DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 12-31-2016

Jučer sam baš bio kod jednog prijatelja slušao njegove nove DIY zvučnike pa sam između ostaloga prokomentirao da napokon sada kada se preselio i ima mjesta da je izvukao iz kutije i složio također svoj DIY gramofon. Uglavnom malo smo tako pričali i tutne on meni u ruke također DIY napajanje za taj gramofon da probam napraviti jedan obrnuti inženjering da vidimo točno koji je to đavo. Netko mu je to davno napravio tako da se niti on više ne sjeća točno što je to. Zna samo da je to kopija napajanja od neke poznate firme.

Sve je bilo lagano jer je šema jednostavna(ali svejedno ne kužim kako radi) ali ono što me mučilo i još uvijek muči je tranzistor na šemi. Nema oznake ili su se izbrisale ili je netko namjerno, nebitno. Tranzistor je u SOT-23 kućištu, što bi značilo da da mu je pinout ECB. Kada sam počeo da pipkam po njemu recimo da sam i ja skužio da je taj raspored nožica,da bi mogao biti PNP i darlington, također uz sve to da ima diodu preko kolentora i emitera.  Jedino je problem u tome što imam kod kuće TIP127 i rezultati na ta dva tranzistora nisu isti kada ga mjerim diode testerom i komponent testerom na skopu.

Prije nego što sam izvadio taj nepoznati tranzistor izmjerio sam napone na izlazu i koliko se sjećam(šteta što nisam zapisao) naponi su oko 1,8 i 2,3V ovisno o prekidaču. Uglavnom prvi puta vidim ovako nešto i iskreno rečeno nemam pojma koja je uopće putanja struje kroz motor.



.pdf   Dacho gramofon.pdf (Size: 31,73 KB / Downloads: 22)


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-31-2016

Vrednost R1,2 i 3 ?


RE: Sve i svašta - Gosha - 12-31-2016

(12-31-2016, 04:30 PM)Khadgar2007 Wrote: Sve je bilo lagano jer je šema jednostavna(ali svejedno ne kužim kako radi) ali ono što me mučilo i još uvijek muči je tranzistor na šemi. Nema oznake ili su se izbrisale ili je netko namjerno, nebitno. Tranzistor je u SOT-23 kućištu, što bi značilo da da mu je pinout ECB. Kada sam počeo da pipkam po njemu recimo da sam i ja skužio da je taj raspored nožica,da bi mogao biti PNP i darlington, također uz sve to da ima diodu preko kolentora i emitera.  Jedino je problem u tome što imam kod kuće TIP127 i rezultati na ta dva tranzistora nisu isti kada ga mjerim diode testerom i komponent testerom na skopu.

Ne moze motor na bazu. Mozda to i nije tranzistor, mozda je LM337? 
Proveri jos jednom veze ili slikaj iz nekoliko uglova pa da mi pogledamo.


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 12-31-2016

Sutra ću uslikati sve to. Također ću postaviti rezultate mjerenja diode i komponent testom tog "tranzistora".
Za LM337 u SOT-23 kućištu(kao BD139) nisam upoznat,po svemu taj dio miriši na bipolarac,mosfet sigurno nije.


RE: Sve i svašta - branko tod - 12-31-2016

TDA1151


RE: Sve i svašta - Makso - 12-31-2016

(12-31-2016, 02:22 PM)Želja Wrote: Makso,
Imaš to na torentima ...

Pozz

Našao sam Pirate Bay ali kad otvorim torent da ga skinem samo mi izbaci Proxy Error, da me ne zeke onaj HTTPS Everywhere i Adblock Plus, mada i kad njih isključim isto?


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 12-31-2016

(12-31-2016, 08:05 PM)branko tod Wrote: TDA1151

Baš sam sada sjeo za komp trebam prebaciti sa usb sticka nešto da oslobonim prostora za snimiti neki filmić pa rekoh mi je bilo usput da sjednem i vidim što ima ovdje i ovako na brzinu mogao bi reći alkar Branko Tod u sridu. Pogledao sam datsheet i to bi moglo biti to.
Ovo mi je prvi puta da vidim regulator brzine motora u tronogom kućištu.


