DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



Sve i svasta - enaB - 08-13-2013

<p>Video sam kasnije opis, čini mi se da nije bio u poruci kada sam pitao.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Izgleda zeznuto Smile</p>



Sve i svasta - TDA - 08-13-2013

Da nije 200-300W malo mnogo za RF?


Sve i svasta - boraomega - 08-13-2013

<p>Sad sam tek video da nisam trebao to ovde da postujem jer &nbsp;ima sasvim odgovarajuce poglavlje "SVE OSTALO" tj. Sve i Svasta.</p>
<p>&nbsp;Valjda ce Dragan prebaciti i nece zameriti?!&nbsp; :cry:</p>



Sve i svasta - boraomega - 08-13-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="8132" data-time="1376431245">
<div>
<p>Da nije 200-300W malo mnogo za RF?</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pa i nije. Danas je to neka skoro standardna snaga a ja nemam uslova za usmerene antene pa ce mi uz T2FD antenu (verovatno cu nju napraviti) trebati toliko da bih dobacivao vise-manje svuda gde zelim. U ostalom, ne radi se uvek sa punom snagom... to mozes da "odsrafis" po zelji i potrebi bas kao i VOLUME na pojacalu.</p>


Sve i svasta - TDA - 08-14-2013

<p>To je prilično jednostavna dipol antena...</p>
<p>Da ste u Beogradu bio bih rad da vam pomognem, ovako Čačak mi nije baš u komšiluku... Big Grin</p>



Sve i svasta - boraomega - 08-14-2013

<p>Meni bas takva i treba jer je za moje uslove i potrebe idealan kompromis. Zauzima malo prostora, ima vise-manje kruzno zracenje, aperiodicna je pa dakle &nbsp;upotrebljiva bez preklapanja i dodatnog prilagodjavanja u jako sirokom opsegu frekvencija, ima manji sum od standardnih dipola i OCFD. Ima ona i svojih mana ali ih ove navedene prednosti sasvim pokrivaju. Svaki izbor je neki kompromis, a ovaj je najpovoljniji u mom slucaju.</p>



Sve i svasta - viktor1986 - 08-14-2013

<p>Znaci zbog ovog uredjaja Cacak i okolina nisu imali vode? Big Grin</p>



Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 08-14-2013

moj otac je pocetkom devedesetih polagao za radio-amatera i kupio radio-stanicu ako se ne varam Alinko 110,koja je imala dva rezima rada,na nizoj snazi od oko 5W i visoj od oko 45W. manji i kompaktniji uredjaj nikad nije usao u nasu kucu,a sjecam se da je za njega pravio i stabilisani ispravljac sa opasnim peglanjem napona nakon greca sa nekim silnim kapacitetima i kalemom. mogao je sa tom snagom da dobaci sa Banije na Avalu bez repetitora kao posrednika i to mu je obezbjedilo neke fine poene prilikom jednog takmicenja. poruke su bile neke kratke, "Q" tipa sa tri slova i svuda na svijetu su ako se ne varam znacile isto. fin hobi za dobro druzenje i zezanje...


Sve i svasta - boraomega - 08-14-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="viktor1986" data-cid="8138" data-time="1376488178">
<div>
<p>Znaci zbog ovog uredjaja Cacak i okolina nisu imali vode? Big Grin</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo te gledam.... Wink</p>


Sve i svasta - boraomega - 08-14-2013

<p>@ HomeMadeAP</p>
<p>To je "dvometarska" stanica sasvim dobrog kvaliteta. Verujem da se lepo nauzivao sa njom. To je jako lep hobi a jos ako se zaroni i u samogradnju radio sklopova... ogromno podrucje i jako interesantno.</p>



Sve i svasta - viktor1986 - 08-15-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="8147" data-time="1376518370">
<div>
<p>Samo te gledam.... Wink</p>
</div>
</blockquote>
<p> :Big Grin:</p>


Sve i svasta - TDA - 08-15-2013

<p>Ima da nas ozrači! :frantics:</p>



Sve i svasta - mikikg - 08-15-2013

<p>Hehe, kako to da mi promakne nesto gde se RF spominje Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dr Bora je napravio opaku stanicu, bar sudeci po delivoma koje je upotrebi, prepuno "kristala", to mora da ima kristalni zvuk Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>To oko 200-300W snage na HF podrucju (&lt;30MHz) to je klasika, nije to nista, skoro svaka KT stanica ima toliko snage ...</p>
<p>Mada nije bas bezazlena ni ta snaga, to "pece" ozbiljno ako se pipne, ali bas pece, ne "drma" kao sa mreznim naponom, bukvalno napravi opekotinu na kozi ...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja se brinem kad podgreju lampe na 2-3-4-5kW, to je vec frka Smile Neonke u blizini se pale same od sebe ... U vazduhu pocne istog trenutka da se oseca (na miris) promena zbog ogromne jonizacije vazduha ...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>



Sve i svasta - TDA - 08-15-2013

Znači zato sam počeo da ćelavim...<br>
Zezam ze. Ja se bavim telekomunikacijama, ali danas se koriste mnogo veće frekvencije i mnogo manje snage.


Sve i svasta - mikikg - 08-15-2013

<p>Pa sto je veca frekvencija talasa to vise energije nosi, nije isto 100W na 1MHz ili 1GHz ...<br>
Povecanjem frekvencije moze da se stigne do X-talasa, X-zracenje ... To je isto "radio" talas samo na ogrooooomnoj ucestanosti</p>



Sve i svasta - TDA - 08-15-2013

Istina, ali je manja probojnost.


Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 08-16-2013

<p>[attachment=3456Big GrinSC00034.JPG][attachment=3453Big GrinSC00038.JPG][attachment=3454Big GrinSC00036.JPG][attachment=3455Big GrinSC00037.JPG]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>nisam ja ovo zaslužio,samo sam par pločica uradio...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><span style="color:#006400;"><strong>VELIKO HVALA IMENJAČE!</strong></span> već im vidim promjenu pa primjenu... Smile</p>



Sve i svasta - samuki - 08-16-2013

<p>odakle ti ovo ? :hyper:</p>



Sve i svasta - TDA - 08-16-2013

<p>Bio dobar pa dobio ranije poklone od Deda Mraza! Big Grin Big Grin Big Grin</p>



Sve i svasta - HomeMadeAudioProject - 08-16-2013

<p>sjevero-istok vojvodine,banatski okrug... Smile</p>