DIY Electronic projects
Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... (/showthread.php?tid=264)



RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-05-2017

(06-05-2017, 07:40 PM)TDA Wrote: Pa mora dobro da radi sa tim tranzistorima... Smile
Svaka čast! Odlično izgleda!
Hvala TDA , slab sam sa vreme pa onako malko po nesto  da se uradi Smile


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - samuki - 06-05-2017

Marshhal jel to Mustang pojacalo za gitaru sa cijevima od 30w?



RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-05-2017

(06-05-2017, 08:13 PM)samuki Wrote: Marshhal jel to Mustang pojacalo za gitaru sa cijevima od 30w?

Ne, samuki .. to je ovo .. 



RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Gosha - 06-05-2017

(06-05-2017, 08:28 PM)Marshall Wrote:
(06-05-2017, 08:13 PM)samuki Wrote: Marshhal jel to Mustang pojacalo za gitaru sa cijevima od 30w?

Ne, samuki .. to je ovo .. 

Mislim da imam negde taj broj casopisa Elektro. Secam se da je naslov teme bio "Zajasite Mustanga".
Ako se ne snadjes, da kopam po potkrovlju, ko zna gde je to.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-05-2017

(06-05-2017, 09:29 PM)Gosha Wrote:
(06-05-2017, 08:28 PM)Marshall Wrote:
(06-05-2017, 08:13 PM)samuki Wrote: Marshhal jel to Mustang pojacalo za gitaru sa cijevima od 30w?

Ne, samuki .. to je ovo .. 

Mislim da imam negde taj broj casopisa Elektro. Secam se da je naslov teme bio "Zajasite Mustanga".
Ako se ne snadjes, da kopam po potkrovlju, ko zna gde je to.

Gosha, sve sam prevrteo ne mogu ja nista da nadjem , ako ti nije problem t.j kad mozes molim te pogledaj .. ne znam od gde da se snadjem .. Odavno mi je viktor1986 pomenuo da ima te dokumente e sad njega ne vidim ovde u zadnje vreme.. poslao sam mu pp i ne znam sta na dalje ..


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Bocko - 06-06-2017

Žarko, odličan rad a što se tiče Mustanga, ima ga negde, kao i kod Goshe, na "uvračanom" tavanu, a vremena malooo... Smile
Negde sam upamtio podatak, da se tih 800W ponaša nestabilno, da je sklono oscilovanju?


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-06-2017

(06-06-2017, 06:39 AM)Bocko Wrote: Žarko, odličan rad a što se tiče Mustanga, ima ga negde, kao i kod Goshe, na "uvračanom" tavanu, a vremena malooo... Smile
Negde sam upamtio podatak, da se tih 800W ponaša nestabilno, da je sklono oscilovanju?

Da, i ja sam procitao da oscilira i pravi probleme, bas zato hocu da ga probam, valjda cu resim problem, plus to mi je zelja od detinstva tako da moram da ga napravim..


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Zoksy - 06-06-2017

Mustangu je potrebna ozbiljna prepravka, BF u pobudi treba zameniti , i r20 r21 takodje. 2sk851 takodje zameniti jer su preskupi za exsperimenisanje. Pojacalo ima jos jedan problem a to je veliki otpor u povratnoj vezi , mislim da je 68k . Ja sam radio te prepravke i nakraju sam u izlazu stavio 2sc5200 , tek tada je proradilo. Davno je to bilo, pojacala vise nemam ali hocu da ti navedem probleme na koje sam naisao. Pozdrav.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-06-2017

(06-06-2017, 09:38 AM)Zoksy Wrote: Mustangu je potrebna ozbiljna prepravka, BF u pobudi treba zameniti , i r20 r21 takodje. 2sk851  takodje zameniti jer su preskupi za exsperimenisanje. Pojacalo ima jos jedan problem a to je veliki otpor u povratnoj vezi , mislim da je 68k . Ja sam radio te prepravke i nakraju sam u izlazu stavio 2sc5200 , tek tada je proradilo. Davno je to bilo, pojacala vise nemam ali hocu da ti navedem probleme na koje sam naisao. Pozdrav.

