DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - branko tod - 12-30-2015

Hvala, Dual. Pravi mica.

Svega ima kod njih 113


RE: Sve i svašta - tesla017 - 01-03-2016

Oridjidji... Wink


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 01-03-2016

Jel koristio mozda neko kalaj od ovog proizvodjaca sa linka posto vidim da u specifikacijama pise da ima kalafonijum u sebi a ne neku pastu i slicno..

http://www.proelectronic.rs/KALAJ-SUPER-SOLDER-500gr-1mm-KAL-SUPER-02-10126.htm


RE: Sve i svašta - dlalkovic - 01-03-2016

Slike su informativnog karaktera...


RE: Sve i svašta - zare - 01-03-2016

Tim sa slike (bar ovoliko koliko se vidi cini se da je isti) sam imao priliku da lemim i nije bilo nikakvih problema. Neki kinez ali manje/vise makar po lemljenju kao svaki drugi kalaj.

Za neki "sumnjiv" kalaj meni je to i mnogo para. Imas Stannol u Mikroprincu ili mozda jos bolje Fluitin na par mesta ali je on jos skuplji.


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 01-03-2016

(01-03-2016, 03:28 PM)zare Wrote: Tim sa slike (bar ovoliko koliko se vidi cini se da je isti) sam imao priliku da lemim i nije bilo nikakvih problema. Neki kinez ali manje/vise makar po lemljenju kao svaki drugi kalaj.

Za neki "sumnjiv" kalaj meni je to i mnogo para. Imas Stannol u Mikroprincu ili mozda jos bolje Fluitin na par mesta ali je on jos skuplji.

Ok, imao sam kotur fluitina al priblizava se kraju medjutim njega sam dobio dosta povoljno pa sad gledam dal postoji neki kompromis za neku nizu cenu i osrednji kvalitet od ovoga sto nude lokalne radnje pa mi je zapao za oko ovaj sa gornjeg linka, mozda ce jos neko da se javi sa nekom idejom i iskustvom , hvala...


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 01-03-2016

koristio sam ovaj http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=5885 i nije mi se loše pokazao. zapravo,samo njega i kupujem...


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 01-03-2016

(01-03-2016, 09:20 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: koristio sam ovaj http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=5885 i nije mi se loše pokazao. zapravo,samo njega i kupujem...


Ok,jos jedan razlog zbog kojeg trazim savet za kupovinu je sto sam ja pored ovog fluitina imao jos jedan takodje fluitini koji je pri lemnjenju pustao neku belu pastu od koje je hteo da korodira bakar pogotovo ako plocica nije dobro zasticenja a ovaj fluitini kojeg jos malo imam ispusta neku braonkastu pastu koja lepo mirise i deluje mi vise kao kalafon i od nje nema nikakvih nus pojava, jedina razlika je sto je ovaj sa braon pastom bio na zelenom koturu a ovaj sa belom pastom na belom koturu nalepnice su odrljane i nevidi se tacni sastav sta pise na kojem posto su nabavljeni ispod ruke u nekoj firmi Smile


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 01-03-2016

Dragan83

Sta znam , ja to kad kupujem , kupim jedan 250gr 1mm Tinol i 500gr 0.7mm isto Tinol i uz to uzmem jednu onu vecu tinol pastu , ali nju retko kada koristim jer ako je sve max cisto ta pasta ti ne treba jedino kod vecih lemova onda da i kad oces da okalaises nesto .


RE: Sve i svašta - dejansd - 01-03-2016

Dragane taj supersolder sam u nekakvoj trampi pre vise godina dobio 4-5 kotura od 500gr i lemi se ok za razliku od nekih bas pijacarskih. Nesto skorije je jedan prijatelj kupio isti kotur ali je primetna razlika pri lemljenju u odnosu na ovaj sto ja imam ali je ok. Taj njegov se nesto lakse topi ali ovaj sto je meni ostao ima nesto lepsi i sjajniji lem. Tokom topljenja ispusti braonkastu pastu ili sta vec. Nisam primetio da reaguje sa plocicom na ikakav negativan nacin. Meni je jako vazno da se to ne desava posto za sebe opravljam retro racunare pa bi eventualno ostecenje bilo bas nepozeljno.


