DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - dejansd - 05-26-2015

Ne smetaju sare Smile Radi ti fino i preko sara. Licno kad mi zafali papira iscupam listove iz casopisa digital malo su deblji listovi od onih u svetu kompjutera. Tekst i slike te samo ometaju da vidis lepo vodove ako se i preslika kijoji deo slike ne smeta tokom ecovanja. Meni skoro dali neke stara gorenja uputstva od nekih uredjaja. Fantastican papir i nije mnogo saren. Masniji kalendari standardno odlicni Smile


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-26-2015

(05-26-2015, 02:47 PM)dejansd Wrote: Ne smetaju sare Smile Radi ti fino i preko sara. Licno kad mi zafali papira iscupam listove iz casopisa digital malo su deblji listovi od onih u svetu kompjutera. Tekst i slike te samo ometaju da vidis lepo vodove ako se i preslika kijoji deo slike ne smeta tokom ecovanja. Meni skoro dali neke stara gorenja uputstva od nekih uredjaja. Fantastican papir i nije mnogo saren. Masniji kalendari standardno odlicni Smile

Ok, hvala na informaciji , odoh u stetu Smile


RE: Sve i svašta - samuki - 05-26-2015

Probaj i na obicnom papiru.


RE: Sve i svašta - saggit - 05-27-2015

Big Grin Big Grin Big Grin




RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-28-2015

(05-26-2015, 09:07 PM)samuki Wrote: Probaj i na obicnom papiru.

Probao sam kod komsije na papiru od kalendara ispalo je ok, medjutim narucio sam dva papira sa doljne slike i danas ih preuzeo u gradu i ni u jednoj stampariji i fotokopirnici nisu hteli da mi kopiraju na njega kazu plase se da im se nesto nezezne sa stampacom kazu mi da je papir mnogo gladak i masan, e sad neznam dal da pokusam kod komsije na njegovom stampacu ako i njegov nerikne  Smile ....


RE: Sve i svašta - samuki - 05-28-2015

Probaj prenijeti toner sa ovog sto si odstampao. Dobro ocisti pertinaks i prepeglaj sliku! Valjda znas kako se radi?


RE: Sve i svašta - branko tod - 05-28-2015

(05-28-2015, 11:30 AM)Dragan83 Wrote: Probao sam kod komsije na papiru od kalendara ispalo je ok, medjutim narucio sam dva papira sa doljne slike i danas ih preuzeo u gradu i ni u jednoj stampariji i fotokopirnici nisu hteli da mi kopiraju na njega kazu plase se da im se nesto nezezne sa stampacom kazu mi da je papir mnogo gladak i masan, e sad neznam dal da pokusam kod komsije na njegovom stampacu ako i njegov nerikne  Smile ....

Dragane, koliko si plaćao papir?

Neće sigurno da rikne, može samo loše da odštampa.


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-28-2015

Ok, 100 din po komadu zato sto sam od doticnog gospodina uzeo neki veliki hladnjak pa reko da ide sve zajedno, kasnije sam video da u Pirotu covek prodaje za 40din po komadu isti papir no nebitno sta je tu je, glavno svi su ga opipavali i niko nije pristao da stampa Smile ...


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-28-2015

(05-28-2015, 11:47 AM)samuki Wrote: Probaj prenijeti toner sa ovog sto si odstampao. Dobro ocisti pertinaks i prepeglaj sliku!  Valjda znas kako se radi?

Znam , odnosno gledao sam na HMAP-ovom videu sve detaljno pa idem po tome, nego sam mislio kad vec imam ovaj papir namenjen za to da iskoristim njega, no nebitno probacu sa ovim od kalendara polako  -nigde nezurim, samo da nadjem dobru peglu Smile ..


RE: Sve i svašta - Makso - 05-28-2015

Pitanje koje nije vezano za audio tehniku nego za auto:

Dakle prije par dana sam ugradio (kineze) xenon na auto (golf 4)i radilo je sve normalno do sada, kad upalim svjetla upale se xenoni ali se upale i brisači i odrade 1-2 puta i stanu i opet sve normalno?
Da li je se neko susretao sa ovim i koja su rješenja?
Da li je moguće da balas pošalje nekuda visoki napon preko mase pa da upali brisače, bojim se da ne spali računar?


RE: Sve i svašta - branko tod - 05-29-2015

(05-28-2015, 12:28 PM)Dragan83 Wrote: Ok, 100 din po komadu zato sto sam od doticnog gospodina uzeo neki veliki hladnjak pa reko da ide sve zajedno, kasnije sam video da u  Pirotu covek prodaje za 40din po komadu isti papir no nebitno sta je tu je, glavno svi su ga opipavali i niko nije pristao da stampa Smile ...

Imam utisak da je taj žuti papir ustvari papir koji se koristi za preslikače kod sito štampe.
Ono za maice sa peglom i da je mnogo jeftiniji. Rećiću da mi dobace neki da probam.


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-29-2015

(05-29-2015, 01:53 AM)branko tod Wrote:
(05-28-2015, 12:28 PM)Dragan83 Wrote: Ok, 100 din po komadu zato sto sam od doticnog gospodina uzeo neki veliki hladnjak pa reko da ide sve zajedno, kasnije sam video da u  Pirotu covek prodaje za 40din po komadu isti papir no nebitno sta je tu je, glavno svi su ga opipavali i niko nije pristao da stampa Smile ...

