DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - saggit - 01-26-2015

APEX 38(40)







RE: Sve i svašta - npejcic - 01-26-2015

Svaka čast! Profi! Smile


RE: Sve i svašta - TDA - 01-26-2015

Ekstra!
Sprema se jedno dobro pojačalce... Big Grin


RE: Sve i svašta - saggit - 01-26-2015

A sad... zamazani vodovi Big Grin




RE: Sve i svašta - euronymous - 01-26-2015

Ovo je fantazija!


RE: Sve i svašta - Makso - 01-26-2015

Da li bi se ovaj trafo mogao iskoristiti za AX11 ili AX14 (ili neko slično pojačalo)?


RE: Sve i svašta - Dual - 01-26-2015

(01-26-2015, 07:06 PM)saggit Wrote: A sad... zamazani vodovi Big Grin

Nisam pratio... Kako ovo radiš?


RE: Sve i svašta - euronymous - 01-27-2015

(01-26-2015, 11:28 PM)Dual Wrote:
(01-26-2015, 07:06 PM)saggit Wrote: A sad... zamazani vodovi Big Grin

Nisam pratio... Kako ovo radiš?

I mene interesuje Siroma


RE: Sve i svašta - saggit - 01-27-2015

(01-26-2015, 11:28 PM)Dual Wrote: Nisam pratio... Kako ovo radiš?

(01-27-2015, 12:45 AM)euronymus Wrote: I mene interesuje Siroma

Vodovi su zaštićeni sa pastom za meko lemljenje, koje koriste monteri za grejanje (lemljenje bakarnih cevi).
Imaš par fazona za pastu. Neki nanesu pastu na vodove, pa greju sa fenom (300 stepeni) i u isto vreme skidaju sa pamučnom krpom višak paste. To je jedna vrsta kalajisanja.
Ja sam taj fazon pokušao da radim, ali mi nikada nije uspelo kako treba. Tako da samo nanesem pastu, osušim je sa fenom i isperem sa hladnom vodom. Vodovi ostanu glatki i sjajni kao da je urađeno posrebljavanje.
Pasta ima da se kupi u svakoj radnji, koja prodaje opremu i alat za grejanje. Ima više proizvođača, tako da im je i cena različita, ali se kreće oko 9-10 eura po kutiji od 250gr.
Sa 250gr. može da se uradi 40-50 pločica EURO formata.


RE: Sve i svašta - Khadgar2007 - 01-27-2015

E viš vraga nisam znao da ima takva pasta. Ja sam uvijek radio tako da sam premazao počicu sa običnom cinol pastom za lemljenje i onda nanio malo tinola na vod i sa lemilom prešao sve vodove. Problem je ako se stavi višak tinola onda ga treba skidati sa nečim što je opet dodatna komplikacija.


RE: Sve i svašta - Bocko - 01-27-2015

Negde je bilo reči, da ta pasta pravi problem-provodnost među vodovima PCB?
Neko od forumskih kolega je pustio video link kalaisanja, preko pletenice...


RE: Sve i svašta - saggit - 01-27-2015

(01-27-2015, 08:58 AM)Bocko Wrote: Negde je bilo reči, da ta pasta pravi problem-provodnost među vodovima PCB?
Neko od forumskih kolega je pustio video link kalaisanja, preko pletenice...

Ja pastu koristim već 10 god., i nikada nisam imao tih problema.


RE: Sve i svašta - ronovar - 01-27-2015

Imam malih problema...pa eto postavljam sliku...dobio sam iz banzai music silver mice CDM serija...svi ispravni osim ovog jednog pa me sada zanima dali je stvarno neispravan kondenzator ili je ovaj tester komponenti krivo izbacio gresku? U prilogu stavljam slike....


I evo dokle sam stigao sa SIGE....fali jos samo hladnjaci, soft-start i toroidi i zabava moze pocetiWink


RE: Sve i svašta - dejansd - 01-27-2015

(01-27-2015, 06:43 AM)saggit Wrote:
(01-26-2015, 11:28 PM)Dual Wrote: Nisam pratio... Kako ovo radiš?

