DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Makso - 01-27-2017

OK, to mi je jasno da ne smijem ukrštati faze/žice.

Sad treba čekati dok driveri dođu od braće kineza... Smile

Hvala, još jednom.


RE: Sve i svašta - Želja - 01-29-2017

Jeste da nema nikakve veze sa elektronikom,
ali možda se još neko (osim mene) pronadje u sledećem obaveštenju :

http://www.telegraf.rs/vesti/2586335-nema-vise-trofejnog-oruzja-ko-ga-zadrzi-posle-5-marta-tesko-njemu-kazna-je-ogromna

tako da ima još nešto više od mesec dana za rešavanje ovoga "problema".

Pozz


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-05-2017

Pojavio se na oglasu polovni Fujitsu Siemens AMILO Li 3910
Procesor : Intel Core 2 Duo T5800 2 x 2,00Ghz
Memorija : 4GB DDR2
Hard Disk : 250GB SATA
Grafika : Intel 45 Seria do 1,8GB
Ekran : 18,4` Glossy 1680 x 945
solidna baterija
Do koliko vredi dati za njega?




RE: Sve i svašta - Bocko - 02-05-2017

Sličan 

imaš gore, uz manji ekran... 
Oko 100 se vrte cene "takih" Smile


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-05-2017

Ovaj je 18 inča! Oko 150 e.?


RE: Sve i svašta - nik - 02-05-2017

Nista tu ne vredi sem velikog ekrana a i on nije pune HD rezolucije vec nesto izmedju. Skupljaj pare pa kupi nov preko firme.


RE: Sve i svašta - Gosha - 02-05-2017

(02-05-2017, 05:55 PM)nik Wrote: Nista tu ne vredi sem velikog ekrana a i on nije pune HD rezolucije vec nesto izmedju. Skupljaj pare pa kupi nov preko firme.

To sam i ja hteo da mu kazem. Dobar lap-top je nov lap-top.
I saam razmisljam o kupovini istog, ali nema nista prihvatljivo ispod 600e.


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-05-2017

Onda 85,351.00 RSD Undecided

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/hp-probook-470-g3-intel-i5_6200u-8gb-1tb-amd-radeon-r7-m340-2gb-%28w4p91ea%29-34930


RE: Sve i svašta - dejansd - 02-05-2017

Ovaj t5800 i onaj athlon x2 jedva da su dobri za youtube pod chrome brauzerom. Licno sam ima dava dell latitude jedan d620 drugi d630 procesori t5600 i 7200 dual core sa po 2gb rama i nvidia quadro grafikama. oba su jedva drndala youtub dok su za resto stvari koje trazim od laptopa manje vise ok. Na oba je otkazala grafika nesto tu drndano ali je bilo kratkog daha. Iznerviran kupim nov lenovo g50-30 neki celceroncic dual core ,intel grafika na ploci ..... ili u cpu nemam pojma vec...
Radi perfektno ,youtub radi jeste da proc ide skoro u max ali radi. Resto zahteva odradjuje ekstra ,ali je najjace fora da mu baterija koja je 3 cell traje 4 sata i tako je evo vec dve godine...Kome nesmeta plastikaner zaa tu neku osnovnu upotrebu ti od 300e novi su kud i kamo bolji izbor od od raznih polovnjaka koje je vreme davno pregazilo. U sustini nije isto neki od cpu-a za desktop i laptop posto ovi prvi pokazuju manje slabosti od svojih mobilnih parnjaka..


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-05-2017

Kuku, lele. Pa šta da uzmem? Hoću samo veliki ekran, a nikakve igrice osim programa
za štampu i worda me ne iteresuju. I normalmo bez ovog glupavog prozora 10.


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 02-05-2017

Ovako, ja imam IBM r51e laptop, star kao biblija i još ima celeron 1,6GHz unutra. Mana mu je mali ekran ali vrti EAGLE kao velik a bome sam i radio nešto nezahtjevno u CATIA na njemu. Vrti youtube bez većih problem ako nije neki teški HD sadržaj.