RE: Sve i svašta - BeliNinja - 01-03-2016

Sa stannolom ne masis sigurno. Ovaj HQ je korektan i ne treba ti nikakva pasta sigurno. Ja koristim kalafon za ciscenje vrha pri lemljenju plocica a pri lemljenu kablova umocim zicu u rastopljen kalafon i to olaksava razlivanje tinola kroz licne.


RE: Sve i svašta - Želja - 01-04-2016

Ko traži ženu bez mane i konja bez greške,
živeće sam i ići će peške.


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 01-04-2016

Ok, da neodgovaram ponaosob, u sustini ste mi odgovorili ono sto me interesuje, netrazim ja bas ex kvalitet za neke osrednje pare ali kad vec postoji forum sto da nepitam dal je neko nesto koristio i kakvog je kvaliteta isto, hvala svima....


RE: Sve i svašta - emiSAr - 01-04-2016

Evo jedn svima nam poznata dama


RE: Sve i svašta - Gosha - 01-05-2016

"Kakvu sam kafu skuvao komsinici,
evo jos uvek trazi gace po sobi"

Oblak u bermudama.


RE: Sve i svašta - TDA - 01-08-2016

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ckaljin-sin-napisao-je-dirljivo-pismo-deci-koje-ce-vas-rasplakati-i-oduseviti/hzg299y

Pismo tek rođenoj deci
Čedomir Petrović

- Kada dođu verski praznici i noći u kojima slavimo rođenja onih u koje verujemo ili ne, rodiće se mnogo dece i kod nas i u svetu. Znam da ste još mali ali ostaviću svakom po jedno pisamce kraj uzglavlja i možda će nešto ostati, negde daleko u pameti.

Kada sam pošao u školu, pesmicu koju nisam dobro naučio toga dana stavljao sam ispod jastuka i sanjao cele noći. Ujutru su mi stihovi sami dolazili.

Vi ste sada svi isti, i to su jedini trenuci u vašim životima kada će to biti tako. Imate iste krevete, neko ima malo više grama, neko centimetara manje. Neko ima malo više kosice. Ali, ste svi prepovijeni kao "kifle".

Nečija mama ima više mleka, a neko se već sada susreće sa nestašicom tog artikla. Razlike će, na žalost, početi da se javljaju već pri vašem izlasku iz porodilišta. Neko će otići svojoj kući gradskim saobraćajnim, neko taksijem, nekog će mama i tata nositi pešice, čvrsto privijajući na grudi, štiteći ga od vetra i hladnoće, a nekog će ispred privatne bolnice u kojima se porođaj plaća parama koje vaši roditelji ne mogu ni da zamisle, čekati velika crna limuzina. Šofer će vam otvoriti vrata i od tada će se sva vrata otvarati pred vama, pa i ona poslednja,

Rajska vrata, ukoliko u toku života budete dobro "podmazivali" crkvu i popove.

Razliku ćete uočiti i pri prvom upoznavanju vašeg novog doma. Neko će spavati u krevetu u kome su pre njega već spavali njegova braća i sestre. Neko će usled nestašice prostora spavati između mame i tate, neko u svom novom krevecu, kupljenom na kredit, a neko u velikoj, sunčanoj sobi, prepunoj igračaka. Nekog će čuvati, i kvariti od malena baka i deka. Nekog će majka rano izjutra još po mraku nositi u jasle, a nekog će buditi i uspavljivati slatki glasić guvernante. Neko će prvo ugledati na zidu vlagu, a neko Tapija.

Kada pođete u školu, imaćete drugačije torbe, olovke. Nečiji mama i tata će odvajati od usta da bi kupili sinu Najke, i tako mu obezbedili da bude primljen u društvo. U srednjoj školi, za dobru ocenu, neko će dobiti mobilni telefon veliki kao noseći televizor, a neko samo toplu reč. Fakultete ćete studirati ovde ili u inostranstvu, u zavisnosti od materijalnog stanja vaših roditelja. Mnogi talentovani neće moći da nastave školovanje posle srednje škole.

Nekoga posao već od sada čeka, a neko će ga tražiti, malo juče, malo danas, a dobiće ga … malo sutra.

Muškarci i u odnosu sa ženama ne mogu da računaju na neku veliku ljubav.

Jer, za ženu je čovek i od 25 godina star, ako nema para. Ali, ako je bogat, mladolik je i onaj od 80.

I u vašem stvaranju postojala je razlika. Neko je došao na ovaj svet iz moranja, neko iz strasti, neko iz računa, planirano, slučajno… Ali, voleo bih da je većina iz ljubavi.

