DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-24-2015

(05-24-2015, 07:21 PM)samuki Wrote: Crno bijela bojaSmile

Mislis obican crni toner kako kad bi stampao bilo kakav tekst na obicnom papiru...


RE: Sve i svašta - samuki - 05-24-2015

(05-24-2015, 07:52 PM)Dragan83 Wrote:
(05-24-2015, 07:21 PM)samuki Wrote: Crno bijela bojaSmile

Mislis obican crni toner kako kad bi stampao bilo kakav tekst na obicnom papiru...

Da !


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-24-2015

(05-24-2015, 07:59 PM)samuki Wrote:
(05-24-2015, 07:52 PM)Dragan83 Wrote:
(05-24-2015, 07:21 PM)samuki Wrote: Crno bijela bojaSmile

Mislis obican crni toner kako kad bi stampao bilo kakav tekst na obicnom papiru...

Da !

Ok....


RE: Sve i svašta - Risto - 05-24-2015

Sve zavisi od tonera kojim stampaju. Dobro je ako budu hteli da ti stampaju u vecoj rezoluciji 1200dpi ( mislim da ima i jace na nekim).

Ja posle stampanja obavezno odstampan primerak zatvorim na desetak minuta u kutiju, gde je dno poliveno nitro razredjivacem. Potrebno je da kutija bude sto bolje zatvorena. Moze se umotati u celofan.
Posle toga toner na papiru je sjajan i lako se razmaze, pa treba biti oprezan


RE: Sve i svašta - samuki - 05-24-2015

Imas ovde na forumu kako se pravi npr http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=756


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 05-24-2015

Ja sam za svoj akvarij uzeo malo bolji silikon od wurtha,one obične no name koji se kupuju za brtvljenje u kupaoni i sl. nisam niti gledao jer ovo ipak treba držati sve to na okupu. Još nisam stavio ali hoću,a to je aluminijski L profil od 15x15 ili tako nešto i zalijepiti to na ćoškove iz dva razloga. Prvi je taj ča nisam brusio rubove stakla pa se znam porezati na njih a drugi je da ipak možda dobijem na čvrstoći. Samo moram pofarbati aluminij jer će ga feriklorid pojesti samo tako. Zapravo neće ga pojesti ali će stvoriti jednu jako ružnu i debelu patinu provjereno u praksi.


RE: Sve i svašta - Makso - 05-24-2015

Planirao sam da u skorije vrijeme kupim auto dijagnostiku, radi se o Autocom/Delphi 2014.2, cijena je 350KM (oko 178€).?
Da li neko ima nešto slično i kakve su preporuke za ovaj model?


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-25-2015

(05-24-2015, 08:25 PM)Risto Wrote: Sve zavisi od tonera kojim stampaju. Dobro je ako budu hteli da ti stampaju u vecoj rezoluciji 1200dpi ( mislim da ima i jace na nekim).

Ja posle stampanja obavezno odstampan primerak zatvorim na desetak minuta u kutiju, gde je dno poliveno nitro razredjivacem. Potrebno je da kutija bude sto bolje zatvorena. Moze se  umotati u celofan.
Posle toga toner na papiru je sjajan i lako se razmaze, pa treba biti oprezan

Cek malo , mislis da taj papir sto mi je stampa za preslikavanje na PCB stavim u razredjivac , zar to nece momentalno da se sve razlije....


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-25-2015

(05-24-2015, 09:28 PM)Khadgar2007 Wrote: Ja sam za svoj akvarij uzeo malo bolji silikon od wurtha,one obične no name koji se kupuju za brtvljenje u kupaoni i sl. nisam niti gledao jer ovo ipak treba držati sve to na okupu. Još nisam stavio ali hoću,a to je aluminijski L profil od 15x15 ili tako nešto i zalijepiti to na ćoškove iz dva razloga. Prvi je taj ča nisam brusio rubove stakla pa se znam porezati na njih a drugi je da ipak možda dobijem na čvrstoći. Samo moram pofarbati aluminij jer će ga feriklorid pojesti samo tako. Zapravo neće ga pojesti ali će stvoriti jednu jako ružnu i debelu patinu provjereno u praksi.

Ma ovaj je moj dosta veliki mislio sam da ga razlepim pa da ga napravim da bude malo uzi a sad bas gledam ima i neki MOMENTOV lepak za staklo al je malo skuplji, no to cu kasnije da razradjujem da vidim prvom kako ce da ispadne ovo u obicnim uslovima, pozzz i hvala svima....


