, an "R" is used instead of the decimal separator. For example, 1R2 indicates 1.2 Ω, and 18R indicates 18 Ω. The use of a SI prefix symbol or the letter "R" circumvents the problem that decimal separators tend to "disappear" when photocopying a printed circuit diagram.

Citat sa wikipedije:

Quote:The usage of the Latin letter E instead of R is not standardized in IEC 60062, but nevertheless sometimes seen in practice. It stems from the fact, that R is used in symbolic names for resistors as well, and it is also used in a similar fashion but with incompatible meaning in other part marking codes. It may therefore cause confusion in some contexts. Visually, the letter E loosely resembles a small Greek letter omega (ω) turned sideways. Historically (f.e. in pre-WWII documents), before ohms were denoted using the uppercase Greek omega (Ω), a small omega (ω) was sometimes used for this purpose as well, as in 56ω for 56 Ω. However, the letter E is conflictive with the similar looking but incompatible E notation in engineering, and it may therefore cause considerable confusion as well.



RE: Sve i svašta - vojinilic - 08-03-2017

Ne znam jel dobra tema, ali da napisem ovde. Juce narucio 10 naponskih regulatora iz Farnell-a, danas stigli.


RE: Sve i svašta - Аритон - 08-05-2017

[Image: volovska-balada.jpg]


RE: Sve i svašta - branko tod - 08-05-2017


Možda vam malo pomogne



RE: Sve i svašta - gorankg - 08-06-2017

U Kragujevcu pada kiša. Skačemo po metar u vis ko Tomsonove gazele. Da ne veruješ...čujem i glas Dejana Đurovića ... ide "Opstanak".


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 08-06-2017

Mene ovde svi oblaci zaobidjose i taj sto ode za KG i onaj drugi ode kod Palme u JA  Undecided

Pocecu se bavim ritualima za prizivanje kise  24
https://www.youtube.com/watch?v=EDHyI8OlFYA


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 08-06-2017

Kod mene u Banji pakao, jos isparava vrelina iz betona. U hladu smo izmerili 41 stepen C.


RE: Sve i svašta - Želja - 08-06-2017

Ljudi,
Toliko je vruće da ne mogu ni sa tudjom ženom spavati Smile
Ali nešto se oblači ...


RE: Sve i svašta - vladd - 08-06-2017

To je banja, ali kada izmerim 46 u hladu, dok ovi sa topcidera cvrkucu 39....


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 08-06-2017

I kod mene pocela kisa malopre inace smo na poslu zadnja tri dana merili temperature od 47 do 50c posto radimo napolju cak sam hteo da nosim i instrument da proverim temperaturu njime al me mrzelo da ga vucaram.


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 08-06-2017

Pretpostavljam da je toliko bilo na suncu?


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 08-06-2017

Pre neki dan krenem za Bg na posao kad ono autobus bez klime i bez zavesa  Sad prozori nisu predvidejeni da se otvaraju .
Necu da imenujem prevoznika i nije mi to namera ali bi trebalo da se zovu Staklenik ili topla leja trans  Big Grin

Negde na pola puta u 17.00 doslo mi da izadjem na onaj kapak na plafonu  Big Grin sta ces 106


RE: Sve i svašta - vladd - 08-06-2017

JA sam merio u senci, temperaturu vazduha. Vaisala senzor...
Na suncu nema smisla meriti, zbog direktnog zracenja, pa je u igri i boja i refleksija i toplotni kapacitet.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 08-06-2017

Ugrinovci, hlad malog drveta. Moja mati merila,živin termometar sa stupca nemačke veleprodaje u preuređenju: 46°c. još malo pa da sadimo ananas i kokosovo drveće,da gajimo lame i dvogrbe deve.
.
pri tom 1350km putem severno u Mannheim-u od 15°C izjutra do 32°C preko dana, i tako u okolini.
.
kao da se sve urotilo protiv nas dole...


RE: Sve i svašta - Vlada021 - 08-07-2017

Ove nedelje krenulo tek malo lepše vreme kod nas ovdi pa reko' malo da se provozam....,mada je još uvek sredina zime!


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 08-07-2017

Vlada021, samo ti izazivaj. Mogao bi Novi Zeland uskoro imati jednog stanovnika manje. Tongue


RE: Sve i svašta - vladd - 08-07-2017

Na NZ-u su (ili se kaze u NZSmile) najbolje moto trase na svetu.