DIY Electronic projects
Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... (/showthread.php?tid=264)



RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - buca33 - 07-31-2014

Ja sam pravio ovo pojacalce. Ne moras da obracas paznju na diode ako ga pravis Smile, to vazi za a75, spalio sam LM jer nisam citao HMAP-ov txt. fajl. .
Neces se pokajati u svakom slucaju. Ja sam povecao botstrap elkose sa 10uF na100uF(preporuka g.Bore), otpore od 22k na 33k,(pisao je mikikg o tome u temi) zbog pojacanja. Ako planiras pretpojacalo za njega, ne treba povecavati otpore.
Ako pravis bridge u napajanju mu ostavi 2x1000uF po grani i jedan rokni izmedju +i- (ja stavio 6800Uf), razlika je primetna, a ima i nezamislivo mnogo snage za svoju velicinu. Big Grin, i pripremi dobre hladnjake.
Proradice na prvu ako sve budes ispostovao dokumentaciju.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 07-31-2014

Bez predpojačala.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - buca33 - 07-31-2014

Uhvatilo me nesto malo pre da prckam oko B200, da resim pucketanje koje mi se javlja kad se pune i prazne elkosi(paljenje i gasenje),i resim to dodavanjem bledera.
Sve lepo radi, nema pucanja.
Ponovo rasturim da dodam jos jedan elkos u napajanju i smanjim pojacanje.
I sad nece da radi Big Grin, tj radi al ima ogromnu distorziju i malu snagu.
Ima li ko ideju sta sam mogao da zeznem...?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 07-31-2014

Tamo sam već gledao u galeriji ali je pločica sa 1x TDA, a ja tražim ovu sa 2x TDA, a u textu piše samo spisak komponenti i link.

Da li je to ova šema i koje razmjere trebaju biti i jel ovo mirror-ovana, ili ako neko ima u Sprintu?




RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 07-31-2014

Evo ti tema o tom pojačalu:
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=225
Wink


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 07-31-2014

E hvala ti puno, meni te teme nikako u pretrazi nije izbacivalo, sad se bacam na čitanje. Big Grin


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - nole15 - 08-04-2014

Pozdrav drustvo,dobih ovih dana jedan Voltcraftov instrumenat M-3650B i sve bi to bilo lepo da ne brlja i to zesce.Naime jedino sto se moze meriti na njemu su mali otpori na podrucju 200 oma,hFe kapacitet amperazu nisam ni probao.Na vecim mernim podrucijima kod otpora pokazuje kratak spoj ili neke bezvezne cifre kao i na DC i AC.Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo da bude.Steta mi ga je baciti jer nije los instrumenat cak ima mogucnost kopcanja na racunar al dzaba kad neradi kako treba.Bio bih zahvalan ako neko ima kakvu ideju sta bi moglo da bude a ako ne kanta mu ne gine.pozz


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 08-04-2014

Nole, ništa se ne baca!
Evo šeme tvog instrumenta a iskusniji će ti više reći....

.pdf   metex_m3650_sch.pdf (Size: 746,66 KB / Downloads: 3)


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - nole15 - 08-04-2014

Hvala TDA za semu,ma zadnja mi je solucija kanta zato i pitam iskusnije za ideju.

Evo i slike http://forum.yu3ma.net/images/smilies/confused.gif


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - mikikg - 08-05-2014

Hmm, treba ga otvoriti i videti kakva je situacija u njemu, videti da li ima nesto nagorelo od delova, mozda neki kontakt od velikog preplopnika izgoreo (probati isti da se ocisti sa alkoholom).

Taj instrument je pun hibridnih chipova i ako je neki od njih stradao slabe su sanse za popravku.

Eventualno moze samo jos da se proba da se zameni glavni veliki IC ICL7106 (ako je na podnozju), da se izvadi sa nekog drugog za probu.
Ako i posle toga isto radi onda je crko neki hibrid i od toga onda nema nista, nazalost.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 08-06-2014

Da li neko zna gde se mogu nabaviti WIMA MKS2 4,7uF 63V RM5?
Najveće koje sam našao sa ovim rasterom su 3,3uF a meni trebaju 4 komada 4,7uF...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - HomeMadeAudioProject - 08-06-2014

kupi 1uF pa do(g)radi odozdo sa smd?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - saggit - 08-06-2014

(08-06-2014, 03:17 PM)TDA Wrote: Da li neko zna gde se mogu nabaviti WIMA MKS2 4,7uF 63V RM5?
Najveće koje sam našao sa ovim rasterom su 3,3uF a meni trebaju 4 komada 4,7uF...
Sledeći put, čika gugleta pitaj
http://www.vremeplov.co.rs/Shop/Product/1943


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 08-06-2014

@saggit
Taman sam se ponadao a ono 4,7nF... Sad


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - HomeMadeAudioProject - 08-06-2014

ha ha haa pa kupiš "kilo" komada i smanjiš esr i esl do nevjerovatnih granica! Smile
.
nego,kad već "guram" maternji jezik i među tehničkim pojmovima i izrazima,promjenio sam i svoj nadimak na onakav kakav se ne prevodi da bi se razumjeo...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 08-06-2014

Daj Aco! Sa HMAP si prešao na SSM. Smile
Pa vrati se onda na 44250.
Nije ti fora....


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - buca33 - 08-06-2014

Bolje na 44250, ako se taj droj odnosi na brod...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - saggit - 08-07-2014

(08-06-2014, 06:30 PM)TDA Wrote: @saggit
Taman sam se ponadao a ono 4,7nF... Sad
Ebga. Izvini, nisam turio đozluke, pa mi se učinilo da je uF.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - HomeMadeAudioProject - 08-07-2014

(08-06-2014, 10:50 PM)buca33 Wrote: Bolje na 44250, ako se taj droj odnosi na brod...

huh,koji/kakav brod druže...?
.
evo neće biti ni HomeMadeAudioProject koji je nastao zbog nekadašnje adrese forum.diyaudioproject.eu, niti 44250 koje je bilo zbog nostalgije koja je iščezla ali će biti i ostati 11277 jer sam se kako smatram pomirio svojim mjestom,ako već vremenom (tesko vrijeme za matore,prijatelju moj...) ne mogu.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 08-07-2014

Aco, da te neznam rekao bi da imaš krizu identiteta... Big Grin


Mislio sam da vratiš neko ime po kome si prepoznatljiv ljudima, mada je to tvoj izbor. Dobro je i ovako zato što znamo da si to ti... Big Grin
Ja sam na diyaudio.com morao da izaberem drogo ime zato što je TDA već bio zauzet. Na BC109 su svi već zaboravili i nikeme ne treba a ipak je retro i svima poznat univerzalac... Smile

P.S.
Odosmo u off (aut, PM...) a ja sam kriv za to... Smile

P.S.S. 44250 je poštanski broj za Petrinju u Hrvarskoj.