E sada činjenica je da ovaj laptop sam dobio iz provjerenog izvora. Sa njime se postupalo kao sa bebom i kao takav je u mint stanju. Također je činjenica da ne bi kupovao laptop ako ne znam kako se sa njime postupalo jer sam ih se nagledao koji izgledaju kao da su bili u svinjcu.


RE: Sve i svašta - dejansd - 02-05-2017

Sta znam da ti kazem u novim varijantam ekran od 17" kosta oko 80000 dinara pa na dalje
za 15.6 imas od 30000din pa nadalje al i do cene od 40000 dim imas i varijantu quad core pentiuma i celerona uz ssd od 128gb sto laptop cini vrlo zivahnim.
Ako vec gledas nesto polovno gledaj da bar budu neki od i3 ili i5 dual cor procesora . dosta je novije i zivahnije radi.
Ako bas zapinje za veliki monitor to stalno ili samo povremeno na nekom stacionarnom mestu? Mozda dodatni monitor?

Nezahvalno za preporucivati ali po meni ti stari dualcore su preskupi u odnosu na ono sto mogu pruziti kad vec ima novih koji su tu i po ceni i mogucnostima.
Takodje i tih novijih celerona ima povoljno u nekim kao polovnim varijantama...........
To je nekakav moj pravac razmisljanja


RE: Sve i svašta - mikikg - 02-05-2017

Branko, da li ti je bas neophodna notebook varijanta, da nosis cesto na teren i slicno?
Da li si razmisljao o mini/mikro ATX varijanti?
Za taj budzet (cca 800E) moze da se uzme vrlo ozbiljna mini-desktop masina bazirana na Intel H170 chipsetu, odprilike 4-5 generacija posle ovih Atlona i Core Duo procesora!
To radi bolje nego bilo koji notebook jeftiniji od 2000E!
U spomenuti budzet bi mozda mogao da se uklopi i SSD disk i neki 24'' HD monitor ...


RE: Sve i svašta - progster - 02-05-2017

Moja preporuka da se juri Thinkpad, za teren itd. A taj od 18" sigurno ne može da se nosi na teren, mislim može, ali... Ima polovnih (sa garancijom reda 2 godine) za 500-600e. Ja sam moj t460s kupio za 700e, sa skoro 3 godine garancije (garancija je internacionalna, i nije potreban račun), sa i5 6200, 8gb DDR4, fullhd 14", 192GB SSD itd. nov takav u prodavnici košta bar duplo više. Za manje pare ima treće i četvrte serije thinkpad-a, a nisu ništa mnogo slabiji od ovih novih... Ako baš treba velik ekran, dodaj još 100e i kupi monitor, a za ove pare dobiješ laptop koji možeš da nosiš gde hoćeš, gde ćeš sa ovim od 18", ko televizor. Smile

Prednost Thinkpad-a iz T serije je što svi imaju 2 baterije, i ako nije S model ova druga može da se budži do 9cell, to radi ceo dan bez punjača... Moj sa 2 izdrži 6-7 sati lagano, kad uključim battery saver i ne radim ništa zahtevno preko 10 ako se smanji osvetljenje. Smile

Pratiti ovog lika, proveren, a ima često t450/t550 i slične modele, sa garancijom.
http://bglaptops.kpizlog.rs/

Naravno, ima još dobrih modela, Dell Latitude, probook itd.

Kome ne treba jak laptop (ovaj neki core2duo itd), neka juri t500, t510, njih ima ispod 200e, a mrcine su, ima testova po yt šta im ljudi rade, tuširaju, skaču po njima, pale vatru, bacaju...


RE: Sve i svašta - Braca - 02-05-2017

(02-05-2017, 10:11 PM)branko tod Wrote: Kuku, lele. Pa šta da uzmem? Hoću samo veliki ekran, a nikakve igrice osim programa
za štampu i worda me ne iteresuju. I normalmo bez ovog glupavog prozora 10.