RE: Sve i svašta - branko tod - 01-02-2017

Treba mi mehanički termostat za 5°C. Iznad te temperature treba da isključi 1-2 A.
Najbolje bi bilo da je što manji, ustvari tanji. Treba mi za grejane vode za cuku.


RE: Sve i svašta - emiSAr - 01-02-2017

Od svih mehanickih koje sretoh, jedna vrsta stapnog termostata od bojlera imala je podesavanje od 10-85*C,
i to je najnize sa cime sam se sretao. Mozda, ako nije glomazan, moze da se "prevesla" da iskljucuje na nizoj temperaturi, ali ni 10*C nije neka temperatura. I sam znas da se elektronikom sve da rijesiti.-
pOz


RE: Sve i svašta - branko tod - 01-02-2017

Naručio sam neki foliski grejač u silikonu od dvadesetak w na 24 v. Hoću da ga zalepim sa donje strane posude.
Mislio sam da zatopim i termostat sa strane jer će tu biti vode na sve strane kada onaj cuko počne da loče. Ne
bih da turam elektroniku ispod posude, već sam mislio da imam samo kabl u cevi sa dve žice prema kući. Ako
bih turao elektroniku onda bih morao da postavim NTC na posudu i da i njega pošaljem prema kuči. Možda je to
i najbolje.

[Image: s-l500.jpg]

Grejač


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 01-02-2017

Pogledaj kakvih ima za grejnu tehniku, za cirkulacione pumpe.


RE: Sve i svašta - Makso - 01-05-2017

Treba mi pomoć kako da u programu sPlan 7.0 ubacim form sheet (onaj dio ispod šeme gdje budu detalji od čega je šema, ko je crtao...)?


RE: Sve i svašta - tesla017 - 01-05-2017

Splan je odlican program za razlicite namene Wink
I mene interesuje ovo Wink


RE: Sve i svašta - Makso - 01-05-2017

@tesla017
Evo ga uspjeo sam konačno ubaciti form sheet, neko vrijeme sam tražio, sad sam slučajno našao.
Odeš na oficijalni sajt, i pod ''Libraries for sPlan 5.0 (or higher)'' skineš back1.zip i back2.zip i ubaciš u neki folder po volji i samo u podešavanjima podesiš odakle da ti čita form sheet.


RE: Sve i svašta - Želja - 01-05-2017

Makso,

Koliko sam te shvatio, ti si pokušao da u Splan umesto da crtaš na "blanko" ponudjenom formatu
crtaš na nekoj unapred definisanoj formi koja sadrži zaglavlje u kome bi imao svoje podatke, kao i podatke
o projektu koji radiš.

To si mogo daleko jednostavnije :

Meni -> Forms -> Load forms from file
i dobio bi već predefinisane forme koje već postoje u standardnoj instalaciji !


Potom ih iz menija :
Meni -> Forms -> Edit form
prilagodiš po svojoj potrebi

A zatim uradiš :
Meni -> Forms -> Save forms to file

I sada imaš svoju korisničku formu koju svaki put koristiš kada crtaš svoju šemu.

====

Nije bilo nikakve potrebe za formama koji si skidao sa nijhovog sajta .


Pozz


RE: Sve i svašta - Makso - 01-05-2017

@Želja
Problem mi je bio što nisam imao ni predefinisane, zato sam skidao sa sajta.


RE: Sve i svašta - tesla017 - 01-21-2017



Projekt


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 01-21-2017

PIONEER SA-410 ...da nema mozda neko semu za ovo pojacalce ili da nezna mozda podatke za trafo posto je i on izgoreo, elkosi u napajanju su 4700uF/35V .


RE: Sve i svašta - Аритон - 01-21-2017

izvolte


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 01-21-2017

(01-21-2017, 04:49 PM)Аритон Wrote: izvolte

To je to , hvala...