DIY Electronic projects
Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... (/showthread.php?tid=264)



RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - ZASto - 06-19-2019

Imaš i termo provodni lepak.
Imam negde tubicu koju sam upazario, mogu da ti dostavim kada budem bio u kraju.
Baci kontakt tel na PP.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - TDA - 06-19-2019

Ti hladnjaci su lepljeni na čipove nekom alu duplon trakom.
Lepak je crne boje ačipovi su dimenzija oko 40x40mm.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Khadgar2007 - 06-20-2019

Jedno pitanjce, negdje mi u glavi stoji da je zgodno "ljepilo" za pričvrstiti matice,šarafe i sl. da se ne odšarafe pri manjim vibracijama(prenošenje uređaja sa jedno mjesto na drugo vozeći se po makadamu i sl.)) lak za nokte pa jel netko kakvu informaciju jel to točno? Čini mi se kao prihvatljivo riješenje.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Dackotronic - 06-20-2019

Pa verovatno moze i lak za nokte , ako mislis da nalakiras navoj i to tako odmah zasrafis .
Slicnu situaciju sam imao kod prese za beton blokove , koja ima vibro podlogu , sama sebe je rasrafljivala u radu.
Umakao sam brezone u neki drvo emajl , to se naslo ...
Negde je drzalo negde pak nije ... kako gde ...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Macola - 06-20-2019

Profi ovo:

https://www.henkel-adhesives.com/rs/en/search.html?filterType=Products&facetedSearch.category=Threadlockers


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 06-20-2019

Imam problem sa DVR-om, problem je što nemam prikaz videa preko interneta, tj. na telefonu, koristi se preko FreeIP aplikacije, jer DVR ima podršku za tu aplikaciju, problem se pojavio nakon grmljavine, modem je bio zablokirao, ali nakon jednog isključivanja radi najnormalnije, čak i DVR ima se funkcije i sve radi, samo ne mogu ga dobiti na internetu, ne znam kako su prije bile podešene IP adrese jer je neko već pokušao na default podešavanja, još drži stalno upaljenu alarm ledicu, a u podešavanjima nema ni a od alarma ništa ne mogu naći za alarm.? DVR je EULE HD8+.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Khadgar2007 - 06-20-2019

Onaj loctite 243 mi se čini ok. Kaže srednje snage a i cijena je prihvatljiva. To bi mi ionako trebalo većinom za uređaje iz audiotehnike da nakon što šklepam sve u kutiju lijepo pričvrstim šarafe sa time da ne trebam brinuti hoće li se što otpustiti. Viđao sam da ljudi koriste dvokomponentna ljepila ali to mi se ne čini kao dobro riješenje što se tiče naknadne demontaže.

Možda prvo probam vulgaris lak za nokte jer bi cijena mogla biti 2-3 puta jeftinija,a zapravo me više muči koliko lak za nokte ili posebno ljepilo mogu dugo stajati jer ne bi mi i najmanja bočica sigurno trajala pola godine.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - zbotic - 06-20-2019

Ja koristim 243 i 270, ovisno o potrebi i tako desetljećima uspješno.
243 su u žargonu zove "rastavljivi alatom" dok je 270 "nerastavljivi" iako je i on rastavljiv osim možda na promjerima M3 ili manjim. Kada 270 ostari u bočici onda je i on što i svježi 243....


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 06-30-2019

Da li bih smio rastavljati ovu bateriju zbog same elektronike na njoj, jer se kućište otvara po sredini i tako se elektronika odvaja od baterija, pa da neće biti potreban neki reset elektronike, a trebao bih i vidjeti koje ćelije su slabe pa da se zamjene?



RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - ddanijel - 06-30-2019

Zavisi od elektronike, dok ne otkacis i ponovo spojis neces znati. Inace u slucaju rucnog alata nema tu sta da vidis koje su slabe, sve su lose (vise ili manje) i jedino pametno je da napakujes kompletno nov paket, ako se isplati. Ako sam lepo izbrojao tu imas 20 x 18650 ako se ne varam , ili 10 x ?
Dobra 18650 LiIon celija kosta oko 3e pa na vise, naravno varijanta od preko. Kod nas x2 .
Najveci problem kod prepakivanja paketa je ako nemas malu punkt masinu, bez toga zaboravi da ces napakovati da valja, a lemljenje i nije pametna opcija.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 06-30-2019

Imam i punkt aparat, pravio baš za baterije.
Samo me brine ta elektronika, da li će biti problema, i kako to uopšte i uraditi (reset ili kako se već zove)?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - vojinilic - 06-30-2019

Makso,
ta elektronika je kolo za balansiranje, fuel gauge i mozda neki smbus. Da bi elektronika radila kako treba svoj posao, moras da nadjes iste celije posto su isprogramirani i kalibrisani parametri svake od celije.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 06-30-2019

Jel to znači da moraju biti samo istog kapaciteta ili baš iste kao ove originalne po serijskom broju baterije?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - vojinilic - 06-30-2019

Kapacitet.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - ZASto - 06-30-2019

Kapacitet i maksimalna struja koju mogu da isporuče odjednom.
Džabe ti baterija od 2000mAh koja je deklarisana za max 5A, a tebi trebaju baterije koje du deklarisane za max 20A.

Pogledaj ovde: https://telit.co.rs/industrijske-baterije/litijum-ion

za većinu baterija postoje dat sheet-ovi.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 07-08-2019

Da li postoji zamjena za diodu DSEP 60-12A, gledam po ebay-u nije nešto jeftino ali mi je nesigurno šta je unutra.?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - emiSAr - 07-08-2019

Kupi u nekoj "zvanicnoj" prodavnici. Ima evropska, košta 3,35€.
pOz


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Makso - 07-08-2019

Ne znam kako prolazi dostava za BiH?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - emiSAr - 07-09-2019

Ako imas koga u Minhenu da ti kupi i posalje. Ja sam do prosle godine koristio vozace autobusa, medjutim godine ucinile svoje-penzija ,tako da ni ja sad nemam tu "liniju" nabavke.

pOz


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - ognjan - 07-09-2019

(07-08-2019, 09:38 PM)Makso Wrote: Ne znam kako prolazi dostava za BiH?

https://eu.mouser.com/_/?Keyword=DSEP60-12A

Mouser ih ima, i koštaju 6,50 EUR kod njih... ali bar znaš šta si dobio...