Možeš da pogledaš neki Dell Inspiron, Acer, ili Asus, a ako nemaš visoke zahteve za grafiku onda ne mora da ima posebnu garfičku "karticu" kao HP koji si naveo, što smanjuje cenu.

Na primer, Dell Inspiron, 17",1600x900, Intel i3 6. genereracija, košta u CH manje od 500 evra.

Pozdrav


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-05-2017

Miki, sve više vešeras razmišljam o tako nečem. Imam laptop i ono što volim kod njega je
da kada me zabole leđa i moram da legnem je to da tako lepo stoji na mojoj trbi!
Ali me nervira da kada zvekne to znaši obično veliku muku da ga osposobim ponovo.
Skšio  mi se Hp 650 i već se deset dana mlatim da ga vratim u funkciju, i već sam spiskao
100 evrića. Toliko ne košta ni na oglasima.
I zato hoću da odvojim jedan računar samo za poslovanje i da ga ne akam previše. Sumnjam
da će na njega da stavim Korel, već samo word i nešto tekuće priče.
U firmi imamo jedan običan računar sa poslovanjem i arhivom koji nije na internertu.
Ustvari, kada se prisetim na laptopove sam prešao kada sam se povredio još 2005.


RE: Sve i svašta - mikikg - 02-05-2017

I moj kum je isto tako se mlatio sa nekim Lenovo W510 ili tako neki model, zezao ga hladnjak za graficku, pa je silne muke imao oko toga da to osposobi i usput izgubio dosta vremena i bacio para za neka polovicna resenja i na kraju mislim da je zavrsio u kanti taj racunar, uzeo posle mini-atx plocu, ma druga pesma totalno, ozbiljna masina, tu se pokrecu i par vitualnih masina i to sve radi vrlo pristojno.
Klasicna maticna ploca, menjas komponente po potrebi, imas PCI slot da ubodes bilo kakav HW, imas dovoljno portova, sada te ploce sve zajedno ne trose ni 100W pa imaju i varijante sa ekternim ispravljacima ...
Iskreno moja preporuka je to, takva masina ce te sluziti narednih 5 do 7 godina i do tada ce verovatno moci da vozi sve moderne operativne sisteme ...


RE: Sve i svašta - progster - 02-05-2017

W510 je specifičan, on ima Quadro grafiku i nije baš mobilan računar, težak je, i baterija je slaba, dosta se greje, sve u svemu ne može da se poredi sa T serijom. Svakako se slažem da je dobra opcija da se ima slabiji laptop+desktop. I sam više preferiram desktop kad god mogu. Generalno, ako je potrebno da računar obavlja neke ozbiljne radnje (rendering, za koji je namenjen W, i sl) ubedljivo najbolja opcija je desktop, ali laptop ima svojih prednosti naravno.


RE: Sve i svašta - branko tod - 02-05-2017

Sve sam više u trilemi Smile Hvala vam na savetima. Braco, ovde je Dell Inspiron, 17" i5 košta 110.00 din.

progster, gde si nabavio Thinkpad, ako nije tajna'

Kada mi već pomažete recite mi šta mislite o ovome: DELL Inspiron 24 (3459) 23.8 FHD Core i3-6100U 2-Core 2.3GHz 4GB 1TB , 5 god garancije
ili DELL Inspiron 20 (3059) 19.5" Core i3-6100U 2-Core 2.3GHz


RE: Sve i svašta - progster - 02-05-2017

Nije, pratiš KP oglase, pojavljuju se redovno, samo treba biti uporan i proveravati oglase. J sam kupio od lika koji se ne bavi tim, već mu je naleteo (pa nema svrhe da ti ostavljam kontakt), ali imaš gore primer jednog prodavca koji često ima T seriju, i nije jedini. Smile