DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - tesla017 - 09-04-2015

Neki kazu da je brusheno/smirglano staklo najbolje za fotopostupak na malim razdaljinama i radom sa UV black neonkama. Pogledaj po net-u mnogi ljudi su pakovali po skenerima jer to mu dodje tu negde 4-8cm udaljenosti. Neko mi je kazao da vise od 3 neonki nije preporucljivo za skener pakovanje Smile


RE: Sve i svašta - DeFacto - 09-10-2015

Evo mog prvog probnog primerka sa UV bojom i odlicno je ispalo   Smile


RE: Sve i svašta - tesla017 - 09-10-2015

Odlicna plocica Smile

Ako je to onaj poljski traktorista za bass a podseca na to ta plocica ima gresku jedan pot se pojacava kontra Big Grin

Proveri ako ti cd player u autu ima aktivnu skretnicu za subwoofer ili imas posebne cinceve na cd uredjaju za subwoofer onda je najbolje koristiti to a ovu skretnicu na plocici skroz izbaciti. tu se javlja problem malo u skretnici na plocici jer jednostavno nedostaje buffer ulazni deo ali ako na cd-u nemas skretnicu onda ces morati praviti ovu postojecu ;Wink

Takodje prvo se IC srafi na hladnjak pa se onda stavljaju na kraju kondenzatori Wink

Sve u svemu za malo para jako interesantan i nimalo naivan pojacavac ic tda1562q Smile


RE: Sve i svašta - tesla017 - 09-10-2015

Pravio sam tog malca odavno Wink

Ako imas kontrole kao na slici kod mene onda izbacuj tl072 sve dok ne ostane kao na semi  tako je najbolje radilo. inace kao sto rekoh ovde je potrebno da se odradi preamp buffer sa tl072 ispred 1562q ili iso premp kako god inace kod mene je probano kao na semi i tako radi fantasticno Wink


RE: Sve i svašta - DeFacto - 09-10-2015

Hvala Smile

Ma to sam izabrao neki projekat cisto radi probe,ko zna kad cu to sastavljati ali hvala ti na savetima neki put ce sigurno biti sastavljeno Smile


RE: Sve i svašta - TDA - 09-10-2015

Vrhunska Diy pločica!
Bravo!


RE: Sve i svašta - DeFacto - 09-10-2015

Hvala puno TDA Smile
Uskoro planiram to malo profesionalnije sa sito stampom,pre par meseci sam trebao da porucim od jedne novosadske firme osnovnu opremu ali oni su veleprodaja pa cu preko prijateljove firme uskoro,a i planiram metalizaciju u skorije vreme Smile


RE: Sve i svašta - TDA - 09-10-2015

E to bi već bilo mnogo ozbiljnije zbog dvostranih pločica. Smile


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 09-11-2015

Potreban trafo za ovo pojacalo sa slike moze naravno i polovan samo da radi, moze neka razmena moze placanje sve jedno, ulaz 220v izlaz 2x24v (+-1v),  visina 4,5cm precnik 11cm (+-2mm)...


RE: Sve i svašta - tesla017 - 09-11-2015

Jaoooooo imenjace imam negde u Srbiji 2 takva pojacala kupljena na nekoj aukciji kao neispravna za delove. Da sam tamo ne bi bilo problema Wink

Jedino pogledaj po oglasima na Limundo, Kupindo i Kupujem Prodajem ja sam uvek tu nalazio jeftine transformatore za razlicite primene ili da se vidi u trafco koja je cena za takav torid druge ideje nemam trenutno Wink


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 09-11-2015

(09-11-2015, 05:38 PM)tesla017 Wrote: Jaoooooo imenjace imam negde u Srbiji 2 takva pojacala kupljena na nekoj aukciji kao neispravna za delove. Da sam tamo ne bi bilo problema Wink

Jedino pogledaj po oglasima na Limundo, Kupindo i Kupujem Prodajem ja sam uvek tu nalazio jeftine transformatore za razlicite primene ili da se vidi u trafco koja je cena za takav torid druge ideje nemam trenutno Wink

Ok, ma mene u sustini interesuje bas isti takav trafo zbog nekog eventualnog uparivanja zato i trazim bas njega, no ako ga nenadjem nije nista strasno uzecu neki drugi jaci ili slicno, hvala...


RE: Sve i svašta - tesla017 - 09-11-2015

Iskreno ja ih imam mozda vec 5-6 godina samo su provereni transformatori dal su im dobri primari i to je tako odlozeno i stoji iskreno ne znam ni tacno gde su da li u vranju da li na tavanu u selu okolina vranja to je vec diskutabilno Big Grin

Znam da sam 2 pojacala platio oko 1500din iz neke skole su bili i na aukciji ja pobedio a i nije bila neka konkurencija Wink

Sada da nisi napisao da je napon 24 x 2 ni to ne bih znao Smile

Sta jos pise na transformatoru? Obicno su ti transformatori iz ISKRE i Ei Nisa jako kvalitetni Smile


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 09-11-2015

Na trafou pise ''INDUSTRISKA ELEKTRONIKA TOVORNIK'' ali bez informacija o naponima i snazi, napon sam merio unimerom a snagu sam otprilike procenio po tabeli iz Trafc-a i ona iznosi oko 200W, sad sam bas prevrnuo oglase al nisam nasao nista slicno osim nove u radnjama koji kostaju oko 50e pa navise, jos malo cu da sacekam mozda se i nadje nesto kasnije na oglasima posto sam i ja pazario dosta trafoa po pristojnoj a neki put i smesnoj ceni....


RE: Sve i svašta - tesla017 - 09-11-2015



Melos Smile


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 09-11-2015

(09-11-2015, 08:16 PM)tesla017 Wrote:

Melos Smile

Koma trans Smile Smile


RE: Sve i svašta - Gosha - 09-12-2015




RE: Sve i svašta - mikikg - 09-12-2015

Ih ovaj je do j.... Smile
Mora da napravim, imam sve delove :d


RE: Sve i svašta - Bocko - 09-12-2015

@Gosha:
jel ti makina u funkciji, barem bi zvuk trebalo staviti, vruuum, vruuum Smile


RE: Sve i svašta - dlalkovic - 09-12-2015

[Image: thermoml.jpg]                                                                            sobni termometar u Farenhajtima


RE: Sve i svašta - TDA - 09-12-2015

E ovo je vrhunski! Smile