DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - saggit - 12-19-2015

(12-19-2015, 10:43 AM)TDA Wrote: Huh. Smile
Pa danas je posna slava... Big Grin

Leleeeeeee batke.... Pa ovde, ne znaš, šta pre da omrsiš Big Grin


RE: Sve i svašta - tesla017 - 12-19-2015

"Gudi gudi riba budi"

Eto problem resen Wink


RE: Sve i svašta - TDA - 12-19-2015

Promenići ti nik u Merlin! Blackpower


RE: Sve i svašta - tesla017 - 12-19-2015

Menjao ne menjao to ti je Wink

Ovo je ziva istina bila kod strica na slavi u selu Wink

Pop resio problem posle krkanja pecenja opevao "Gudi gudi riba budi" i problem je resen Big Grin


RE: Sve i svašta - TDA - 12-19-2015

Smile


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 12-19-2015

Jel neko upucen da je ASWO maloprodaja elektronskih komponenti prebacena u radnju BELI ELEKTRONIK i jel mozda neko nesto skorije narucivao od njih, u ASWO nije vise moguce registrovati se i otvoriti nalog a stari nalog nije vise validan..


RE: Sve i svašta - viktor1986 - 12-19-2015

Primetio sam to kada sam hteo da se ulogujem u aswo shop. U aswo nikada nisam porucivao a izgleda da rade samo sa firmama.


RE: Sve i svašta - mikikg - 12-20-2015

https://www.youtube.com/watch?v=nH08-JQwsZQ


RE: Sve i svašta - TDA - 12-20-2015

Koji hvalisavac... Big Grin


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 12-20-2015

(12-19-2015, 06:41 PM)viktor1986 Wrote: Primetio sam to kada sam hteo da se ulogujem u aswo shop. U aswo nikada nisam porucivao a  izgleda  da rade samo sa firmama.

Ja sam porucivao nekoliko puta uglavnom neke delove sto nisam nalazio u drugim radnjama, e sad vise nemogu ni da se zalogujem, sutra cu da probam da ih zovem mada se oni slabo kome javljaju Smile


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 12-21-2015

Napokon sam napravio privremeno mjesto za grebalicu. Maknuo sam nekoliko ormarića sa CDima te stavio gramofon i pretpojačalo. U planu je da se napravi jedan veći ormar/polica pa da imam CDe i LPe na jednom mjestu a ne razbacane po regalu u dnevnoj sobi. A za to imam taman nekih 40cm "rupu" lijevo od regala koji ne ide od zida do zida već ima tih 40cm prostora, taman po širini da se ubaci neka DIY polica.

Već sam sigurno stavio slike ovih uradaka ali evo. Gramofon je Dual 1236A sa DIY plinthom, phono od Roda Elliotta i na njemu je Sipijevo mu-follower pretpojačalo(samo u svrhu izloška). Lijevo od gramofona di su ona dva šarafa prišarafljena u ormar ići će mala polica za kakvu stolnu svjetiljku.



Phono će sigurno dobiti reviziju jer je ovo zapravo prvi puta da ga duže vrijeme slušam u kućnim uvjetima di je mir i tišina i vidim da trafo koji je toroid nešto malo zuji. Ovo je rađeno prije 3 godine i kako je PCB MM phonoa doživio nekoliko revizija a napajanje phonoa koje je unutra je najobičine po datasheetu LM317 tako da je moguće da će sve iznutrice van a unutra sve novo. Jedino ča će ostati je MC dio koji je napravljen po Le Pacific šemi a napajanje koje on ima je 7815+BC550 kao množitelj kapaciteta to isto mislim staviti na MM dio.


RE: Sve i svašta - Dual - 12-21-2015

(12-21-2015, 12:14 AM)Khadgar2007 Wrote: Napokon sam napravio privremeno mjesto za grebalicu.... Gramofon je Dual 1236A sa DIY plinthom...
Samo da pohvalim izbor gramofona. 41 Super ti izgleda taj ugao. Uživaj u slušanju ploča!


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 12-21-2015

Inače gramofon je bio u Loewe liniji pa sam ga iz nje izvadio i stavio u kućište. Napravljen je refresh,sve očišćeno i podmazano i maknuta automatika. Razlog micanja automatike je možda tebi veoma dobro poznat(jer pretpostavljam da sa razlogom imaš nick Dual) a zove se steuerpimpel, mali vrag u obliku komadića plastike koja se raspala nakon svih tih godina i bez toga automatika ne funkcionira. Čitao sam na forumima da ga zamijeniti nije lako jer treba puno podešavanja i svega ostaloga da to proradi pa sam lijepo sve to maknuo i sada je sve manualno i ja zadovoljan. Smile Malo me smeta to ča je tanjur manji od ploče ali biti će još gramofona nadam se i DIY u nekoj daljnjoj budućnosti pa ćemo onda napraviti neku malo jaču mašinicu.


RE: Sve i svašta - Dual - 12-21-2015

(12-21-2015, 11:15 AM)Khadgar2007 Wrote: ...biti će još gramofona nadam se i DIY u nekoj daljnjoj budućnosti pa ćemo onda napraviti neku malo jaču mašinicu.
I ja se nadam da će biti!

Čitao sam o tom "steuerpimpel"-u... Smile  Ja imam Dual604 koji je polu-automatika, vraća ručku po završetku sviranja. Samo sam stavio činčeve da može interkonekt kabl da se menja, i zadovoljan sam. Svira Dual za sve pare! Big Grin


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 12-21-2015

Ja kada/ako ću ići u DIY gramofona napravio bi upravo takvu poluautomatiku da mi vraća ručku nakon sviranja, a tanjur može slobodno da se okreće. Tako ne trebam misliti da li ću iglu "potrošiti" ili neću.


RE: Sve i svašta - Аритон - 12-21-2015

https://www.youtube.com/watch?v=oCmK4u0IUNE


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 12-23-2015




RE: Sve i svašta - euronymous - 12-24-2015




RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 12-24-2015

zna li iko šta ima u ovim amg.rs/zvucnici zvučnicima, kako i na kojem principu rade? ugrade se umjesto parčeta gips table i prešpahtla se preko njega i to radi,ali kako? vidjeo sam ih ugrađene ali ih nisam čuo niti imao priliku da vidim "iznutrice", ono što znam je da su u datom slučaju imali problem sa pucanjem plafona...


RE: Sve i svašta - tesla017 - 12-25-2015

Inside job Wink