RE: Sve i svašta - Risto - 05-25-2015

Ne, nisam ti lepo objasnio.

Odstampani papir zalepis za poklopac kutije, tako da stampana strana gleda prema dnu kutije.

A na dnu kutije sipas malo nitro razredjivaca, tako da isparava na papir kako se susi.

Dobro je da se sve to hermeticki zatvori.


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 05-25-2015

Ja sam to napravio na sljedeći način, možda nije najbolje ali služi svrsi. Uzeo sam kutiju od matične ploče koju sam obložio sa nekom samoljepljivom folijom, na dno stavim papir na kojem je odštampan PCB a pored toga stavim jednu plitku posudu od nivea kreme za ruke(ili slično) te u nju malo vate i na to razrijeđivača. Pristojno dihta i pošteno se osjeti razrijeđivač kada ju otvorim. Predložak postane malo homogeniji nego inače ali po meni ništa specijalno da je baš ono taman ko noć. Naravno koristim laserski printer i printam na paos papir jer radim foto postupak.


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-25-2015

(05-25-2015, 05:02 PM)Risto Wrote: Ne, nisam ti lepo objasnio.

Odstampani papir zalepis za poklopac kutije, tako da stampana strana gleda prema dnu kutije.

A na dnu kutije sipas malo nitro razredjivaca, tako da isparava na papir kako se susi.

Dobro je da se sve to hermeticki zatvori.

Ok sad sam te 100% razumeo...


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-25-2015

(05-25-2015, 05:26 PM)Khadgar2007 Wrote: Ja sam to napravio na sljedeći način, možda nije najbolje ali služi svrsi. Uzeo sam kutiju od matične ploče koju sam obložio sa nekom samoljepljivom folijom, na dno stavim papir na kojem je odštampan PCB a pored toga stavim jednu plitku posudu od nivea kreme za ruke(ili slično) te u nju malo vate i na to razrijeđivača. Pristojno dihta i pošteno se osjeti razrijeđivač kada ju otvorim. Predložak postane malo homogeniji nego inače ali po meni ništa specijalno da je baš ono taman ko noć. Naravno koristim laserski printer i printam na paos papir jer radim foto postupak.

Ok, Sto se  tice stampanja pa to znaci mogu i kod komsije da iskopiram na obicnom laserskom stampacu nemoram da idem u stampariju....


RE: Sve i svašta - samuki - 05-25-2015

Mozes ako ti komsija da. Smile

Ma moze ,odnesi i probaj to odmah , samo nek ne stavi na Eco mod stampac ,bice blijedo.


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-25-2015

(05-25-2015, 06:03 PM)samuki Wrote: Mozes ako ti komsija da. Smile

Ma moze ,odnesi i probaj to odmah , samo nek ne stavi na Eco mod stampac ,bice blijedo.

Ok Smile, ma nemogu odmah tek sutra mi stizu oni zuti papiri za stampanje jedino ako nadjem neki drugi za improvizaciju...


RE: Sve i svašta - samuki - 05-25-2015

https://youtu.be/JCPXckfT-6g
Osjeti se i miris Smile


RE: Sve i svašta - ManicP - 05-26-2015

(05-25-2015, 07:22 PM)Dragan83 Wrote: Ok Smile, ma nemogu odmah tek sutra mi stizu oni zuti papiri za stampanje jedino ako nadjem neki drugi za improvizaciju...

Za improvizaciju je meni super bio papir iz Sveta kompjutera ali davno nisam kupovao Smile


RE: Sve i svašta - TDA - 05-26-2015

https://www.youtube.com/watch?v=bVoPrvjvSKs


RE: Sve i svašta - TDA - 05-26-2015

https://www.youtube.com/watch?v=O764xVMeWVA


RE: Sve i svašta - Dragan83 - 05-26-2015

(05-26-2015, 07:25 AM)ManicP Wrote:
(05-25-2015, 07:22 PM)Dragan83 Wrote: Ok Smile, ma nemogu odmah tek sutra mi stizu oni zuti papiri za stampanje jedino ako nadjem neki drugi za improvizaciju...

Za improvizaciju je meni super bio papir iz Sveta kompjutera ali davno nisam kupovao Smile

Ja mislim da imam par tih casopisa negde   malo su stariji al s'druge strane nesecam se da na njima ima beo ili cist papir u glavnom su dobro isarani...