Hvala puno, da, pretpostavljao sam na takvih problema, meni je sad bitno da nadjem kompletne dokumente za njega, pa ako imas moze da mi posaljes..


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Zoksy - 06-06-2017

Nemam dokumentaciju samo semu, inace imao sam problem prilikom ukljucenja ako su nakaceni zvucnici javlja se dc na izlazu, sa odlozenim ukljucenjem par sekundi nije bilo problema. Niski tonovi fenomenalni ima ih na pretek, srednji i visoki ne tako izrazajni i detaljni, to je stvar ukusa. Pozdrav.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-06-2017

(06-06-2017, 02:23 PM)Zoksy Wrote: Nemam dokumentaciju samo semu, inace imao sam problem prilikom ukljucenja ako su nakaceni zvucnici javlja se dc na izlazu, sa odlozenim ukljucenjem  par sekundi nije bilo problema. Niski tonovi fenomenalni ima ih na pretek, srednji i visoki ne  tako izrazajni i detaljni, to je stvar ukusa. Pozdrav.

Zapazeno ! Hvala na info ..

Pozdrav.


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - HomeMadeAudioProject - 06-06-2017

nešto izbjegavam više od dva para mosfeta u izlazu,naročito istog tipa...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-06-2017

(06-06-2017, 08:35 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nešto izbjegavam više od dva para mosfeta u izlazu,naročito istog tipa...

U pravo si, samo sam nekako emotivno povezan sovim i nekako kopka me da ga napravim Smile


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - HomeMadeAudioProject - 06-06-2017

nije neki problem napraviti pločicu prema ovoj šemi u bilo kojem programu, nije nešto komplikovana...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-06-2017

(06-06-2017, 09:14 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nije neki problem napraviti pločicu prema ovoj šemi u bilo kojem programu, nije nešto komplikovana...

Bolje neko da postavi dokumente gotove ako ima, da bude bez muke, jer ja imam uradjeno plocice po orginalni nacrt, a za crtanje nije problem samo sto ovo i nije nesto tolko izvrsno ..


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-10-2017

Pre par dana crko grejac lemilice iskra THS11, pa da pitam dal moze negde to da nadjem ? ili grejac ili cela rucka..


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - Marshall - 06-18-2017

Moram da se pohvalim .. bas sam prijatno iznenadjen kako ovo lepo svira, lepo se steluje mirna struja, G-S napon 1V pa na vise, ja sam nastelovao ravno 3V i evo ga peva, imam video al mi je na FB, i tako Smile


viktor1986 mi je poslao slike sa mob-a od njegove fotokopije casopisa, jedva sam skontao ko gde ide .. inace da pojasnim ovo je " Mustang " pojacalo iz Elektro casopisa mart/april 1994-te, sa naslovom " Zajasite Mustanga " .


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - mikikg - 06-26-2017

Drustvo jedno prakticno pitanje, kako da se produzi kabel od osciloskopske sonde ako je moguce na nivou BNC konektora, bez seckanja kabla sonde?
Ovo pitam zato sto sam probao nekom prilikom da izmedju sonde i osciloskopa umetnem 50R koaksialni produzetak, to ne radi kako treba, kompletna slika se "iskrivi" ... problem sa razlicitom impedansom kablova ... : (


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - progster - 06-26-2017

Šta bi merio? Ne znam kako bi se nastavilo, ali znam da je moguće napraviti pristojne DIY sonde (koristio ih na fakultetu), pa bi možda to bilo rešenje ako nisu neki visoki Mhz...


RE: Da ne otvaram novu temu, par pitanja... - mikikg - 06-26-2017

Pratim neku "digitaliju" (SPI bus, do 10-20MHz = analogni BW > 100MHz) i kao za inat mi fali jedno metar kabla, takva mi trenutna organizacija prostora ...

PS: da spomenem da na ulazu u osciloskop mogu da izaber 50R terminaciju.