Imam utisak da je taj žuti papir ustvari papir koji se koristi za preslikače kod sito štampe.
Ono za maice sa peglom i da je mnogo jeftiniji. Rećiću da mi dobace neki da probam.

Moguce je al on mi rece da su bas namenjeni za stampu za PCB, predvece cu da probam da ga odstampam kod druga na stampacu naravno ako mi bude dozvolio Smile..


RE: Sve i svašta - mikikg - 06-02-2015

Uh sto sam nasao dobre sprave, ovo mora da kupim ...

Dalekometni Detektor Zlata (2000m)
Radi na principu atomske mase i gravitacionog polja zemlje, tako da mu ne trebaju baterije ili akumulator, princip rada kao i kod kompasa!
http://www.kupujemprodajem.com/Dalekometni-Detektor-Zlata-22762955-oglas.htm?filter_id=27
http://www.kupujemprodajem.com/Mali-Dalekometni-Detektor-22762844-oglas.htm?filter_id=27



Ovaj je malo skuplji (200E) ali je mnogo bolji
http://www.kupujemprodajem.com/lokator-zakopanog-blaga-22765237-oglas.htm?filter_id=27



Quote:dalekometni lokator skrivenog zakopanog blaga , smaragda, rudnika riznica i svega dragocenog radi na principu jonsko-magnetne  gravitacije , ,sto znaci da ne koristi nikakfe baterije samo se u gornjoj posudi stavlja trazena supstanca(zlato. srebro. bakar itd)a u donjem loncetu u rukohvatu stavlja se balans supstanca (zemlja ili kvarcni pesak)sa lokacije na kojoj se vrsi pretraga. .u gornjem loncetu najbolje je stavljati cisto zlato koje se ispira iz reke. lokator je u klasi svetski poznatog MINEORA koji je daleko skuplji . moguca zamena za neki auto u toj ceni ili neki trimer motorni pcele i td



RE: Sve i svašta - TDA - 06-02-2015

Big Grin
Bože moj...
Nije valjda da postoje budale koje bi ovo kupile!????


RE: Sve i svašta - Macola - 06-02-2015

Ha ha,

Ovde na prvom primeru i nije baš potpuna prevara.

Jednostavno to je lično ime detektora (vidite da je čovek lepo napisao velikim slovima): "Detektor Zlata".

Sprava se tako zove.


------------------------------
Predlažem da upotrebite mnogo precizniji detektor svega i svačega, pa i zlata.

Taj detektor privremeno poseduju muškarci:   "Detektor (ime supruge ili bivše supruge, eventualno devojke)"

Verujte mi na reč da ti detektori mnooogo preciznije rade.

Nemaju baterije i na žalost mnogo više troše svega i svačeg, ali zato je detekcija na vrhunskom nivou.

Toliko su kvalitetni da čak i vaše rođene misli otkrivaju pre vas samih :-)

Upotreba je multinamenska i krajnje jednostavna:

-U otvore predviđene za to, staviti piće i hranu i detektor će se ubrzo dati u potragu za drugim izvorima toga u većim količinama.

-U otvore predviđene za neke druge materije staviti pripadajuće, i detektor će se takođe ubrzo dati u potragu za drugim izvorima toga u većim količinama.

-Oko vrata i na prste staviti predmete od plemenitih metala koje tražite, u manjim količininama; detektor će se dati u potragu za većom količinom istog.

-Pokažite detektoru neki stambeni prostor, odmah će se dati u potragu za većim.

------------------------
Postoji i drugi način upotrebe, gde uzorak traženog stavljate na sebe, a ne na detektor:

-Stavite na sebe samo trag karmina, detektor će brzo naći vlasnicu.

-Stavite u sebe malu količinu alkohola, detektor će ga otkriti sa 100 metara,

-Stavite na skriveno mesto u vaš auto malenu minđušu i detektor će savršeno rekonstruisati njeno poreklo.

-Pomislite nešto što nameravate da kažete detektoru, i pre nego što izgovorite detektor će imati spreman kontra-odgovor.

----------------------------

Ne morate se truditi da, kao onaj u prvom oglasu, menjate detektor za jevtin automobili.

Detektor će se sam menjati za neuporedivo skuplji automobil, posebno ako je džip u pitanju.

E sad, jedino je malo teže očuvati detektor u vlasništvu jednog vlasnika...

P.S.

Ukoliko sami obezbedite dovoljnu količinu traženih materija iz prvog načina upotrebe, postoji izvesna šansa da ostanete jedini vlasnik.
Verovatnoća je tipičnih 10%.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-02-2015




RE: Sve i svašta - Macola - 06-02-2015

Kraljevi :-)


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-02-2015

ha ha ha - kako li sam samo znao koga ću "isprovocirati" prvog!? Smile koja ti je slika ostavila najjači dojam - pretpostavljam ali neću da kažem baš da vidim jesam li pogodio! Smile


RE: Sve i svašta - Macola - 06-02-2015

Treća, možda sedma i deseta takođe.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 06-02-2015

pogodio sam sedmu i desetu,a promašio treću - pomislio sam na drugu Smile