(01-27-2015, 12:45 AM)euronymus Wrote: I mene interesuje Siroma

Vodovi su zaštićeni sa pastom za meko lemljenje, koje koriste monteri za grejanje (lemljenje bakarnih cevi).
Imaš par fazona za pastu. Neki nanesu pastu na vodove, pa greju sa fenom (300 stepeni) i u isto vreme skidaju sa pamučnom krpom višak paste. To je jedna vrsta kalajisanja.
Ja sam taj fazon pokušao da radim, ali mi nikada nije uspelo kako treba. Tako da samo nanesem pastu, osušim je sa fenom i isperem sa hladnom vodom. Vodovi ostanu glatki i sjajni kao da je urađeno posrebljavanje.
Pasta ima da se kupi u svakoj radnji, koja prodaje opremu i alat za grejanje. Ima više proizvođača, tako da im je i cena različita, ali se kreće oko 9-10 eura po kutiji od 250gr.
Sa 250gr. može da se uradi 40-50 pločica EURO formata.
Ima i onaj fazon sa rernom Smile 
Sacekas da domacica ispece pitu a ti zatim uglavis plocicu namazanu pastom u rernu na par minuta. Pripremi se nekakva ostra krpa ,ko je rekao jutana vreca?, i odmah po vadjenju iz rerne ostrim potezima obrisati plocicu . Skoro kao fabricka Smile . Ja sam probao par puta i sa fenom ali je mucenje to zagrejati kako treba ,previse vremena se utrosi za vece plocice.
Ima i onaj fazon sa vudovim metealom ,posebne legure kalaja olova i bizmuta a temperatura topljenja je od 70 do 98 stepeni sto je odlicnojer se legura topi i u vreloj vodi. Problem je sto se tesko nalazi kod nas.


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 01-27-2015

(01-27-2015, 02:12 PM)ronovar Wrote: Imam malih problema...pa eto postavljam sliku...dobio sam iz banzai music silver mice CDM serija...svi ispravni osim ovog jednog pa me sada zanima dali je stvarno neispravan kondenzator ili je ovaj tester komponenti krivo izbacio gresku? U prilogu stavljam slike....


I evo dokle sam stigao sa SIGE....fali jos samo hladnjaci, soft-start i toroidi i zabava moze pocetiWink

bravo za SiGE - jedva čekam rezultate! 


RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 01-27-2015

http://komicnistatusi.co/?p=1051

e ako to ne pomogne nik´i ku#"c neće... Big Grin Vaistinu


 



RE: Sve i svašta - HomeMadeAudioProject - 01-27-2015

jedan jako jako tužan...

http://komicnistatusi.co/?p=546


RE: Sve i svašta - TDA - 01-27-2015

(01-27-2015, 08:55 PM)11277 Wrote: http://komicnistatusi.co/?p=1051

e ako to ne pomogne nik´i ku#"c neće... Big Grin Vaistinu


 

Hahahaha!
Šta ćeš, seljak čovek.... Ili je zastranio... Big Grin


RE: Sve i svašta - saggit - 01-28-2015

(01-27-2015, 07:59 PM)dejansd Wrote: Ima i onaj fazon sa rernom Smile Sacekas da domacica ispece pitu

Ako ja budem čekao da domaćica iznese pitu iz rerne, neću se najesti te pite Big Grin


RE: Sve i svašta - saggit - 01-28-2015

Pomoć,
Da li neko ko je iz Bgd-a zna, gde ima da se kupi profidna folija (termo-folija) za štampu na laserskom štampaču.
Okrenuh par telefona, ali me samo bledo saslušaju, i kažu: to ne postoji Big Grin (ti bem prodavce i prodavačice, ko ih postavi na radno mesto) .
Ne postoji, a pre par godina na Banjici sam u jednoj Firmi kupovao, ali se firma u međuvremenu zatvorila.
Hvala