I svi ste rođeni ovde, u ovoj zemlji. Mogli ste da se rodite u dalekoj Kini, ili u Japanu, i da imate kose oči. Da dobijete ime, tako što će mački zakačiti konzerve za rep, i pustiti je da juri ulicom. Mešavinom dobijenih zvukova, vi bi ste se zvali – Mjao, Jao, Tung, Tras, Bum… Mogli ste biti crnac u Africi, koga će juriti divlje zveri, ili crnac u Americi i spavati u kartonskoj kutiji, ili u vili na Beverli Hilsu. Mogli ste biti Mađar, Poljak, Francuz, Eskim…

Ovde ste, Selma, Milica, Maša… Mirsad, Tomislav, Jovan…

U školi ćete učiti da je ovo nekada bila zemlja sa šest republika i dve pokrajine. Kada su odnosi zahladneli, ona se smanjila, i to ćete povezati sa zakonom fizike, po kome se sva tela na toploti šire, a na hladnoći skupljaju. Nekada je najviši vrh bio Triglav, a sada niko živ to više ne zna. U II Svetskom ratu, pa i kasnije, ljudi su ovde govorili različitim jezicima, i svi smo se razumeli. Onda je neko uveo slušalice i prevodioce u Skupštinu, i više se nismo razumeli!

Uvek kada mi stariji zabrljamo stvar, kažemo – Na mlađima svet ostaje! Gde mi stadosmo, vi produžite! Još smo dužni, vi odužite … neka to ostane samo u pesmi. Ukoliko ovi stihovi postanu opterećujući, čitav svet je pred vama. Nekada je čoveku domovina ne tamo gde se rodio, već tamo gde može pošteno da radi i zaradi i živi dobro, sigurno i slobodno. Tako da i vi ulazite u ovaj svet i u ovu zemlju ne svojom voljom. Niko vas nije pitao. Možda bi se neki od vas i predomislili? Sad, šta je tu je! Pred vama je život. Živećete ga, najmanje onako kako biste vi voleli.

Ništa od ovoga, što sam vam do sada napisao, ne morate zapamtiti.

Ali, ovo probajte da zapišete negde, duboko u vašim malim glavicama.

Vaša će vam zemlja biti samo onda lepa, ako i u drugim zemljama pronađete lepotu. Učite strane jezike da bi mogli da razgovarate i razumete se sa svetom. Poštujte i volite sve dobre ljude bez obzira na boju kože.

Poštujte tuđu veru da bi i drugi poštovali vašu. Podelite radost sa prijateljima i proslavite u miru Uskrs, katolički Božić, Bajram, Pashu …

Svo bogatstvo nosite samo u sebi. Volite životinje, volite prirodu, one su jedina istina.

Budite po narodnosti ono što su vam otac i majka. Ali, budite srbin – po Tesli, budite crnac – po Net King Kolu, amerikanac – po Linkolnu, ukrajinac i rus – po Gogolju, musliman po Meši, hrvat po Tinu Ujeviću, albanac – po Majci Terezi, englez – po Tomasu Moru…

Dotle, budite samo mali anđeli.


RE: Sve i svašta - tesla017 - 01-10-2016

Pozdrav od banderasa Tongue


RE: Sve i svašta - Аритон - 01-10-2016

https://www.youtube.com/watch?v=cdU5kefYMFw

https://www.youtube.com/watch?v=_Hpnw41NINE


RE: Sve i svašta - tesla017 - 01-10-2016

Evo neceg lepseg bez ruznije polovine Wink


RE: Sve i svašta - Macola - 01-10-2016

Ne mogu da odolim jer to je jače od mene:

Sve pohvale za hotel "Perjanik" u okolini Danilovgrada! Sve je suprotno do onh stvari na primorju.
- besprekorna čistoća,
- prvoklasna usluga,
- prvoklasna klopa,
- prvoklasan smeštaj

Ne znam koliko njegove 4 zvezdice mogu parirati stranim hotelima, ali obzirom da je u priličnoj unutrašnjosti Crne Gore, po treći ili četvrti put u poslednjih par godina sam veoma veoma zadovoljan...

Nije reklama već srdačna preporuka, posebno sa osvrtom na sasvim normalne cene.

Ako prođete pored, bar ručajte slatko :-)